Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 319986 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Alexandrus888

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2685 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 09:35:29 »
Powtóżę: mangi studia jg to teraz dział książki, nie prasy. Niedawno informowali o tym na fb. W efekcie mają być też starsze tomy, nie tylko najnowsze i bodaj pozwolenie na rabaty.

Offline nocny

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2686 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 15:56:57 »
Nie ważne jaki JG ma dział, wszystkie mangi są albo na książce albo na prasie, w zależności od tego jak to napisałem wcześniej.

Offline Voitas

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2687 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 16:11:37 »
U mnie w Empiku (Gliwice rynek) mangi mają swój regał na prasie, która to jest na samym końcu sklepu, a nie jak ktoś pisał, że zaraz na wejściu :) Razem z mangami na regale pojawiają się polskie zeszytówki jak Wydział 7 czy Wilq.

Offline JanJ

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2688 dnia: Pn, 05 Czerwiec 2023, 18:27:55 »
Nie śledzę wszystkich dyskusji, może o tym już gdzieś było, jeśli tak to sorry.

Byłem w weekend w dużym Empiku w Warszawie, rzadko tam bywam, i zdziwiło mnie bardzo, że 1/3 regału z komiksami to wydania po angielsku, w tym DYPTYKI Thorgala, Lucky Luke i inne. Obok były też po polsku. No ciekaw jestem czy to ma jakąś rację bytu...

Offline HugoL3

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2689 dnia: Wt, 06 Czerwiec 2023, 01:09:25 »
Który to Empik?
Jakie serie zadałeś w oryginale?

Offline JanJ

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2690 dnia: Wt, 06 Czerwiec 2023, 12:41:59 »
To był Empik w Arkadii. Dokładnie jakie serie to Ci nie powiem, bo nie miałem za dużo czasu. Było też chyba coś z DC nawet.

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2691 dnia: Cz, 03 Sierpień 2023, 23:32:20 »
Robię zamówienie na komiksy z końca lipca. I się niemiło rozczarowałem ceną 3 tomu Daredevila Waida. Aż 107 zł i to już po 35% rabacie? Za 368 stron? Szalenie drogo. Batman Epidemia i Epic Spider-Man 7 trochę drożej. No ale te komiksy mają prawie po 500 stron. A tu nie ma nawet 400. Może czas przerzucić się na miękką okładkę? Zmienić papier? Ja wiem, że teraz Lasy Państwowe pod flagą biało-czerwoną też są całkiem bezduszne, no ale są granice, jak mawiają WOPiści.
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Sierpień 2023, 23:36:21 wysłana przez Bazyliszek »

Offline HaVoK

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2692 dnia: Pt, 04 Sierpień 2023, 10:25:36 »
Epic ma nieco ponad 400 stron.

Offline Castiglione

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2693 dnia: Pt, 04 Sierpień 2023, 10:30:51 »
A "Epidemia" 552. No to średnia wychodzi faktycznie prawie 500 ;D

Offline OokamiG

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2694 dnia: Pt, 04 Sierpień 2023, 10:32:32 »
Ach pamiętam te czasy, kiedy w 300 zł mieściło się 4-5 grubasów Egmontu. Teraz bierzesz dwa i już masz prawie darmową wysyłką na gildii.

Offline HugoL3

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2695 dnia: So, 26 Sierpień 2023, 14:51:12 »
Heartbreaker za 20 zł w Biedronce, było kilka tomów.
Czy doczekamy się kiedyś jak E rzuci do dyskontów jakieś komiksy na dużej obniżce? Albo jakieś dobre mangi od innych wydawców?

Offline Necr09

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2696 dnia: So, 26 Sierpień 2023, 15:09:04 »
Swego czasu w Auchanach można było dorwać twardookładkowe Egmonty m.in Nowe DC za 20-30 zł, trafiłem tak na pierwszy tom Amerykańskiego Wampira, a pamiętam, że na 100 % była jeszcze Wonder Woman.
FGO: 758,469,198

Offline Motyl

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2697 dnia: So, 26 Sierpień 2023, 15:24:26 »
Heartbreaker za 20 zł w Biedronce, było kilka tomów.
Czy doczekamy się kiedyś jak E rzuci do dyskontów jakieś komiksy na dużej obniżce? Albo jakieś dobre mangi od innych wydawców?

To jest psucie rynku. Jak ktoś ma nakłady kilku lub kilkunastotysięczne i sprzedał większość nakładu, to może sobie pozwolić na takie akcje, ale nie jest to dobre dla rynku. Jakieś resztki nakładu niesprzedane po wielu latach można tak upłynniać, aby zluzować magazyn. Gdyby wydawcy swoje tytuły dawali po niewielkim czasie w olbrzymich upustach, to nikt nie kupowałby komiksów tuż po premierze. Nie dość, że jest inflacja, papier drogi, usługi drogie, ułomny system dystrybucji to kolejny gwóźdź do wydawniczej trumny nie jest potrzebny. Wątpię, aby wydawcy mający nakłady w okolicach tysiąca sztuk z chęcią przyklasnęli takiemu rozwiązaniu.

Offline Xmen

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2698 dnia: So, 26 Sierpień 2023, 16:20:12 »
Tylko prawilne wydania po 200, 300zl. W Polsce nie ma miejsca na komiks dla plebejuszy xd
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Motyl

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2699 dnia: So, 26 Sierpień 2023, 16:35:40 »
Tylko prawilne wydania po 200, 300zl. W Polsce nie ma miejsca na komiks dla plebejuszy xd

Coś mało tych plebejuszy w Polsce, gdyby było ich więcej, to ceny byłyby mniejsze. Chyba że masz na myśli tych plebejuszy, którzy w Biedronce kupują sześciopak piwa, mówiąc, że to dla dziecka zamiast słodyczy (wiadomo, cukier jest passe). Podejrzewam jednak, że takich plebejuszy nie obchodzi jakiś tam komiks nawet za pięć złotych. Aby był mocny full i gra gitarra. Niebawem Twoje hasło: prawilne wydania po 200, 300 zł się mocno zdezaktualizuje. Po nowym roku będziesz pisał: prawilne wydania tylko po 300, 400 zł.