Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 319907 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline nori

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #90 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 08:41:18 »
Inflacja tak, oczywiście, idzie to w zła stronę, szykuje się druga Wenezuela... Ale to temat na inna okazje.
Bardziej mi chodziło o fakt, że dwa tytuły o identycznej liczbie stron, z jednej kategori, a ceny różne, i to o dyszkę. Chyba, że wkradł sie jakiś błąd?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

JanT

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #91 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 09:06:34 »
Suicide Squad jest mniej popularny od Supermana i może też przez to.

Offline wonap

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #92 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 09:56:30 »
Pytanko czy pisaliście kilka stron o braku rabatu w Bonito gdy właśnie wrzucono jak zawsze rabat w Bonito na 35% ?

Offline Murazor

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #93 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 10:37:15 »
Nie jak zawsze, była dłuższa przerwa, a rabaty się pozmieniały: np: Mucha ma 32%, a nie 35. Niektóre nowości Egmontu mają wyprzedaż ~37%, do której nie można dołączyć np: rabatu lojalnościowego.

Offline Szekak

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #94 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 10:53:36 »
Obecnie chyba najbardziej się na tantis opłaca zamawiać, więc tego Bonito to już nie ma co rozstrząsać, bo różnica cenowa się spora zrobiła. Tylko nie wiem jak z pakowaniem, czekam jeszcze na kilka premier i będzie mega zamówienie szło na 1,5k, mam nadzieję, że wszystko ładnie zabezpieczone i w idealnym stanie będzie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online vision2001

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #95 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 12:48:15 »
Obecnie chyba najbardziej się na tantis opłaca zamawiać, więc tego Bonito to już nie ma co rozstrząsać, bo różnica cenowa się spora zrobiła.
Porównałem moje zamówienie z bonito z dzisiaj (mam dodatkowo 5% rabatu) i przed chwilą ceny przez ceneo z tantis (też i Mucha, też i Ongrys) i różnice są groszowe raz na korzyść bonito drugi raz na korzyść tantis. Zostaję przy bonito.

Rzeczywiście człowiek przyzwyczaił się strasznie do dużych upustów. I choć bonito weszło z powrotem (prawie wszędzie) z rabatem 35% to jakoś entuzjazmu większego nie miałem. A tu proszę. Jednak oferta nadal całkiem dobra.

Ale jeśli w niedalekiej przyszłości ceny mają "wzrosnąć" (skutki zmniejszenia rabatu dla księgarzy, etc.) to naprawdę mocno muszę się zastanowić czy wchodzić w jakieś nowe serie.

Offline Szekak

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #96 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 12:55:33 »
Z Mucha i Ongrysem moze i tak, ale z Egmontem juz duze, nie mowiac o Scream Comics.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Tysonek

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #97 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 13:42:02 »
Również pozostaję przy bonito, odbiór osobisty jednak robi różnicę :)

Offline LordDisneyland

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #98 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 13:55:16 »
Jaka jest przyczyna tego, ze bonito raz jest, raz go nie ma wśród ofert na ceneo?
,, - Eeeeech.''

Offline Pawelek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #99 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 14:09:10 »
Może nie mieć na stanie danego produktu. Mogło nie mieć na stanie przy generowaniu/przesyłaniu listy produktów do ceneo. Może nie chcieć danego produktu świecić na ceneo. Może kończyć się budżet na dany dzień / miesiąc. Ciężko jednoznacznie stwierdzić. :)

Online vision2001

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #100 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 14:21:09 »
Z Mucha i Ongrysem moze i tak, ale z Egmontem juz duze
No własnie nie duże, a nawet w bonito wychodzi kilka groszy taniej.
Dla mnie Scream to obecnie inna para kaloszy, bo to co chciałem od nich mieć to już mam. I pewnie tu masz rację, ale co do pozostałych 3 wspomnianych wydawnictw wychodzi cena zbliżona.

Offline PawelC

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #101 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 19:23:19 »
Obecnie chyba najbardziej się na tantis opłaca zamawiać, więc tego Bonito to już nie ma co rozstrząsać, bo różnica cenowa się spora zrobiła. Tylko nie wiem jak z pakowaniem, czekam jeszcze na kilka premier i będzie mega zamówienie szło na 1,5k, mam nadzieję, że wszystko ładnie zabezpieczone i w idealnym stanie będzie.

Hmm, może zabrzmieć to dziwnie ale odradzam, a przynajmniej odradzam zakup za taką kwotę jeśli to twój pierwszy raz. Kupowałem tam w zeszłym miesiącu przez Allegro 8 dość dużych pozycji (praktycznie same integrale A4) za około 4 stówki. Pakowanie było mocno średnie - owinięcie folą bąbelkową było ok, ale karton jak na dość sporą paczkę był dużo za duży i sprawiał wrażenie bardziej luźnej okleiny niż kartonu.

Komiksy na szczęście dotarły bez uszkodzeń, ale za 1.5k nie odważyłbym się osobiście tam brać :).

Offline Mateusz

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #102 dnia: Cz, 18 Lipiec 2019, 12:20:47 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline eridraven

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #103 dnia: So, 20 Lipiec 2019, 09:40:08 »
Skoro w tym tomie jest mniej ziomalstwa to chyba go sprawdzę jednej uważam tak samo jak ty że gdyby wydawali normalne Marvele/DC brałbym za każdym razem bez zastanowienia.

Podbijam. Dodatkowo Polska powinna otworzy się wreszcie na dystrybucję cyfrową. 
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline misiokles

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #104 dnia: So, 20 Lipiec 2019, 09:54:54 »
Polska raczej jest otwarta na dystrybucję cyfrową, ale wysoki VAT na ebooki stawia  mocno pod znakiem zapytania opłacalność takiej formy ;)