Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 322864 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #540 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 16:39:51 »
Od skarbowego dostałbyś pismo, że masz odsetki do zapłacenia od kwoty 0 zł, także jeszcze nie jest tak źle  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #541 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 16:51:08 »
Mejl od Allegro.pl, mojego ulubionego złodziejskiego monopolisty:
Tak sobie jeszcze wszedłem w Rozliczenia z Allegro, a tam jakieś opłaty utrzymaniowe. Tu 5 gr, tam 10 gr co 10 dni i jak ktoś ma dużo aukcji, to paręnaście złotych jeszcze co miesiąc zgarną (no ale przecież nie pobierają prowizji od wystawienia, ludzkie pany).
Chyba dobry asumpt, żeby zrezygnować z tego dziadostwa.

No tak, chamstwo! Przecież allegro ma działać dla dobra publicznego i za darmo udostępniać platformę do handlu, której utrzymanie, łącznie z całą infrastrukturą kosztuje każdego roku grube pieniążki. To nam się należy i koniec!

Ciekawe czy tak chętnie udostępniłbyś komuś za darmo miejsce w swoim lokalu, aby mógł sobie tam składować np. towar albo prowadzić sprzedaż. I nawet nie próbuj myśleć o jakimś czynszu.

Offline Koalar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #542 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 17:14:26 »
Traktowałbym sprzedających należycie, ale rozumiem, że kutwa twojego pokroju tego nie zrozumie.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #543 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 17:33:50 »
Ale to nie wiedziałeś, że są takie opłaty czy o co chodzi? Tylko Ty je uiszczasz, czy każdy użytkownik Allegro? Nie ma tego w regulaminie?

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #544 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 17:40:51 »
Kto czyta regulaminy  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Koalar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #545 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 17:42:39 »
A co, każda rzecz, która jest w regulaminie ma mi się podobać i nie mogę jej skrytykować, czy co?
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #546 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 10:50:50 »
Jakiś czas temu dostałem email z allegro, że mogę włączyć opcję wyróżnienia oferty za darmo. Oczywiście skorzystałem. I wszystko byłoby fajnie, gdyby się nie okazało, że od wyróżnionych aukcji allegro pobiera większą prowizję po sprzedaży...

Również się na to naciąłem. Przytyki dotyczące czytania regulaminów uważam akurat w tym przypadku nie na miejscu, bo Allegro od wielu już lat stosuje praktyki mające na celu naciągnięcie klientów poprzez m.in. takie konstruowanie zapisów regulaminów, aby wychwycenie różnych drobiazgów było jak najtrudniejsze. Akurat ja jestem osobą, która czyta regulaminy i w tym przypadku również to zrobiłem. Konkretnie przestudiowałem uważnie regulamin promocji. Niestety nie przyszło mi do głowy, że informacja o opłacie, o której pisze janjedlikowski zaszyta była w innym regulaminie - ogólnym dotyczącym promowania. Ale równie dobrze mogło być w jeszcze innej regulacji, bo na tym właśnie polega modus operandi konstruowania regulaminów przez Allegro. Jest to po prostu nieetyczne i jestem przekonany, że toczone są w takich sprawach postępowania przez UOKiK. 

Ciekaw jestem, czy osoby wymądrzające się tutaj na temat czytania regulaminów, przed każdą sprzedażą na Allegro uważnie studiują wszystkie regulaminy, które mogą ich dotyczyć. Bo one się dość regularnie zmieniają, a w szczególności zmianie ulegają opłaty. A może nic nie sprzedają i wypowiadają się z poziomu teoretyków?

A wracając do mojego przypadku - na cwaniactwo Allegro jestem już wyczulony tak bardzo, że pomimo przestudiowania regulaminu wspomnianej promocji i po skorzystaniu z niej, na bieżąco czuwałem nad sprzedażą, bo pomimo przekonania o braku ewentualnych opłat, nadal nie dowierzałem Allegro. Po pierwszej zrealizowanej transakcji natychmiast spojrzałem na rachunek Allegro i nie byłem specjalnie zdziwiony, że doliczyli coś dodatkowo. Wtedy natychmiast zmodyfikowałem pozostałe oferty, w efekcie czego nacięli mnie raptem na kilka złotych. Generalnie do ich promocji trzeba podchodzić z największą ostrożnością, bo nie mają one na celu zachęcenia klientów do korzystania z nowych rozwiązań, tylko do naciągnięcia ich na dodatkową kasę. Trochę to dla mnie niezrozumiałe, bo dobrym marketingiem zdziałać można więcej, niż naciągactwem, ale cóż... każdy orze jak może.

Jak powietrza potrzebuję konkurencji/alternatywy dla tych poznańskich cwaniaczków (tautologizm?)...

Offline Pawel.M

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #547 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 17:59:58 »
Jak powietrza potrzebuję konkurencji/alternatywy dla tych poznańskich cwaniaczków (tautologizm?)...
Hmmm... Allegro dwadzieścia (cyfrowo: 20) lat temu zostało sprzedane i z "poznańskimi cwaniaczkami" nie ma nic wspólnego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #548 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 09:54:29 »
Hmmm... Allegro dwadzieścia (cyfrowo: 20) lat temu zostało sprzedane i z "poznańskimi cwaniaczkami" nie ma nic wspólnego.

A siedzibę mają gdzie?

Offline Death

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #549 dnia: So, 30 Maj 2020, 16:39:45 »
Rabaty w wielu dyskontach się zmniejszyły i gildia ma chyba więcej zamówień, bo ostatnio strasznie zamula z zamówieniami. Tantis wysyła mi komiksy 3 razy szybciej. :)
Tak mi się wydaje, że mają więcej pracy i paradoksalnie dzięki epidemii lepiej im idzie. I dłuuuużeeej to trwa.

Offline OokamiG

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #550 dnia: So, 30 Maj 2020, 21:25:40 »
Lepsze stabilne 30% na gildii, niż niepewne 35% gdzie indziej. Ciekawi mnie tylko skąd ten malejące rabaty.

krzychw75

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #551 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 10:40:28 »
Ja odnoszę wrażenie, że nie tyle co Gildia "zwolniła" co docierają do niej komiksy z opóźnieniem - jakby Gildia nie była już top1  ::)

Przykłady: Undertaker tom 1 wyd. II (na Gildii "premiera opóźniona" a z dobrych źródeł wiem, że niektórzy już mają na półce); Mroczna otchłań - inne komiksy z tego rzutu Egmontu od kilku dni były dostępne, a ten nie (dla tego przykładu to tylko moje obserwacje - tu mogę się  mylić).

ramirez82

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #552 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 11:04:01 »
Fakt, też zauważyłem, że ostatnio kilka tytułów (New X-men 2, Wiek Evy) Gildia miała później, niż np. Centrum Komiksu. Zgadza się też, że ostatnio jakby trochę wolniej wysyłali zamówienia - kiedyś jak nowość, która blokowała mi zamówienie, pojawiła się u nich do południa, czy nawet ok. 14, to zamówienie miałem wysyłane jeszcze tego samego dnia - dziś niekoniecznie. Ale nie wyciągałbym daleko idących wniosków, jakby gorzej sobie radzili, czy spadli na dalsze miejsce z księgarń typowo komiksowych. Przecież wciąż mają najlepsze ceny (z księgarń komiksowych), najszerszą ofertę, najszybciej wrzucają zapowiedzi, porządne pakowanie i darmową wysyłkę od 300 zł.


krzychw75

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #553 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 11:12:02 »
Ja też nie twierdzę, że Gildia gorzej sobie radzi w sensie ekonomicznym. Co do topu to użyłem słowa "jakby" nawet z emotikonką ;-)

Osobiście uważam, że patrząc po rynku komiksowym (ceny, dostępność) oraz ilość nowości to właściwie żadnego kryzysu nie ma - tylko chwilowo było zastygnięcie w kwietniu, które wpłynęło na weryfikację planów wydawniczych. Ale teraz, jak przed marcem '20 nie wiem skąd brać kasę na komiksy... a i półki wręcz się kurczą....

Offline rzodkiew

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #554 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 16:59:19 »
Nie dość nie mogłem się doczekać zamówieniaz Gildii, w którym był "Wiek Evy", to jeszcze w ostatniej chwili dorzuciłem do niego Undertakera 1 i MW i teraz będę czekał dalej ;D. Na szczęście ostatnio odświeżam sobie 100 Naboi plus zakupiłem 3 rzeczy z NSC, wiec nie jest tak źle.