Komiksy > Dział ogólny

Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.

(1/572) > >>

Damballa:
Zasięgnąłem dziś języka podczas odbioru w bonito i raczej 35% nie ma się co spodziewać w najbliższym czasie. Jeśli w ogóle kiedyś jeszcze będzie. Podobno dostawcy i wydawcy tną im marżę.

amsterdream:
Zauważyłem że ostatnio zniżki jakoś mocno spadly w dyskontach - jak w tamtym roku standardem bylo 40-45% praktycznie na wszystko, tak w tym niektóre tytuły ciężko nawet z 30-35% dostać. Dobrze że większość serii które zbieram właśnie się kończy lub zmierza ku końcowi.

Jaxx:

--- Cytat: Damballa w Wt, 02 Lipiec 2019, 23:37:23 ---Zasięgnąłem dziś języka podczas odbioru w bonito i raczej 35% nie ma się co spodziewać w najbliższym czasie. Jeśli w ogóle kiedyś jeszcze będzie. Podobno dostawcy i wydawcy tną im marżę.

--- Koniec cytatu ---

Akurat punkt odbioru to chyba nie jest wiarygodnym źródłem do takich informacji. Jakiś czas temu, bodajże w grudniu, ktoś ich zapytał, czy przed świętami będzie jeszcze jedna promocja -35%. Powiedzieli, że nie, że na ten rok już jest limit wyczerpany. A po paru dniach wskoczyło -35%. Więc ja bym był sceptyczny do rewelacji ogłaszanych w punktach odbioru.

nori:
Byłem dzisiaj w Bonito odebrać parę komiksów, przy okazji wypytałem o rabaty i zniżki, niestety wiele się nie dowiedziałem, ale parę informacji się pojawiło:
- Bonito łączy się z Arosem, tj obecnie będą mieli wspólne punkty odbioru osobistego. Mała rzecz, ale cieszy.
- temat KDR - panie ewidentnie nie chciały tego tematu ciągnąć, wspomniały, że sporo osób na ten temat narzeka, a temat zamknęły określeniem, "że to decyzja zarządu".
- na temat zniżek 35%, podobno na chwilę obecną znikają, zamiast nich będą pojawiać się zniżki na ofertę danego wydawnictwa / wydawnictw lub tematyczne, jak np.: obecnie są Hity na lato i książki o tematyce przygodowej / podróżniczej.
- kody promocyjne będą się pojawiać, należy śledzić FB.
- na temat, że konkurencja działa (takie podpuszczenie), Panie stwierdziły, że za to u nich jest wysoka jakość usług. Oczywiście skwitowałem, że jak najbardziej, a same panie są tak przemiłe i urocze, że warte to jest każdej zniżki. A uśmiech pani z różowymi włosami i tatuażami - bezcenny!

misiokles:
To oczywiste, że każda firma po okresie "przyzwyczajania klienta" niskimi cenami musi w końcu zacząć zarabiać. Tak jak z Biedronką - kiedyś była najtańsza, dawno już nie jest, ale i tak chodzimy do niech z przyzwyczajenia bądź innych usług (tu: powszechnej dostępności). KDR była obciążeniem dla firmy, gdyż była ofertą właściwie dla łapania i przyzwyczajenia klienta, żadnych profitów od państwa z tego nie miała.

Za chwilę na rynku pojawią się nowe firmy i nowe dyskonty, które będą mogły sobie pozwolić na duże rabaty, gdyż w pierwszych latach działania firmy są ulgi podatkowe na rozruch, jak znikną ulgi - nowe dyskonty zmniejszą rabaty i pójdą w ślad bonito, jak i wcześniej arosa, literackiej i co tam jeszcze było. Livro, czytam, mestro też jeszcze przez chwilą nałapią klientów, a później w końcu będą chciały zarabiać i będą się łączyć i konsolidować.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej