Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 319881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1530 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 09:31:43 »
@UP
Przeczytałeś to co napisałem? Niech Lasy Państwowe wycinają nawet mniej niż teraz, bo rzeczywiście tną na potęgę i niszczą nasz drzewostan. Ale niech surowiec będzie sprzedawany za trochę mniej podmiotom krajowym, które wykorzystują go na produkcję w kraju. A nie zagranicznym koncernom mającym przewagę kapitałową, które od razu go wywożą i w sumie oni mają produkty tańsze naszym kosztem, ze szkodą dla polskich klientów.

Offline JanJ

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1531 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 09:33:28 »
Lasów powinniśmy ciąć mniej, ale głównie na użytek wewnętrzny, szczególnie w sytuacji kiedy tego surowca jest mało. Ostatnio tniemy na potęgę, papieru nie ma, a cała ta kasa z eksportu idzie do państwa w państwie, czyli Lasów Państwowych. O ile jestem za jak najmniejszym interwencjonizmem państwa, o tyle w takiej sytuacji kiedy eksportujemy surowiec, którego nie ma na rynku, byłbym pierwszy za wprowadzeniem dodatkowych regulacji.

Offline pokia

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1532 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 12:10:29 »
Bo najłatwiej sprzedać nieprzetworzony surowiec. To, że później sprowadzamy drogi papier, to już włodarzy nie interesuje.

Gdyby cały proces od wycinki drzew, przez przetwórstwo, po końcowy produkt odbywał się na krajowym rynku, to i finalnie w kasie państwowej więcej kasy by się znalazło.

No, ale co zrobić. Przecież nieustannie eksportujemy węgiel, nam się nie przyda.

Offline Rapanui

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1533 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 12:37:23 »
Jeden z przykładów kto i kiedy prywatyzował KLIK

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1534 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 13:52:13 »
Jak już to Kwidzyn nie Kwidzyń i jeszcze ci amerykanie po zakupie byli zwolnieni z podatków przez 10 lat.
Tylko żeby mieć pełne obraz trzeba by widzieć ile oni tam zainwestowali po zakupie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Spiridon

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1535 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 14:10:03 »
Witam.

Rozczarowany podejściem do pakowania komiksów jednej z firm, poszukuję nowego sprawdzonego dostawcy na polskim rynku który wie jak zapakować między innymi wydania typu epic Spidermana czy Knightfall. Kupuję głownie Egmont Marvel i DC. Nie musi być najtaniej (choć na cenę też zwracam dużą uwagę), ważne by wiedzieli jak pakować (odpowiedni karton, bąbelki, brak luzu). U kogo kupować?

Offline Dracos

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1536 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 14:13:27 »
A co na to unia bo na moje oko to taki interwencjonizm, ograniczanie konkurencyjności na wspólnym rynku unijnym i jakieś faworyzowanie podmiotów krajowych to tak na oko wbrew podstawom samej istoty UE.

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1537 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 14:54:24 »
Witam.

Rozczarowany podejściem do pakowania komiksów jednej z firm, poszukuję nowego sprawdzonego dostawcy na polskim rynku który wie jak zapakować między innymi wydania typu epic Spidermana czy Knightfall. Kupuję głownie Egmont Marvel i DC. Nie musi być najtaniej (choć na cenę też zwracam dużą uwagę), ważne by wiedzieli jak pakować (odpowiedni karton, bąbelki, brak luzu). U kogo kupować?
Trochę nie w temacie. W bąbelki to raczej Gildia tylko pakuje regularnie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1538 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 14:56:21 »
RóbmyDobrze.pl i Gildia.pl. I niestety po raz kolejny zawiodłem się na pakowaniu Gildii. Komiksy nie były ułożone rozmiarami tylko zupełnie losowo i ciasno owinięte bąbelkami. Lucky Luke'a musiałem reklamować, bo był wygięty prawie pod kątem 90 stopni. Giacomo C też delikatnie ubity, ale "wyklepałem" i jest ok, nie mam jakiegoś przesadnego zajoba na tym punkcie. Jako, że w RóbmyDobrze doszedł formularz, gdzie można sobie zamówić sprowadzenie dowolnego komiksu, mam przeczucie, że 99% moich zakupów będę wykonywał już tam. Szczególnie, że pakowania lepszego po prostu nie ma, nie mam chęci już się szarpać z reklamacjami i zwrotami.

Online stab

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1539 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 15:50:32 »
Witam.

Rozczarowany podejściem do pakowania komiksów jednej z firm, poszukuję nowego sprawdzonego dostawcy na polskim rynku który wie jak zapakować między innymi wydania typu epic Spidermana czy Knightfall. Kupuję głownie Egmont Marvel i DC. Nie musi być najtaniej (choć na cenę też zwracam dużą uwagę), ważne by wiedzieli jak pakować (odpowiedni karton, bąbelki, brak luzu). U kogo kupować?

W przeciągu ostatniego roku zamówiłem około 300-400 komiksów z gildii, z czego 5 było trochę obitych (głównie któryś róg). Myślę że to niezły wynik. Polecam z czystym sumieniem.

Offline Gazza

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1540 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 15:33:25 »
Z innej beczki.

Ja wiem że są problemy z papierem, drukiem i logistyką. (...)
To akurat cytat z wątku o Egmoncie ale pragnę zauważyć, że prawdziwych problemów na naszym komiksowym rynku wydawniczym spodziewam się osobiście w przyszłym roku.
Z własnego podwórka zawodowego wiem, że gros przedsiębiorców ma w tym roku dobrą, niską cenę na energię elektryczną zakontraktowaną przynajmniej w ubiegłym roku, jeśli nie wcześniej. A i tak w 2021 rzadko który sprzedawca prądu oferował sprzedaż w dobrej cenie na więcej niż rok naprzód.
Trwająca od ponad pół roku huśtawka i wyłącznie rosnący trend cenowy na Towarowej Giełdzie Energii powoduje, że dziś zawiera się umowy na poziomie czterokrotnie wyższej ceny za MWh niż jeszcze rok temu.
Nie chcę być złym prorokiem ale kosmos cenowy dopiero przed nami.
Drukarnie albo się po prostu wyłożą i nie będzie takiego urodzaju albo koszt druku wpłynie tak na wysokość produktu finalnego, że te nasze ukochane grubasy staną się towarem iście luksusowym i nawet obecne ceny będziemy wspominać jako mega atrakcyjne.

sum41

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1541 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 15:50:59 »
Brat chce remontowac chate i troche jest w temacie budowlanki i zna kierownika ktory mowi ze budownictwo zwalnia, koncza deweloperzy to co zaczeli, ludzie prywatnie tez koncza co zaczeli, lub buduja parterowe budynki, do niego wydzwaniaja firmy czy niema gdzies jakiejs roboty.

Tylko jak byla to mieli to w dupie bo do malych robot obiecywali przyjechac a potem czekasz a oni wywalone od architektow, geodetow po murarzy. Szwagierka czeka na zrobienie podbitki 4 lata. Do mnie przyjechal dopiero 4 hydraulik, 3 wczesniejszych wywalone, na cholere obiecuja...

Dobra do meritum - stwerdzil ze mimo to cene materialow budowlanych nie pojda w dol (moze poza stala i styropianem) bo inflacja, wyzsze koszty wytowrzenia czy utrzymania wszystkiego, poprostu sie unormuja na tym poziomie co mamy...

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1542 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 16:30:58 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gazza

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1543 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 18:17:52 »
Rozwiniesz co chcesz powiedzieć przez ten slajd? O co chodzi? Ceny widzę prognozowane z sprzed kilku lat.

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1544 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 18:59:48 »
To za bardzo nie ma co rozwijać - jak prąd podrożał na przestrzeni lat.
Tam w tej cenie to z 60% to jest chyba koszt emisji CO2.
Twój komiks jest lepszy niż mój