Autor Wątek: Tablet do czytania komiksów  (Przeczytany 9158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline flake1989

Tablet do czytania komiksów
« dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 16:31:31 »
Cześć!

Zastanawiam się nad zakupem tabletu, który miałby mi służyć do czytania komiksów, jak również pochłaniania innego typu tworów popkultury (seriale, okazjonalnie filmy). Jako, że jestem świeżakiem w tej tematyce, to prosiłbym o porady. Sprzęt miałby mi służyć zarówno w domowym zaciszu, jak i w podróży. Jaką wielkość tabletu wybrać? 8 czy 10 cali? Byłoby super, jakbyście mogli mi podać jakieś konkretne modele "nie za miliony monet".

Pozdrawiam.

Offline kas1

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 16:34:30 »
Zdecydowanie 10 cali. Konkretnego modelu nie polecę bo swój mam już kilka lat i jestem zadowolony przez co wypadłem z obiegu a technika gna do przodu.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 16:45:13 »
Zwróć jeszcze uwagę na możliwość włożenia karty SIM. Tablety oferujące taką możliwość są droższe, ale jednocześnie mogą służyć również do przeglądania internetu. Z drugiej strony ja się na taką opcję nie zdecydowałem i nie żałuję. Tablet ma WiFi, więc tam, gdzie się da, korzystam z tej opcji, a jak się nie da, a ja muszę skorzystać z netu, to robię hotspota z telefonu, łączę tablet i jest git.

Zdecydowanie 10 cali. Konkretnego modelu nie polecę bo swój mam już kilka lat i jestem zadowolony przez co wypadłem z obiegu a technika gna do przodu.

Podpisuję się pod tym. Ja mam Samsunga i jakiś czas temu nie wyobrażałem sobie mieć telefonu/tabletu innego, niż Samsung, ale potem przekonałem się do Xiaomi i jestem zadowolony. Nie wiem czy oni produkują tanie tablety, jeśli tak, to pewnie warto rozważyć temat.

Offline arczi_ancymon

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 17:19:45 »
Jeśli do frankofonów to iPad 10 cali (wymiarowo) może być lepszy, bo frankofony mają to do siebie, że są zwykle niższe i szersze. Najtańszy iPad 10' do kupienia już za około 1200 złotych. Zaś do amerykańskich zeszytówek idealnie pasuje Samsung Galaxy Tab s5e.

Mam od niedawna tę drugą opcję i polecam, bardzo fajny tablet do multimediów. Megacienki, lekki i ma bardzo dobry ekran (zbliżony jakościowo do Retiny). Niestety nie jest zbyt tani, około 1650zł na tę chwilę (w tańszej wersji Wi-Fi), ale nie żałuję zakupu.

Tak czy siak, do komiksów 10 cali to minimum. Jest to rozmiar nieznacznie mniejszy od standardowego zeszytu, poniżej tego wg mnie źle się czyta.
« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Styczeń 2020, 17:24:25 wysłana przez arczi_ancymon »

Offline jotkwadrat

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 18:04:18 »
Weź też pod uwagę rozdzielczość i tym matrycy.

Akurat do czytania komiksów nie potrzeba jakiejś super wydajności.
Ja używam czegoś takiego: https://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne,_NavRoad.bhtml?cd=124888360&ad=7951585960&kd=navroad%20tablet&gclid=EAIaIQobChMI9Z7Cy6iu5wIVQaqaCh1Y6wgrEAAYASAAEgIMBvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Kupiłem kilka lat temu za 800zł.

9,7 cala, IPS, 2048 x 1536 pikseli

Pograć na tym nie pogram, ale do komiksów jest super.

Offline kas1

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 18:42:04 »
Jedno co jeszcze może być istotne. Slot na kartę pamięci. Nie wiem jak teraz ale wcześniej np. jabłuszka tego nie miały.

Offline R~Q

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 19:59:45 »
Zwróć jeszcze uwagę na możliwość włożenia karty SIM. Tablety oferujące taką możliwość są droższe, ale jednocześnie mogą służyć również do przeglądania internetu.
Niepotrzebne, w swoim telefonie włączasz punkt dostępu wi-fi i masz to samo. Już widzę, jak ktoś przekłada kartę SIM z telefonu do tabletu albo kupuje abonament specjalnie pod tablet lol.

Mój tablet: HUAWEI MediaPad M5 lite 10
Sprzęt dodatkowy: etui z klapką oryginalne HUAWEI do tego modelu - konieczne jeśli chcesz jeździc z tabletem w plecaku itp. a poza tym bez niego nie da się go położyć na płaskiej powierzchni (obiektyw wystaje). Jeśli zamierzasz oglądać seriale itp. to klapka jest potrzebna jako podpórka.

Zalety: dobra jasność, bardzo dobre kolory, wystarczająco szybki do oglądania obrazków, nie ma problemu z pionowym używaniem
Wady: kąty widzenia mogłyby być lepsze (ale i tak są dobre), to Huawei, czyli szpieguje cię dla chińskich generałów.

Aplikacja do czytania komiksów: Comic Screen

Polecam. Kosztował chyba tysiąc coś w październiku 2018, jednak zwrócił mi się w pół roku.

Nesumi

  • Gość
Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 21:19:13 »
Polecam. Kosztował chyba tysiąc coś w październiku 2018, jednak zwrócił mi się w pół roku.

Z ciekawości. A w jaki sposób się zwrócił, jeśli można wiedzieć?

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 23:23:53 »
Z ciekawości. A w jaki sposób się zwrócił, jeśli można wiedzieć?

Ja np. zaoszczędziłem na fizjoterapii, bo dzięki tabletowi mogę oglądać Redtube w wygodniejszej pozycji.

Nesumi

  • Gość
Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 23:41:35 »
Spoko. Ale pytałem R~Q.

Offline gashu

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #10 dnia: So, 01 Luty 2020, 15:59:43 »
Ja do czytania elektronicznych komiksów (głównie z Comixology) używam IPada Air z 2013 roku. Nie mam co prawda porównania z innymi tego typu sprzętami, ale osobiście jestem z niego bardzo zadowolony.

Offline Gazza

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #11 dnia: So, 01 Luty 2020, 20:09:44 »
Po zgonie wywołanym aktualizacjami androida zastąpiłem Nexusa iPad’em 2018. Śmiga już 2 lata bez zająknięcia. Polecam!

Offline flake1989

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #12 dnia: So, 01 Luty 2020, 20:43:01 »
Dwa modele, które mnie bardzo interesują, to Huawei MediaPad M5 Lite 10 i Huawei MediaPad M5 Lite 8. Fajne podzespoły, ceny też jakoś nie są wygórowane, tylko nie mogę się zdecydować, czy kupić bardziej mobilny model 8", czy jednak bardziej domową wersję 10". Ale jak czytam powyżej, to większość z Was poleca do komiksów jednak ten większy rozmiar. Osobiście, gdy zdarza mi się czytać na smartphonie, to uciążliwe jest dla mnie przybliżanie ekrany, w celu odczytania tekstu w dymku, którego bez przybliżenia nie jestem w stanie rozczytać. Tak więc chyba decyzja padnie na Huawei MediaPad M5 Lite 10, chyba, że znajdę jakąś tańszą alternatywę z podobnymi podzespołami. Jakby wpadło komuś coś do głowy, to chętnie przytulę odpowiedzi ;)

martinezpl

  • Gość
Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #13 dnia: So, 01 Luty 2020, 23:47:37 »
Z ciekawości. A w jaki sposób się zwrócił, jeśli można wiedzieć?

Jakby nie wspomniał o aplikacji ComicScreen to pomyślałbym, że kupuje na promocjach na Comixology albo korzysta z Marvel Unlimited, a tak niestety myślę co myślę
« Ostatnia zmiana: So, 01 Luty 2020, 23:50:11 wysłana przez martinezpl »

Offline Takesh

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 10:55:41 »
Też się zastanawiam nad tabletem do czytania komiksów. Dlatego mam jedno, najważniejsze dla mnie, pytanie: na ekranie 10 calowym wyswietlacie całą stronę, czy w częściach? Bo standardowa strona formatu amerykańskiego jest chyba troszeczkę większa. Czy w takim przypadku dymki z literami nie są za małe, jeśli wyświetlimy całą stronę?

Domyślam się, że podwójne strony już trzeba oglądać na raty...