Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 319977 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1215 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 09:23:24 »
Po to jest nauka historii jako taka.
Ale znać Ramzesów i reformę Echnatona a nie wiedzieć co się działo we własnym kraju po 45-tym to idiotyzm programu nauczania pierwszej wody.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online Leyek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1216 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 21:12:38 »
Z Twittera Kultury Gniewu:



Chyba trzeba się nastawiać na znaczne podwyżki w komiksowie :/

Offline death_bird

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1217 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 23:02:43 »
Po to właśnie mamy zwały i hałdy wstydu żeby przez taką sytuację przejść suchą stopą konsumując uzbierane na czarną godzinę zapasy.
Pytanie ile wydawnictw wytrzyma proces zaciskania pasów przez komiksiarzy a ile nie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline starcek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1218 dnia: So, 16 Październik 2021, 11:27:36 »
Można zaryzykować tezę, że najgorzej będą miały wydawnictwa, które wpakowały się w serie i kolejne ich tomy wydają w ślimaczym tempie.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

sum41

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1219 dnia: So, 16 Październik 2021, 11:44:50 »
Brat pracuje w stali - ceny zaczely spadac do prawie pierwotnych cen, niestety wymyslono jakis tam podatek/oplate  energetyczna w kwocie 250 Euro od tony. Czyli po spadku i dodaniu tego znow mamy to samo - wysokie ceny.

czyli czasem wystarczy dobra wola rzadzacych zeby bylo normalnie ale po co, rzad na na inflacji zyskuje i nawet tym sie chwali...

Offline Pawel.M

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1220 dnia: So, 16 Październik 2021, 12:15:55 »
Z Twittera Kultury Gniewu:
I z facebooka Hanami:

Cytuj
Żeby nie być gołosłownym - drukarnia, w której dodrukowywaliśmy MONSTERa tom 1, zaproponowała nam teraz (czyli po około roku) cenę o około 80% wyższą! Takich kosztów nie jesteśmy w żaden sposób przyjąć na siebie. Próbowaliśmy różnych rozwiązań i rozmów z różnymi drukarniami, ostatecznie udało się ten tytuł zamówić zaledwie o 40% drożej... Co jest ogromną podwyżką. Niestety, jesteśmy zmuszeni w związku z tym, podnieść cenę na te dodruki i w przyszłości również na kolejne tytuły. Podwyżka ta jest nieznaczna z 65 zł na 69,99 zł, co przekłada się dla Was na koszt 3-4 zł, jeśli kupicie w sklepie komiksowym. W przyszłości spodziewajcie się takiej (lub nawet wyższej) ceny naszych komiksów
Cytuj
Jak zapewne zauważyliście - przewija się kwestia papieru. No i tu jest właśnie problem. Papieru nie ma. Papiernie nie nadążają z produkcją. Brakuje wciąż dostaw z Chin, co jest wielkim problemem zwłaszcza, jeśli chodzi o karton na okładki. Do tego ceny szaleją.
Ogólnie - tanio już było. Nie chcemy tego, ale nie jesteśmy w stanie obiecać, że dodruki będą w cenach takich, jak pierwsze wydania, a i cena pierwszych wydań może skoczyć dość znacznie.

Offline jotkwadrat

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1221 dnia: So, 16 Październik 2021, 12:40:02 »
Zawsze podejrzewałem że w Unii jest socjalizm, ale aż takich jaj się nie spodziewałem że zabraknie papieru.  :o

Offline stempel

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1222 dnia: So, 16 Październik 2021, 14:12:49 »
Zawsze podejrzewałem że w Unii jest socjalizm, ale aż takich jaj się nie spodziewałem że zabraknie papieru.  :o
Ja się nie dziwię, że papieru brak. Przecież wszyscy powinni pamiętać, że w zeszłym roku na wiosnę cały kraj wykupywał tonami papier - tak, ten ważny papier. W związku z tym pewnie wszyscy producenci (w tym Chiny) przerzucili się na produkcję łatwiejszego produktu niż jakies komiksy, i na który na pewno będzie większy i szybszy zbyt

Online misiokles

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1223 dnia: So, 16 Październik 2021, 15:05:49 »
Zawsze podejrzewałem że w Unii jest socjalizm, ale aż takich jaj się nie spodziewałem że zabraknie papieru.  :o
Dziwne nie, gdyż papier rośnie na półkach sklepowych

Offline JanJ

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1224 dnia: So, 16 Październik 2021, 15:06:34 »
Jest bardzo wysoki popyt na drewno na rynkach amerykańskich chińskim i europejskim. Przez Covid wstrzymano produkcję/wycinkę w Stanach. Do tego masa osób zabrała się za remonty siedząc w domach. Prawie wszystko to co tną w Polsce, a tną na potęgę, idzie na eksport.

Na razie nie wiadomo jak to się skończy, czy ceny zaczną spadać w dłuższym okresie czasu. Oby wydawnictwa to przetrwały. 
« Ostatnia zmiana: So, 16 Październik 2021, 15:08:49 wysłana przez JanJ »

Offline roble

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1225 dnia: So, 16 Październik 2021, 18:41:13 »
aż takich jaj się nie spodziewałem że zabraknie papieru.  :o

PiS banknoty drukuje na okrągło i wprowadza na rynek.. A myślisz że skąd ta inflacja, ciągle podwyżki cen i spadek wartości złotówki..?

Offline death_bird

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1226 dnia: So, 16 Październik 2021, 19:16:31 »
Wszyscy teraz drukują (zapatrzywszy się na Stany). Taka "nowa ekonomia". Tylko nie wszyscy widzą, że Jankesi są w stanie upychać swoją inflację po całym świecie (a i tak im rośnie). Może jeszcze strefa euro ma takie możliwości w trochę bardziej ograniczonym zakresie.
My ich nie mamy, ale weź i wyjaśnij politykowi, że nie może przychylić nieba wyborcy, bo budżetu nie stać.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline chch

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1227 dnia: So, 16 Październik 2021, 19:18:19 »
PiS banknoty drukuje na okrągło i wprowadza na rynek.. A myślisz że skąd ta inflacja, ciągle podwyżki cen i spadek wartości złotówki..?
Podwyżki cen prądu zawdzięczamy Unii Europejskiej, gazu Rosji a benzyny OPECowi. Jeśli nawet w USA benzyna drożeje to jednak nie jest to kwestia dodruku złotówek przez NBP, a ceny surowców mają wpływ na wszystkie produkty i usługi. Oczywiście dodruk też nakręca inflację, ale dodrukowuje cały świat.

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1228 dnia: So, 16 Październik 2021, 19:28:44 »
Tylko, że baryłka ropy w 2012 kosztowała max $125 a teraz kosztuje $85.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Leyek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1229 dnia: So, 16 Październik 2021, 19:37:14 »
Podwyżki cen prądu zawdzięczamy Unii Europejskiej, gazu Rosji a benzyny OPECowi.

Heh, widzę propaganda TVP dobrze działa :)

Dobra Polska, super rząd i źli wszyscy wokół.