Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 320095 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Alexandrus888

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1485 dnia: So, 12 Luty 2022, 11:29:30 »
no okej, to wszyscy wiemy. czyli wg Ciebie, skoro cała reszta wydawców tak dotąd nie robiła, to jedynie oznacza "jeszcze"?
Si. Albo mają inny model radzenia sobie z kryzysem. Ale, znowu, posługując się modelem mangi: zaczęło JG z nowym rokiem podwyżką cen okładkowych. Teraz Waneko poszło w ich ślady, choć nie tak drastycznie (no ale oni nie utrzymują tylu serii w sprzedaży). Dango wycofało się częściowo z programu partnerskiego i zrezygnowało z bezpłatnej wysyłki preorderów. Tylko czekać na zagrywkę JPF i Kotori. Hanami i Akumy nie liczę, bo są za mali i z rzadka wydają. Chcę powiedzieć, że każdy stara się sobie jakoś radzić. Jedni drastyczniej inni mniej.

my tu nie mówimy o latach, a o 1,5 miesiąca.
Może się dobrze nie zrozumieliśmy: W ciągu 1,5 miesiąca SC tak zmienił politykę, żeby pozbywać się nakładu na pniu (albo przynajmniej jak najwięcej), a nie latami.

mówisz? i co teraz z tym zrobimy? skoro to czyn zabroniony..... 8)
Podpierniczymi ich ;D
A tak na serio musiałby ktoś potwierdzić moją mętną pamięć.

Offline Szekak

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1486 dnia: So, 12 Luty 2022, 11:35:44 »
I pozbywaniu się nakładu na pniu ma pomóc wzrost cen? Wiele było historii o Scream, że starają się przyjanuszyc, dlatego bardziej obstawiam zwyczajna maksymalizację zysków.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Chmurny

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1487 dnia: So, 12 Luty 2022, 13:08:20 »
Oj, zdaje się, że muszą drukować. Coś mi się kojaży, że to obowiązek ustawowy...
 
Nie ma prawnego nakazu drukowania ceny na książce.

Offline Alexandrus888

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1488 dnia: So, 12 Luty 2022, 15:43:28 »
Wzrost cen ma bilansować duże rabaty w pierwszych dniach sprzedaży. Wysoki rabat, który spada zachęca by kupić kiedy jest jeszcze wysoki. W pierwszych dniach wydawnictwo idzie "na ilość", potem na marżę. Przynajmniej tak to widzę. Ale ja jestem ufnym człowiekiem i rzadko uwzględniam, że się mnie nabija w butelkę :(

A skoro nie ma nakazu, to przepraszam - coś mi się musiało pomerdać na stykach w mózgownicy ;)

Offline PJP

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1489 dnia: So, 12 Luty 2022, 16:55:37 »
Już od dawna nie kupuję w żadnych przedsprzedażach (z drobnymi wyjątkami na crowdfunding) ani nie daję się łapać na ekskluzywny i ograniczony ilościowo towar ;) Wolę sobie spokojnie ustawiać koszyk w ostatnich dniach miesiąca szperając po ceneo, lubimyczytac i stronce -> https://wpodrozy.net.pl/komiksy_pl/

Offline Death

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1490 dnia: So, 12 Luty 2022, 22:45:57 »
Co to za stronka? :O Pierwsze widzę. :)
Aż sobie polubiłem na Facebooku.

Offline Necr09

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1491 dnia: So, 12 Luty 2022, 23:32:56 »
Lipcowe i sierpniowe nowości komiksowe zebrane na jednej stronie z linkami z buy boxa, z którego korzysta m.in. esensja i lubimyczytac. Zebrałem polskie wydania w jedno miejsce, bo czasem ciężko mi się szuka konkretnych tytułów na podanych wcześniej stronach, a buy box czesto tuz po premierze ma lepsze wyjściowe rabaty niż ceneo.
Może się komuś przyda: https://wpodrozy.net.pl/komiksy_pl/

@moai wrzucał w innym temacie
FGO: 758,469,198

Online Mruk

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1492 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 13:36:11 »
Wysoki rabat, który spada zachęca by kupić kiedy jest jeszcze wysoki.

Tylko wtedy, gdy czytelnicy wiedzą, że rabat spadnie. A tutaj chyba nic takiego nie było, żadnej takiej informacji.

Offline Alexandrus888

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1493 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 14:13:53 »
To był pierwszy przypadek, czyjcie się poinformowani 8) kto teraz nie kupi na premierę zdobi to na własny rozrachunek i nie powinien marudzuć :P

Offline vision2001

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1494 dnia: Śr, 16 Luty 2022, 10:44:35 »
Sam nie wiem, gdzie wrzucić to info, czy do Screamu, czy do promocji, ale tutaj chyba ta wiadomość, to najodpowiedniejsze miejsce, bo duże zainteresowanie:

Dziś na bonito.pl zauważyłem, że pojawiły się oba najnowsze Terminatory z rabatem 20% (czyli cena okołogildiowa). Poszperałem dalej - wysyp na allegro i czasem z monetami, więc nawet większy rabat! No to i wszedłem na ceneo. A tam rabat 25%! (i możliwość darmowej wysyłki klikając na ceneo.pl w przycisk "KUP TERAZ" i wpisując dziś w kod rabatowy: Darmowaprzesylka ).
Więc Terminator t.1 ( https://www.ceneo.pl/125737664 ) leci do mnie w cenie 119,80 pln.

I dodatkowo, co by nie być lekko offtopowym, to wydawało mi się, że w tym żonglowaniu rabatami naprawdę zależy na dynamice sprzedaży (tu i teraz, bo potem to będzie drogo) i nie wiem, czy to nie strzał w kolano, bo przy takich "mykach" to ja jednak odpuszczę sobie znaczą część tytułów (a po zapowiedziach wydawało mi się, że Scream dostanie ode mnie dużo "pieniążków", a tak to jednak ciut przystopuję, bo nie zawsze portfel pęka w szwach od nadmiaru gotówki).

Offline misiokles

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1495 dnia: Śr, 16 Luty 2022, 12:09:00 »
Ludzie lubią 'wyrwać' duże rabaty, więc takie żonglowanie nimi ma wzięcie.

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1496 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 12:54:25 »
Zaraz kupuję komiksy z lipca i u mnie drogo wychodzi - jakieś 750 zł za 12 pozycji i to po rabatach. Naprawdę słabo. I tym razem nie tyle wydawcy i sklepy są winne, tylko pogarszająca się sytuacja gospodarcza Polski. W pół roku robi się we wszystkich sklepach naprawdę źle. Ja tam jeszcze dam radę kupować i będę kupować dalej te pozycje które mnie interesują, póki będą wydawane. Pytaniem jest, czy przy tym wzroście cen uda się utrzymać to co tak nieźle funkcjonowało przez te 10 lat.

Offline keram2

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1497 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 19:48:34 »
Chyba kupujesz za dużo integrali i różnych cegieł.
Ja w zeszłym tygodniu zapłaciłem niecałe 800 zł za 20 pozycji.
Następnym razem weź parę cienkich w miękkich okładkach, a wyjdzie ci lepszy wynik.
 

Kurde, chciałem zażartować z wypowiedzi Bazyliszka, nie bierzcie tego poważnie
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Lipiec 2022, 20:06:57 wysłana przez keram2 »

Offline radef

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1498 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 19:51:12 »
Ja ostatnio kupiłem 13 komiksów za 240 zł w promocji na NSC i co z tego wynika? Kompletnie nic.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline 79ers

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1499 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 20:56:40 »
Ja dla odmiany ostatnio nie kupiłem Sarii z SL, Trigan od Kuca i Conana z Labrum - ostatnio  coraz bardziej to wszystko robi się popieprzone  :'( Chciałem i co z tego ?
zbawcy narodu postarali się żeby papieru też zabrakło i wirus/nie-wirus będzie zdalna nauka ponieważ brakuje papieru na książki  :(