Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 322800 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1200 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 19:32:13 »
Dokladnie to mialem na mysli bardziej tez mi chodzilo o rozwazanie co jesli niz to ze na bank tyle to bedzie wynosilo ☺

sum41

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1201 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 22:55:51 »
Pora milczec bo dostalem ostrzezenie, oczywiscie sluszne ☺

Offline Koalar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1202 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 23:32:01 »
Nie mogą przegłosować po cichu, gdyż to nie jest projekt rządowy a obywatelski. A które z dziesiątek projektów obywatelskich dostaje się na wokandę łatwo sprawdzić, gdyż jest publikowana codziennie rozpiska czytań i głosowań sejmowych. Ów projekt od lat jest jak wyznawca Jehowy w Sejmie - nie przekroczył nigdy progu. A to oznacza, że posłowie nawet nie mają pojęcia o jego istnieniu, tak jak o większości projektów samorządowych. Ergo: projekt nigdy nie był specjalnie forsowany, gdyż gdyby był, to przynajmniej odbyłoby się w sejmie choć z jedno czytanie. A że projekty obywatelskie można składać co roku, to Sonia Draga co roku będzie składała kolejną modyfikację swojego projektu. Szum wokół tego szkodliwego projektu robić trzeba, ale w tym przypadku nie ma co go łączyć z poczynaniami rządu, gdyż ten praktycznie o nim nie wie.

Projekt raz próbował przepchnąć PSL. Nie był to oczywiście projekt rządowy, ale był poselski i zaszedł dość daleko (przepadł chyba w związku z zakończeniem kadencji Sejmu). Możliwe więc, że w kolejnej kadencji PSL będzie u władzy i wprowadzi ten projekt, a możliwe też, że na urodzinach jakiegoś dziennikarza jakaś pani dogada się z jakimś panem i jeszcze inna partia (rządząca w danym momencie) postanowi uratować polski rynek książki.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1203 dnia: Pt, 24 Wrzesień 2021, 17:18:02 »
Pytaniem jest, czy ktoś wysoko postawiony z formacji rządzącej ma wydawnictwo. Albo czy Episkopat jest za tym projektem, bo uważa, że to pomogłoby wydawnictwom kościelnym. Niestety - po tym jak przepchnięto i zakaz aborcji i podwyżki 40-60% dla samych siebie i stan wyjątkowy, to przepchnięcie tej szkodliwej ustawy o jednolitej cenie książki też jest możliwe.

Oprócz podwyżek innych artykułów inne lobby - spirytusowe - też teraz forsuje projekt , by podwyższyć akcyzę - na piwo. Zatem zwykły komiksiarz jest atakowany przez różne środowiska, którym ciągle się nie podoba, że ludzie chcą kupować tanio książki i komiksy.

Zresztą ktoś już tu wrzucał to porównanie. W Polsce przeciętna książka kosztuje 30-40 zł. W Niemczech też, tylko tam zarabiają 3 razy więcej. Kolejna podwyżka zabiłaby u nas czytelnictwo jeszcze bardziej.

Offline chch

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1204 dnia: Pt, 24 Wrzesień 2021, 17:39:52 »
Niestety - po tym jak przepchnięto i zakaz aborcji i podwyżki 40-60% dla samych siebie i stan wyjątkowy, to przepchnięcie tej szkodliwej ustawy o jednolitej cenie książki też jest możliwe.
Przestałem śledzić to co się dzieje w polityce, ale zaciekawiłeś mnie. Z tego co widze projekt dwa dni temu złożyła fundacja pro. Dlaczego piszesz, że przepchnięto zakaz aborcji? Sejm już to uchwalił, czy to Twoja radosna twórczość?

Offline michał81

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1205 dnia: Pt, 24 Wrzesień 2021, 18:40:27 »
Niestety - po tym jak przepchnięto i zakaz aborcji
Zaostrzono. Aborcja w Polsce jest cały czas możliwa.

Offline jotkwadrat

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1206 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 16:09:35 »
Może niedługo uznają, że książka to luksus niepotrzebny każdemu i obłoży się je akcyzą?

Offline Death

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1207 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 16:17:57 »
No niestety. Myślenie to luksus.

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1208 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 18:03:55 »
Zasadniczo to książki są problematyczne, jeszcze ludzie za dużo się dowiedzą, głupszym narodem łatwiej się steruje. Ja to zachodzę w głowę dlaczego nie ma np. takie przedmiotu jak ekonomia od podstawówki, czy nawet przedszkola.
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1209 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 18:09:33 »
Zasadniczo to książki są problematyczne, jeszcze ludzie za dużo się dowiedzą, głupszym narodem łatwiej się steruje. Ja to zachodzę w głowę dlaczego nie ma np. takie przedmiotu jak ekonomia od podstawówki, czy nawet przedszkola.

Bo lepiej w to miejsce uczyc sie na biologi i budowy pantofelka  lub na polskim interpretacji wiersza czyli co autor mial na mysli to bardziej przydatne w zyciu 😀

Offline Death

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1210 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 19:21:00 »
Problemem nie jest budowa pantofelka. Problemem jest budowa pantofelka x 3, bo podstawówka, gimbaza, liceum zawsze od początku wszystko to samo x 3 przez 20 roczników ludzi, bogowie egipscy x 3, bogowie greccy x 3, powstanie Rzymu x 3, a nigdy nie dochodzisz do II WŚ, a w niektórych szkołach nawet do pierwszej, budowa pantofelka x 3, budowa liścia x 3, rozmnażanie ślimaków x 3, a nigdy nie dochodzisz do człowieka. Teraz już x 2, bo odpadła gimbaza. Nadal o raz za dużo.

Offline michał81

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1211 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 20:07:52 »
Death ale w przypadku historii to się chyba sytuacja zmieniła. Rozmawiałem kiedyś że znajomym nauczycielem historii i materiał został podzielony tak że idąc do liceum po gimnazjum uczeń nie powtarzał materiału wcześniejszego. Choć jak teraz zlikwidowali gimnazja to nie wiem jak to wygląda.

Offline Death

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1212 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 20:10:31 »
To dobrze, bo w szkole uczono mnie o bogu Ra i Ramzesie, a II Wojny Światowej czyli rzeczy milion razy ważniejszej z naszej perspektywy uczyli mnie Wołoszański w telewizji + babcia, dziadek i sąsiad.

Offline sad_drone

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1213 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 20:15:21 »
@Michał81 podzielili, ale i tak program jest za szeroki jak na lata nauki, przynajmniej tak było parę lat temu. W rezultacie ja nie miałem praktycznie wcale historii współczesnej, chyba nawet do drugiej wojny nie udało się dotrzeć (mimo że była w podręcznikach)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline gashu

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1214 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 08:39:50 »
To dobrze, bo w szkole uczono mnie o bogu Ra i Ramzesie, a II Wojny Światowej czyli rzeczy milion razy ważniejszej z naszej perspektywy uczyli mnie Wołoszański w telewizji + babcia, dziadek i sąsiad.

Ja tam szkołę skończyłem prawie 25 lat temu, ale  II wojnę światową wałkowaliśmy w tym czasie do wyrzygania i to nie tylko na lekcjach historii. Brakowało mi natomiast tzw. historii współczesnej (znaczy się, "współczesnej" wtedy :P, tj. zimnej wojny, upadku komunizmu, wojen w Korei i Wietnamie, itd).

Ramzes i generalnie historia starożytna są w szkole jak najbardziej potrzebne i jak dla mnie dużo ciekawsze niż kolejne konflikty polsko-polskie i przegrane powstania. Chociażby po to, żeby uświadamiać młodzież, że świat i jego historia nie kończy się na Polsce i warto czasem spojrzeć dalej niż na czubek własnego nosa (no, i oczywiście wyciągnąć wnioski i nie popełniać błędów, które były już wielokrotnie popełniane w innych miejscach i czasach).