Autor Wątek: Tablet do czytania komiksów  (Przeczytany 9157 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 11:28:04 »
Nie czytam komiksów na tablecie (po całym dniu przy kompie wolę dać "odpocząć" gałom od ekranów), ale aplikacje (które mam zainstalowane) DC czy Marvela (obie zdaje się na tym samym silniku) mają taki fajny bajer, że same kadrują plansze - od kadru do kadru. Taka fajna "animacja" komiksu powstaje. Wybaczcie moją niewiedzę - nie do tego kupiłem tablet - może ktoś lepiej to wyjaśni i wyczerpie temat.

Tak czy inaczej polecam iPada - maszyna nie do zajechania! A miałem wcześniej i mam dostęp do innych na Androidzie i po krótszym bądź nieco dłuższym czasie - każdy muli. Nigdy więcej tabletu na tym systemie operacyjnym (akurat odwrotnie mam z telefonami ;) ).

Offline Takesh

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 11:34:17 »
Też wolę papier, ale człowiek dużo podróżuje, a czytanie z laptopa nie zawsze jest wygodne. A zabranie ze sobą kilku komiksów, bądź więcej, często nie wchodzi w grę...

Widziałem te "animacje kadrowe", ale czasem strony nie da się podzielić. Przydklady: technika McFarlane'a, czy dyskusje nad zmianami w "Corto Maltese"....

Dlatego moje pytanie o całe strony w 10 calowym tablecie.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 15:32:38 »
Jeśli chodzi o format komiksów superbohaterskich, to ja czytam poprzez wyświetlenie całej strony na tablecie. Rzeczywiście jest trochę mniejsze, niż na papierze, ale czytać się da bez problemu.

Offline Takesh

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 15:48:32 »
@Apasz - dzięki wielkie!

Chyba skuszę się wreszcie na 10-calowego. Trochę podróży służbowych miłej człowiek spędzi 🤔😉

Offline Hans

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 16:54:52 »
10 jest ok, ale polecałbym coś troszkę większego. Sam mam 10 i rozważam zmianę.
Stronę dostosowujesz sobie za pomocą programu do przeglądania: powiększasz, zmniejszasz itp.
Najgorsze w tablecie jest to, że czasami przeczytam treść a później wracam i powiększam kadry jarając się kreską - najgorsze bo wydłuża czytanie - ale daje też sporo satysfakcji.

Offline gashu

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 11:05:29 »
Nie mogłem znaleźć lepszego tematu, a nie będę zakładał nowego w celu zadania konkretnego pytania...

Sprawa dotyczy subskrypcji Marvel Unlimited. Czy aktualne zeszyty wydawane w Stanach trafiają do systemu na bieżąco, czy usługa to raczej kopalnia staroci? W końcu czy udostępniane tam (zakończone) serie są kompletne, czy zdarzają się dziury?

Offline komiksowe_warianty

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 13:37:10 »
Nowości trafiają z opóźnieniem. Nie pamiętam dokładnie jakim, ale w dniu premiery nie przeczytasz najnowszego numeru. Serie są kompletne, ale to może tylko przypadek, że właśnie na takie trafiałem. Nie mam już tej usługi od dłuższego czasu.

Info ze strony Marvel:
"More classic and newer issues are added every week — as soon as 3 months after they hit stores!"
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Styczeń 2021, 13:40:33 wysłana przez komiksowe_warianty »

Offline gashu

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 14:15:37 »
Dzieki! Pewnie założę sobie docelowo triala i pobuszuje po katalogu usługi. Trochę się tylko waham, bo byłaba to już moje któraś tam kolejna subskrypcja (po tych filmowych, muzycznych i growych). No chyba, że okaże się ona wybitnie niedopasowana do moich potrzeb - wtedy problemu nie będzie :).

c08mk

  • Gość
Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 19:57:55 »
Do tej pory używałem tabletu 8 cali. Dało się na nim czytać ale ogólnie 8-ka to za mały ekran na komiksy. Komfortowo jedynie czytało mi się mangi. Zaletą jest mobilność, bo łatwo go ze sobą wszędzie zabrać.
Po przemyśleniu czy nie kupić 10-ki pod komiksy stwierdziłem, że jednak lepiej będzie wziąć 12-kę i mogę powiedzieć, że 12-ka jest idealna do czytania komiksów. Jest też wada ... niestety taki duży tablet nie jest, aż tak mobilny i raczej ograniczy się u mnie tylko do używania w domu.

Offline gloriadeus

  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 111
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 00:18:45 »
Można tablet obrócić w poprzek. Stronę przesuwa się na dwie trzy raty ale obraz jest dużo większy.
Osądzić morderców cywili palestyńskich!

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

c08mk

  • Gość
Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 06:29:18 »
Można tablet obrócić w poprzek. Stronę przesuwa się na dwie trzy raty ale obraz jest dużo większy.
Tak ale taka forma czytania traci klimat komiksu. Próbowałem też tak czytać na telefonie i po 3 stronach zrezygnowałem :/

Offline jotkwadrat

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 09:56:56 »
Ciekawe jak czytałoby się na goglach?

c08mk

  • Gość
Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 10:05:28 »
Ciekawe jak czytałoby się na goglach?
Chodzi o VR? U mnie to co jest na środku jest w miarę czytelne jeżeli się dobrze ustawi soczewki. Po bokach już traci ostrość więc na taki komiks trzeba by ruszać głową w stronę każdego panelu i tekstu żeby łapać ostrość.

Offline willy_poodle

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 12:15:49 »
Do użytku domowego można kupić monitor dotykowy 24 cale i podłączyć do jakiegoś android boxa czy nawet zwykłego pc i zamontować na długim ramieniu obok kanapy/fotela.

Offline GoNzO

Odp: Tablet do czytania komiksów
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 12 Wrzesień 2023, 15:21:19 »
Odkopuję stary wątek, może komuś przyda się informacja. Chciałem polecić Samsung Galaxy Tab S9 Ultra do czytania komiksów. Obawiałem się przed zakupem, że może zbyt duży tablet (14.6 cali) ale nie żałuję zakupu. Kolory są super żywe, obraz ostry jak brzytwa, czyta się na nim komiksy po prostu świetnie. W końcu mam na czym czytać klasykę komiksów DC i Marvela. To co u nas nie było i pewnie nie będzie nigdy wydane.