Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 319957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #120 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 15:30:07 »
8 z 40 to 20%, czyli sporo. Poza tym marża księgarni tradycyjnej jest podyktowana głównie kosztami, np. wynajmu powierzchni, przechowywania książek (i ewentualnymi stratami - uszkodzenia, zwroty, itp.), no i  koszty wysyłki, bo nie zawsze klient pokrywa 100% takiego kosztu. W przypadku ebooka takich kosztów nie ma.

ale plik epub/mobi/pdf też ktoś musi złożyć do publikacji (a przede wszystkim dostosować), ktoś musi go potem przejrzeć, otagować, opublikować. poszukaj sobie wpis na blogu ziomka od Finansowego Ninja, zrobił bardzo szczegółowy raport z perspektywy self-publishera ("samopublikującego autora?") i tam fajnie można zobaczyć czemu ebooki nie chodzą po 2 zeta tylko po 30.

Offline misiokles

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #121 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 15:47:08 »
I serwery same też się nie opłacą. Ach ci bujający w obłokach [czyt. znający się na wszystkim] czytelnicy.

Offline Szekak

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #122 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 15:51:22 »
Dokładnie + sądzę, że na naszym rynku, gdzie jednak jego lwią część stanowią zapaleńcy i kolekcjonerzy taka forma sprzedaży nie byłaby zbyt popularna, chyba, że jakieś superhero wśród laików, ale to tyle imo.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #123 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 16:08:28 »
Jeszcze jest kwestia taka, że kupując w takim w Comixology te wydania nigdy nie będą twoje (oczywiście masz dostęp możesz czytać itd.), tylko w przypadku jak stwierdzą, że kończą działalność tracisz odstęp do wszystkiego z dnia na dzień.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pawelek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #124 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 16:15:32 »
W przypadku wycofywania gier lub filmów, które kupiłeś dana platforma daje najczęściej możliwość ich ściągnięcia przed wycofaniem. Myślę, że w tym przypadku też tak by było.

Offline Cypher

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #125 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 16:28:00 »
Część komiksów na comixology ma możliwość pobrania kopii. Np.  IDW. Ale np. nie wielka dwójka.
Comixology - Amazon kończy działalność?  ;) To już bardziej uwierzę, że wcześniej komiksy przestaną być wydawane w formie papierowej. :)

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #126 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 16:48:43 »
Wszystko kiedyś się kończy  ;)
Wydaje mi się żeby w Polsce wydania elektroniczne miałyby sens to musiałyby kosztować z polowe tego co papierowe. Takie analogowe wydanie możesz jeszcze sprzedać a z digitalem nic już nie zrobisz.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #127 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 16:49:25 »
ale plik epub/mobi/pdf też ktoś musi złożyć do publikacji (a przede wszystkim dostosować), ktoś musi go potem przejrzeć, otagować, opublikować. poszukaj sobie wpis na blogu ziomka od Finansowego Ninja, zrobił bardzo szczegółowy raport z perspektywy self-publishera ("samopublikującego autora?") i tam fajnie można zobaczyć czemu ebooki nie chodzą po 2 zeta tylko po 30.

Celowo w swojej wypowiedzi pominąłem koszty osobowe, bo te występują w obu przypadkach. Wszystkie koszty, o których napisałem, dotyczą wyłącznie fizycznej postaci, w wersji cyfrowej ich nie ma. Może ewentualnie koszt serwerów można dorzucić, ale niezbyt dobrym pomysłem będzie chyba porównanie kosztu utrzymania serwera z kosztem wynajęcia dużego lokalu usługowego w dużym mieście, prawda?

Offline Pawelek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #128 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 23:50:18 »
Ale już koszt wynajęcia administratorów do zarządzania serwerami, na których będziesz to utrzymywał będzie znacznie większy.
Do tego dochodzą ludzie wrzucający ekomiksy na serwer. Egmont ma cały sztab stażystów, którzy wrzucają tylko okładki i 2-3 przykładowe strony i zobacz ile to czasu zajmuje. Na takim comixology, gdzie trzeba wrzucać nie dość że częściej to jeszcze większe ilości i ma być od razu to tam jakaś mała chińska prowincja byłaby do opłacenia. ;)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #129 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 12:34:59 »
Ale już koszt wynajęcia administratorów do zarządzania serwerami, na których będziesz to utrzymywał będzie znacznie większy.
Do tego dochodzą ludzie wrzucający ekomiksy na serwer. Egmont ma cały sztab stażystów, którzy wrzucają tylko okładki i 2-3 przykładowe strony i zobacz ile to czasu zajmuje. Na takim comixology, gdzie trzeba wrzucać nie dość że częściej to jeszcze większe ilości i ma być od razu to tam jakaś mała chińska prowincja byłaby do opłacenia. ;)

A w tradycyjnej księgarni są sprzedawcy, ludzie którzy układają książki na półkach, dostawcy, którzy je przywożą, itp. Dlatego powtórzę jeszcze raz - nie warto w wyliczeniach uwzględniać kosztów osobowych. Bo może i administratorowi zapłaci się więcej (pod warunkiem, że nie skorzysta się z outsourcingu IT i będzie się płaciło wyłącznie za zlecenia), ale już stażyści to koszt dużo mniejszy, niż księgarz, magazynier, czy kierowca.

Offline Pawelek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #130 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 12:44:09 »
Administrator na zlecenie w biznesie całkowicie opierającym się na zapewnieniu ciągłego dostępu do usług online  :) good luck  ;)

Offline misiokles

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #131 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 13:17:54 »
Bo może i administratorowi zapłaci się więcej (pod warunkiem, że nie skorzysta się z outsourcingu IT i będzie się płaciło wyłącznie za zlecenia), ale już stażyści to koszt dużo mniejszy, niż księgarz, magazynier, czy kierowca.
Róbmy pionerską w Polsce platformę do sprzedaży komiksów cyfrowych i opierajmy ją na stażystach :)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #132 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 14:14:53 »
Róbmy pionerską w Polsce platformę do sprzedaży komiksów cyfrowych i opierajmy ją na stażystach :)

Ale to przecież nie ja napisałem o stażystach wprowadzających dane do sklepu internetowego. Co oczywiście nie oznacza, że nie przyznaję temu człowiekowi racji. Rozumiem że twoim zdaniem stażysta nie podołałby zadaniu uzupełniania oferty sklepu paroma kliknięciami? Lepiej by sobie poradził, niż ty. Nie pierwszy raz zauważam, że robisz takie niemądre wtręty, może zanim coś napiszesz, to pomyśl trochę?

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #133 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 14:16:14 »
Róbmy pionerską w Polsce platformę do sprzedaży komiksów cyfrowych i opierajmy ją na stażystach :)

czasami mam wrażenie że duża część biznesów w PL kieruje się tą taktyką

Online NuoLab

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #134 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 14:21:55 »
Czy Wojtek Sedeńko w swoim wydawnictwie/księgarni do ebooków dokłada?

Pierwsza lepsza pozycja:
papier 31,99 zł https://esef.com.pl/pl/p/Ostatnia-wojna/318
ebook 9,99 zł https://esef.com.pl/pl/p/Ostatnia-wojna-epub/1521

Tyle o tym, że ebook MUSI kosztować niewiele mniej albo i tyle samo co papier.
Bo serwery i składanie epubów.