Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 322823 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Motyl

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #75 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 21:05:47 »
Promocje i rabaty wrócą.
Do tej pory bonito dokładało, może w końcu chcą zarabiać i już nie szastają rabatami.

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #76 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 21:24:48 »
35% bonito to mało, bo na Ceneo są rabaty do 40%. Inna rzecz, że aby mieć dodatkowy rabat na bonito.pl trzeba by zamawiać więcej na bonito, a ponieważ na np. dobreksiazki jest zwykle taniej, to nie zamawiam na bonito - zamknięte koło. :) Przynajmniej w moim wypadku. Darmowa dostawa do punktu odbioru w Gdańsku to za mało wobec różnicy cen.

Offline stachel

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #77 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 21:55:35 »
Bonito się opłacało jak było 35% + 5% (kupon) + 5% (rabat dla stałych klientów/ 1k w ciągu pół roku). To łącznie dawało trochę ponad 41% i przy darmowej wysyłce (od 300 złotych)/odbiorze w punkcie i bardzo dobrym pakowaniu, było najlepszą opcją dla kupujących.

Dla mnie od pół roku Bonito też zawsze było pierwszym wyborem, z Gildii/Allegro brałem brakujące wydawnictwa. Obecnie zaczynam kombinować po innych sklepach, głównie Merlin (nadrabiam starsze tomy, których mi brakuje, a które oni mają na zniżkach ponad 40%). Co z nowościami to na razie nie wiem, już mam zaległości z czerwca. Jeśli rzeczywiście obecne rabaty są podstawowymi to promocje 35% albo chociaż kupon na 7% powinien się pojawić - ~39% rabatu też będzie niezłą opcją, ale niestety Mucha już w ten koszyk nie wpadnie.

Nie chciałbym tylko wracać do smutnych czasów szukania najniższych cen przez Ceneo i loterii jakości wysyłki. Ustatkowanie się w Bonito było całkiem wygodne, ale nie kosztem kilkudziesięciu złotych miesięcznie - w końcu za to można kupić jeszcze jeden komiks.

Offline Mruk

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #78 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 00:33:07 »
W ogóle jest paranoja z tymi rabatami. Niech by po prostu cena okładkowa była o te 35-40% niższa i równa we wszystkich sklepach. Nie trzeba by za każdym razem przeszukiwać 20 księgarni porównując gdzie które pozycje są odrobinę niższe. Wreszcie można by będąc w księgarni lub Empiku wziąć komiks z półki i kupić go za racjonalną cenę.

To co proponujesz jest zupełnie nierealne*, bo różne miejsca dystrybucji naliczają różną marżę. Takie Bonito czy Gildia doliczają ok. 20%, a taki Empik już dolicza 100-120% (licząc od ceny hurtowej wydawcy). Więc ten sam komiks, sprzedany przez wydawcę w tej samej (z grubsza) cenie hurtowej będzie miał zupełnie inną ceną końcową dla klienta w zależności od tego gdzie będzie sprzedawany.

I zwracam uwagę, że nie jest to widzimisie wydawców tylko pazerność (lub nie pazerność) dystrybutorów. A jeśli nie pazerność - to kwestie organizacyjne - eksponowane miejsca a każdej galerii handlowej w Polsce niestety słono kosztują i kupując cokolwiek w takim miejscu klient za to płaci.

(*) chyba, że zostanie odgórnie narzucone, np. tą nieszczęsną ustawą o jednolitej cenie książki.
« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Lipiec 2019, 00:35:02 wysłana przez Mruk »

Offline mack3

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #79 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 04:34:50 »
Zwykle okazuje się, że jest to Mestro lub dobre ksiązki, gdzie spokojnie mozna sobie zamówić dostawę do Ruchu za 6 zł i dobra jest.
le z tego co widzę, na mestro paczka w ruchu jest za 10 zł (9,89 zł), a na dobre książki nie ma specjalnie wysokich rabatów.

Midar

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #80 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 10:25:05 »
Na Bonito.pl wróciła promocja 35%.

Offline LordDisneyland

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #81 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 21:00:27 »
 
Na Bonito.pl wróciła promocja 35%.

Tuż po moich zakupach :D
"Born to lose, with the Jonah mark" ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #82 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 22:26:49 »
le z tego co widzę, na mestro paczka w ruchu jest za 10 zł (9,89 zł), a na dobre książki nie ma specjalnie wysokich rabatów.

Bo teraz dobreksiazki.pl to tantis.pl. I proszę bardzo - np. Staruszek Logan to 38% zniżki, Punisher 6 37% zniżki itd. a wysyłka do Ruchu to 5.99. BTW - ostatni raz robiłem tam zakupy w maju, jak jeszcze były to dobreksiazki.pl

Offline Kadet

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #83 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 22:44:22 »
Tak obrazowo: w tej chwili zamawiając "Staruszka Logana" i "Punisher Max" t. 6 na Bonito z opcją odbioru osobistego zapłacisz 6,45 zł mniej niż na tantis.pl (128,83 zł vs 122,38 zł) - chyba że na tantisie są jeszcze jakieś ukryte zniżki, o których nie wiem :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #84 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 23:10:34 »
@UP
Możliwe, nie wykluczam. W tym miesiącu porobiłem zakupy z Allegro. Dopiero w sierpniu będę znowu buszował na Ceneo na pakietami z czerwca, lipca i sierpnia. Wtedy będę mógł napisać ile wydałem. W maju kupowałem np. Hellblazera po 65.65 czy Shazama po 59.69 zł właśnie od dobrychksiazek.pl.

Offline nori

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #85 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 07:09:35 »
Zgłupiałem już z cenami tomów od Egmontu. Marvel NOW coraz cieńsze, ale cena stabilna, natomiast Odrodzenie to jakaś paranoja. np.: Superman – Bizarrowersum, tom 7 cena 39,99 zł, Suicide Squad – Tajna historia oddziału specjalnego X, tom 6 cena 49,99 zł a oba tomy niby mają po 132 strony...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online radef

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #86 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 07:24:59 »
Inflacja, kolega, inflacja.
Ostatnie lata to niezwykły czas dla komiksu w Polsce, kiedy dzięki wzrostu nakładów i wydawanych tytułów oraz braku inflacji ceny stały, a nawet spadały.
Teraz niestety w związku z zalewem tytułów prawdopodobnie poszczególne komiksy zaczęły gorzej się sprzedawać, a nawet jeżeli nie, to pierwszy raz od kilku lat mamy inflację i to kilkuprocentową.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #87 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 08:10:25 »
Na dobrą sprawę to nie pierwszy raz od kilku lat i wynosi ona na ten moment 2,4% co stanowi zwiększenie poziomu o 0,8% w stosunku do zeszłego roku lub 0,4% do roku 2017.

Offline Szekak

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #88 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 08:17:28 »
Komiksy to pikuś, jedzenie strasznie podrożało. Większość pewnie pamięta jak Duda i PiS straszyli drożyzną żywności w sklepach podczas kampanii - ostatnio czytałem, że koszyk żywności który wtedy miał Duda i kosztował 40, teraz teraz by kosztował 69zł, czyli ogromna podwyżka. Jakby tak komiksy podrożały to wtedy by dopiero tragedia była.
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Lipiec 2019, 08:21:01 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

JanT

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #89 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 08:35:15 »
O tym że Rebirth jest droższe od Marvel NOW wiadomo od miesięcy. Tomy od 156 stron już są po 49.99 zl a z Marvel NOW nawet tomy po 168 stron są za 39.99 zł. Choć ten Suicide Squad dziwnie wygląda ale też może błąd być.