Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 322824 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Martin Eden

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #60 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:51:06 »
Ale w przeliczeniu like na post wychodzisz lepiej.

JanT

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #61 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:54:18 »
Ma kolega rację, nie będę kłócił się z alfą i omegą tego forum (posiadającym 1856 postów i 1117 polubień na obecną chwilę). Pozwolę się wycofać z dalszej dyskusji i oddam pole ulubieńcowi publiki.
I cały czas prowokujesz. Nick też chyba nie przypadkowy :)

Ale w przeliczeniu like na post wychodzisz lepiej.
Ale i tak ci nie dał laika  ;D Dał dopiero jak napisałem o tym  ;D Talibo tu mnie zaczepia i prowokuje od początku i mnie jeszcze nazywa zadymiarzem  :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Lipiec 2019, 14:04:28 wysłana przez JanT »

talibo

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #62 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 14:03:55 »
Ale i tak ci nie dał laika  ;D Dał dopiero jak napisałem o tym  ;D
Kolega zarzuca mi jakieś zaczepki a sam prezentuje wcale nie wyższy poziom w rozmowach jak widać. Tak dałem później, z prostego powodu, wyszedłem z forum i nie widziałem komentarza kolegi @Martina. Jeśli kolega uważa się za takiego zgrywusa to może pora poszukać pracy w cyrku jako..... klaun.

Nie ma tyle wolnego czasu aby siedzieć na tym forum 24/7. Jakbym miał to poświęcałbym go na czytanie komiksów, których ilość i tempo wydawania jest przytłaczające na naszym rynku.
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Lipiec 2019, 14:06:31 wysłana przez talibo »

JanT

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #63 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 14:05:10 »
Teraz że zgrywus :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #64 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 14:11:53 »
Już nie przesadzajmy porównując ilość i tempo NSC do Egmontu...

Nie chcę wyjść na żadnego zadymiarza, czy zgrywusa, ale...

przecież Death nie porównywał tempa NSC do tempa Egmontu.  ::)

Chodziło o to, że na rynek, na który Egmont ładuje na maxa, wszedł jeszcze nowy wydawca, który dorzuci (strzelam) z 30 pozycji w roku, to też jest odczuwalne dla tych maluczkich wydawców.

JanT

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #65 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 14:16:18 »
wszedł jeszcze nowy wydawca, który dorzuci (strzelam) z 30 pozycji w roku
Ze 40.

Offline amsterdream

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #66 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 14:35:11 »
Bo generalnie gadka w kuluarach różnych spotkań i festiwali jest taka, że Egmont wyniszczył tempem wydawania innych wydawców.

Tempem i ofertą. Rynek się przesycił i tyle. Ludziom się półki kończą. A jak rabaty w dyskontach dalej będą tak sukcesywnie spadać to w przyszłym roku czeka nas załamanie i wrócą stare czasy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #67 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 14:42:57 »
...wrócą stare czasy.

W końcu to wszystko się przeczyta.

Offline Martin Eden

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #68 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 15:47:40 »
Ale i tak ci nie dał laika  ;D Dał dopiero jak napisałem o tym  ;D Talibo tu mnie zaczepia i prowokuje od początku i mnie jeszcze nazywa zadymiarzem  :)

Ja cię! Ale by było jakby mi nie dał lajka! Przecież po to to tylko napisałem, czyż nie? Talibo, normalnie nigdy już więcej nie dałbym Ci lajka, gdybyś nie dał mi Ty za tego posta.

Kurde, tu jest rzeczywiście momentami jak w jakiejś piaskownicy :-)

JanT

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #69 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 17:38:24 »
Przecież to był żart żeby podtrzymać poziom dyskusji z Talibo :) Piaskownica to na pewno liczenie postów i laików.
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Lipiec 2019, 17:40:12 wysłana przez JanT »

Offline Death

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #70 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 17:58:37 »
No, coś właśnie jest nie tak z tymi rabatami w Bonito. Właśnie patrzę na swoje konto. W kwietniu wydałem tam 903 zł, w maju 1209 zł, a w czerwcu 0 zł, bo nie było promo. I teraz mam już rzeczy w koszyku za 1500 zł, a jeszcze niedługo wychodzą np. Hellblazer i nowy Alan Moore. Już nie chcą moich pieniędzy? Może przy tych dużych rabatach na jednym egzemplarzu mają u mnie niedużą marżę, ale wydaję tam tyle kasy, że i tak swoje zarabiają. Trzeba będzie sobie znaleźć jakiś nowy sklep.
Teraz, kiedy już w końcu doszedłem do takiego modelu zakupów, że biorę prawie wszystko na Bonito i czasem jakieś Lainy i mangi na gildii, znowu mi się zaczyna wszystko walić. Było to bardzo wygodne nie szukać już sklepów i nie bawić się w Ceneo.
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Lipiec 2019, 18:02:33 wysłana przez Death »

Offline mappy

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #71 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 18:33:07 »
Ja tak z boku się tylko przyglądam dylematom na temat cen. Trochę nie rozumiem negatywnych emocji.
Z ciekawości wszedłem na konto w Bonito i co? Lipiec i Sierpień 2018. 0 zł razem wydane. Każdy następny miesiąc do czerwca tego roku w słupkach i to sporo.
Pamiętam też, że promocje Mastercarda wchodziły też jakoś pod koniec sierpnia 2017.
Osobiście mam jeszcze sporo rzeczy do nadrobienia z maja i czerwca ale myślę, że trzeba się uzbroić w cierpliwość i przeczekać wakacje.
Promocje i rabaty wrócą.

Offline LordDisneyland

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #72 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 03:35:29 »
"Teraz, kiedy już w końcu doszedłem do takiego modelu zakupów, że biorę prawie wszystko na Bonito i czasem jakieś Lainy i mangi na gildii, znowu mi się zaczyna wszystko walić. Było to bardzo wygodne nie szukać już sklepów i nie bawić się w Ceneo."
Death, mam bardzo podobne odczucia i jak się okazuje , podobny model zakupów- dodam, że bardzo wygodny jest dla mnie odbiór w punkcie. Ale jeśli ta sytuacja się nie zmieni, a wszystko na to wskazuje, to chyba będę po prostu jeździł dalej, do punktu TanichKsiążek, albo znajdę jeszcze innego dilera kolorowych zeszytów.
,, - Eeeeech.''

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #73 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 07:25:08 »
Osobiście cały czas czas korzystam z Ceneo. Wpisuje się dany tytuł i już wiesz gdzie jest w najkorzystniejszej cenie. Zwykle okazuje się, że jest to Mestro lub dobre ksiązki, gdzie spokojnie mozna sobie zamówić dostawę do Ruchu za 6 zł i dobra jest.

Offline Kadet

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #74 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 19:25:14 »
Biorąc pod uwagę, że Twoja lokalizacja to Gdańsk, być może taniej wyjdzie Ci przynajmniej w niektórych wypadkach zamówienie do Bonito z darmowym odbiorem w punkcie (jak np. będzie promocja -35% na wszystko albo jakiś kod zniżkowy). Ceneo chyba nie uwzględnia możliwości darmowej wysyłki w Bonito ani ewentualnych tymczasowych kodów rabatowych.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!