Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 342506 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #105 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 08:44:05 »
Oby. Bo to chyba jakiś średniak.

Offline robbirob

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #106 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 08:54:42 »
Na pewno. Taurus ma trochę lepsze wyczucie do tytułów.

Itachi

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #107 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 23:01:49 »
Pamiętacie czasy z przełomu 2012/2013 roku gdzie na dobrą sprawę amerykańskie komiksy wydawał tylko Egmont/Mucha/Taurus? Był jeszcze Timof i Kultura Gniewu. Jak na poważnie zaczynałem przygodę z komiksem to była taka angielska wielka piątka (chociaż tam to kiedyś była wielka czwórka a teraz to już szóstka)...

Żywe trupy były jednym z pierwszych komiksów jakie wypożyczyłem z Biblioteki, a dodatkowo jednym z pierwszych komiksów ever jakie kupiłem poza kolekcjami. Zastanawiam się obecnie na ile Taurus daje radę jadąc praktycznie na frankofońskich pozycjach? Zawsze lubiłem i darzyłem sympatią to Wydawnictwo. Ale obecnie? Ich dwa hiciory Locke&Key i Valerian zostały zakończone dawno temu. The Walking Dead, Lazarus, Black Science leżą na deskach. Jak się sprzedaje Okko nie mam pojęcia, podobnie jak Pożoga którą zbieram. Komiksy Manary też już chyba nie są takimi łakomymi kąskami jak kilka lat temu. Kiedyś to była nowość, teraz to standard. Scream Comics dorzucił w tym temacie swoje trzy grosze. Obok tego widzę Bouncer'a i Luc Orient i po tych seriach  spodziewam się dobrej sprzedaży.

Trzymałem i trzymam kciuki za ich kontynuacje, ale coraz dłuższe odstępy są już naprawdę niepokojące. Pamiętam jak dziś ich stwierdzenie, że w cięższych czasach na rynku trzymały ich tylko (paradoksalnie) Żywe trupy...

Myślicie, że w tym roku ruszy coś z tematem Image?
« Ostatnia zmiana: So, 06 Kwiecień 2019, 23:25:16 wysłana przez Itachi »

Offline LordDisneyland

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #108 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 23:52:11 »
Image? Nie wiem, czy Taurus w ogóle nie rzucił ręcznikiem w tej sprawie.... :/


Podobno jest szansa na wznowienie Jasona, co byłoby dla mnie świetną wiadomością.
,, - Eeeeech.''

Itachi

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #109 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 23:57:37 »
No jak mógł rzucić? :) Nie uwierzę w to. Niedawno na fb napisali, że walczą... tyle że piszą to od dawna. We wrześniu tego roku miną już 3 lata od czwartego tomu Lazarusa... W listopadzie dwa lata bodajże od wydania ostatniego tomu TWD...

Offline Carnage

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #110 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 02:21:15 »
Jest w ogóle szansa na kontynuację Żywych Trupów od tego wydawnictwa czy trzeba się szykować na uzupełnienie brakujących tomów za granicą?
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline robbirob

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #111 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 07:33:17 »
Wydaje mi się że Taurus wybrał taktykę "na przeczekanie".

Kiedyś wydawał wiecej, teraz zwolnił i taki Scream go wyprzedza. Ewidentnie skończyły mu się też hity. Luc Orient sprzedaje się w porządku ale to nie Valerian. Barakuda to nie Okko, które b.dobrze podobno się sprzedawało.
Dobór tytułów nadal ma fajny, ale ogromna szkoda i ogromny minus za odpuszczenie amerykańskich tytułów. Nawet jak to teraz wydadzą, to ile osób kupi? Przecież jak pisze Itachi - z Lazausem to już blisko trzy lata.

Kibicuję im nadal bo fajne frankofony wypuszczają. Ale też mam obawy czy jeden komiks na miesiąc to dobra taktyka.

Itachi

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #112 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 12:21:34 »
O Lazarusa jestem w miarę spokojny bo to naprawdę rewelacyjna seria i sam kupiłbym ten tomik nawet w jakiejś przedsprzedaży. No kurczę głupio teraz tak nagle po czwartym tomie zamawiać kolejne po angielsku. Z Żywymi Trupami to podobna sytuacja, jak się pojawią sprzedaż będzie.

Natomiast z Black Science może już być różnie, masa ludzi posprzedawała poprzednie tomy. Co chwilę widzę na grupach jak ktoś wystawia. Sprzedałem i ja bo czym dalej w las mój entuzjazm do serii zanikał.

Offline death_bird

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #113 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 13:39:02 »
Zamówiłem i nie żałuję. No, może tylko tego, że teraz trzeba czekać na kolejny zbiór w oryginale, bo jak na razie tylko zeszyty.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline carnivale

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #114 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 13:50:13 »
Też się powoli przekonuję do kontynuacji w oryginale. Cisza przez 3 lata...przestałem wierzyć , że tu chodzi o jakiś spór z image, kasę czy tam cokolwiek innego. Bardziej jestem skłonny myśleć , że Byk stracił licencję i boi się do tego przyznać.

Offline celtic

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #115 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 18:36:12 »
Czekamy na nowe Trupy od Taurusa a taka ciekawa(chyba) parodia we francji wychodzi
http://www.lelombard.com/walk-of-the-dead-humour-zombie/index.html
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Klint

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #116 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 09:15:57 »
Wiadomo czy Byczek zagości na Pyrkonie ?

Offline Grzmichuj

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #117 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 11:59:19 »
Co za rozczarowanie działalnością Taurusa. Oni naprawdę myślą, że pozjadali rozumy. To, co Kuba mówi klientom podczas zakupów to jakaś masakra. Biznesowo są na poziomie Fantasmagorii. "Bańska pęknie, a my przeczekamy". Nie ma żadnej chciwej baby z Image, jest tylko biznes. Dla takiego licencjodawcy jak Image pieniądze z Polski idą na waciki i Kubie ciężko zrozumieć, że cena może być stała tylko wtedy, kiedy umieści ją w umowie. A on myśli, że skoro kilkanaście licencji Żywych Trupów dostał za X w 2010, to kolejną też dostanie za X.
Każdy wydawca rozwiązałby problem w ciągu kilku miesięcy, ale Taurus nie widzi tu swojej winy. Myślą, że zablokowali tytuł, bo żadne wydawnictwo nie kupi kolejnych tomów, skoro oni wydali już 20. Ale się zdziwią.
Proponuję całkowicie zbojkotować Taurusa, bo tak naprawdę grają naszymi pieniędzmi, a nie swoimi.
Nie kupować żadnych tytułów od T.
Nie prosić się o kontynuowanie serii, tylko zakupić oryginały.
Olać ich tak jak olali nas.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Tysonek

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #118 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 12:26:50 »
Masz jakiekolwiek potwierdzenie tego co napisałeś czy też to po prostu zwykłe pierdololo ?
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Kwiecień 2019, 15:50:53 wysłana przez admin »

Offline Gorzki

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #119 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 12:48:42 »
Lista wstydu poniżej

Lazarus - 4 - Trucizna
Data wydania:19 wrzesień 2016

Black Science - 3 - Niejednoznaczność wzorca.
Data wydania:8 kwiecień 2016

Żywe trupy - 27 - Wojna z Szeptaczami.
Data wydania:7 listopad 2017