Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 323412 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #600 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 19:45:47 »
Wydaje mi się, że obecnie mamy jako taką stabilizację

Ja bym jednak użył słowa stagnacja. Egmont wydaje swoim tempem a reszta wydawców przystopowała. Dodatkowo kilka lat temu rynek mocno nakręcały zapowiedzi - co chwilę ktoś coś ogłaszał, ludzie głównie tym żyli na forach. Obecnie wszystkie wydawnictwa wydają to co zapowiedzieli dawno temu i praktycznie nikt nie ogłasza nic nowego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #601 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 19:50:44 »
Nie no, Egmont chyba też zwolnił? Maj niemalże odpuścił, a gotowy katalog na cały rok musieli zmienić, i część tytułów przenieść na przyszły rok.

Jakby nie patrzeć, Egmont też celuje w innego czytelnika, niż KG, Timof, czy Hanami, więc raczej też im nie szkodzi.


Offline Gazza

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #602 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 19:57:54 »
Coż, w tym "wyścigu zbrojeń" żaden z konkurentów nie ma szans wygrać z Egmontem. Pytanie brzmi: czy Egmont zastosuje w tej wojnie "ostateczne rozwiązanie", czy jednak pozwoli innym wydawnictwom "żyć pod okupacją" i od czasu do czasu coś wydawać 8)
Tomasz wielokrotnie podkreślał, że wśród większości wydawców panuje przyjazna komitywa (co widać często w stopkach), pykają razem w kosza i dzielą się rynkiem. Nikt nikogo chyba nie zamierza dożynać „ostatecznymi rozwiązaniami”. 🙂

ramirez82

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #603 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 20:11:55 »
Obecnie wszystkie wydawnictwa wydają to co zapowiedzieli dawno temu...

Ale to też dlatego, że wydawcy weszli w dłuższe serie i nie ma miejsca na kolejne. A jak Taurus, Mucha, czy NSC zapowie coś nowego, to zaraz podnosi się raban: a gdzie Żywe trupy, The Wicked+The Divine, czy Deadly Class?

...i praktycznie nikt nie ogłasza nic nowego.

Mieliśmy w ostatnich miesiącach premiery katalogów na drugą połowę roku Egmontu, Muchy, NSC - w każdym były zapowiedzi nowych komiksów, i to czasami prawdziwych bomb, jak Moonshadow. Ongrys zapowiedział Jonathana, przed chwilą ruszył z Bruno Brazil, Timof właśnie wydał pierwszy integral nowej serii Płaszcz i szpony, Kurc zaczął Snowpricera... no nie widzę, tego, by nikt nic nie zapowiadał ;)

A jeśli odbędzie się we wrześniu MFKiG (online), to pewnie będziemy się kolejnymi zapowiedziami ekscytować  8)

« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Sierpień 2020, 20:13:53 wysłana przez ramirez82 »

Offline NuoLab

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #604 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 20:34:29 »
Ja się ekscytował nie będę. Skończyło mi się miejsce na regałach i obecną sytuację powitałem z zadowoleniem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #605 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 20:37:11 »
Mi się skończyło miejsce na regałach dawno temu :(

Offline Arne

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #606 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 20:56:35 »
Mi niedlugo skonczy sie nawet miejsce, aby skladowac kartony na strychu ;) :D :D :D

Offline Gazza

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #607 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 21:06:00 »
Mnie ta lekka stagnacja też odpowiada. Mam okazję ponadrabiać zaległości. Tempo wydawnicze ostatnich lat było szalone i ubolewałem wciąż nad brakiem środków i regałów. Niedawna katastrofa domowego akwarium zaowocowała w jego miejsce dwoma nowymi regałami, a lekkie zwolnienie tempa u nas i lockdown Diamonda pozwolił zacząć nadrabiać. Ja paradoksalnie jestem ostatnio zadowolony z sytuacji. Może nie tak jak NuoLab ale nie narzekam. 😉

Offline Deg

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #608 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 21:16:04 »
Mi niedlugo skonczy sie nawet miejsce, aby skladowac kartony na strychu ;) :D :D :D
Jak ja chciałbym mieć strych...
This is my truth, tell me yours.

Offline Arne

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #609 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 21:33:26 »
Jak ja chciałbym mieć strych...
W domu u matki :) U siebie tez nie mam strychu, bo sam tam mieszkam :) ( adaptowane poddasze w kamienicy)

Offline Arne

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #610 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 21:41:36 »
Mnie ta lekka stagnacja też odpowiada. Mam okazję ponadrabiać zaległości. Tempo wydawnicze ostatnich lat było szalone i ubolewałem wciąż nad brakiem środków i regałów. Niedawna katastrofa domowego akwarium zaowocowała w jego miejsce dwoma nowymi regałami, a lekkie zwolnienie tempa u nas i lockdown Diamonda pozwolił zacząć nadrabiać. Ja paradoksalnie jestem ostatnio zadowolony z sytuacji. Może nie tak jak NuoLab ale nie narzekam. 😉
Mowiac szczerze, wolalbym nawet jeszcze wieksze zwolnienie, bo juz powoli nie wyrabiam ( i finansowo, i z miejscem na regalach) . Gdyby tak Egmont obcial o polowe swoje miesieczne pozycje wydawnicze, to dla mnie osobiscie,  byloby w sam raz☺

Offline PJP

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #611 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 22:43:55 »
Sytuacja podobna, chociaż nie identyczna ;) Sam internet dużo zmienił w zakupowych przyzwyczajeniach, nie mówiąc o allegro. Ciekawi mnie czy nastąpią większe przetasowania wśród polskich wydawców lub pojawią się nowi gracze, którzy będą chcieli pozrzucać z pudła dotychczasowych championów.
Mnie stagnacja nie przeszkadza bo uzupełniam różnymi starociami, chociaż brakuje mi nieco "książek o" czy innych teoretyzujących.

Offline amsterdream

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #612 dnia: Pt, 07 Sierpień 2020, 07:17:40 »
Mowiac szczerze, wolalbym nawet jeszcze wieksze zwolnienie, bo juz powoli nie wyrabiam ( i finansowo, i z miejscem na regalach) . Gdyby tak Egmont obcial o polowe swoje miesieczne pozycje wydawnicze, to dla mnie osobiscie,  byloby w sam raz☺

A nie prościej prowadzić większą selekcje przy zakupach?

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #613 dnia: Pt, 07 Sierpień 2020, 07:21:13 »
Od selekcji boli serce.

Offline NuoLab

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #614 dnia: Pt, 07 Sierpień 2020, 08:13:13 »
Im więcej osób będzie prowadzić ściślejszą selekcję w zakupach tym większą selekcję będą prowadzić wydawcy przy produkcji więc wyjdzie na to samo. Ja już od dawna praktycznie nie wchodzę w nowe serie, tylko dokańczam stare i ewentualnie kupuję jakieś one-shoty. Bogu dzięki że nigdy nie miałem zajawki na superhero bo komplecizm by mnie wykończył psychicznie i finansowo.