Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 323347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dracos

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #615 dnia: Pt, 07 Sierpień 2020, 08:58:37 »
Dodatkowo kilka lat temu rynek mocno nakręcały zapowiedzi - co chwilę ktoś coś ogłaszał, ludzie głównie tym żyli na forach. Obecnie wszystkie wydawnictwa wydają to co zapowiedzieli dawno temu i praktycznie nikt nie ogłasza nic nowego.

Osobiście wolę taką sytuację gdzie wydawcy trzymają się tego co rozpoczęli i kontynuują zaczęte serie niż gdyby mieli zarzucać rynek nowymi zapowiedziami i wypuszczaniem nowych spychając rozpoczęte na dalszy plan.

Offline Boro

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #616 dnia: Pt, 07 Sierpień 2020, 09:13:13 »
Jakby nie patrzeć, Egmont też celuje w innego czytelnika, niż KG, Timof, czy Hanami, więc raczej też im nie szkodzi.
Niby racja, ale pod warunkiem, że nie masz dzieci, lub masz nieograniczony budżet.
U mnie zaszkodziło, bo córka też uwielbia komiksy, a Egmont wydaje teraz komiksów dla dzieci jednak sporo (i bardzo dobrze). Przy jednoczesnym gorszym okresie finansowym i dość znacznym ograniczeniu budżetu na komiksy mam miesiące, kiedy kupuję głównie rzeczy dla dzieci od Egmontu. Od Timofa to chyba tylko Donżon w ostatnich miesiącach kupiłem, od KG i Hanami chyba nic (a kiedyś brałem dużo).
Chyba najmniej u mnie Ongrys i Kurc ucierpieli, bo klasyczne frankofony to ja biorę zawsze.
Ale jest ok, przyda mi się taki odwykowy okres, bo za dużo kupowałem, a komiksy córki też są w większości bardzo fajne (ostatnio czytałem "Ptysia i Billa" i "Kasia i jej kot" - super rozrywka)
Takich Batmanów Noir czy Przedwiecznych to już nawet pod uwagę nie biorę :)

Tomasz wielokrotnie podkreślał, że wśród większości wydawców panuje przyjazna komitywa (co widać często w stopkach), pykają razem w kosza i dzielą się rynkiem. Nikt nikogo chyba nie zamierza dożynać „ostatecznymi rozwiązaniami”. 🙂
Kojarzę te wypowiedzi i zawsze wtedy sobie myślę, czy podziela to zdanie np Mucha w związku z przejęciem przez Egmont na wyłączność DC.
« Ostatnia zmiana: Pt, 07 Sierpień 2020, 09:19:11 wysłana przez Boro »

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #617 dnia: Pt, 07 Sierpień 2020, 09:33:29 »
Mi niedlugo skonczy sie nawet miejsce, aby skladowac kartony na strychu ;) :D :D :D

Jak ja chciałbym mieć strych...

Jak zawsze mi się przypomniało. :)

A ja nie jestem zadowolony, że przerwano WKKM i zaraz się SSoConan skończy. Akurat to były dwie moje ulubione linie wydawnicze, ze świetnymi klasykami, o dobrych, lub bardzo dobrych rysunkach. Na quality content zawsze się u mnie miejsce znajdzie.

A co do półek - ja mam jakiś strych, ale szkoda mi wynosić. Bo ledwo wyniesiesz, a już chcesz mieć pod ręką. Trzeba sobie budować regały od podłogi, po sam sufit. Teraz jestem przed remoncikiem i nie będę na razie nic wstawiał. Ale potem też mnie czeka zakup nowych półek.

Offline Gazza

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #618 dnia: Pt, 07 Sierpień 2020, 19:30:26 »
Kojarzę te wypowiedzi i zawsze wtedy sobie myślę, czy podziela to zdanie np Mucha w związku z przejęciem przez Egmont na wyłączność DC.
Christine Mayer może mniej, ale zapewniam, że Tomasze: Kołodziejczak i Sidorkiewicz to funfle! 😎
Kiedyś z córką na jakimś Pyrkonie spotkaliśmy ich razem i na pytania o pozycje Egmontu świetnie odpowiadał mi T.S. właśnie 😂

ramirez82

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #619 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 15:10:12 »
koniec Armii Zdobywców i Strażników Masery tom 1 - ostatnie sztuki w sklepach

To fajnie, chyba dawno żaden tytuł Studia nie wyprzedał się do zera?
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Październik 2020, 10:02:31 wysłana przez Mateusz »

Online michał81

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #620 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 06:02:45 »
Od pewnego czasu nawet limitki się nie wyprzedają. Sędzia Anderson: Powrót do Szambali, Zaya, Wiek Evy, Metronom mają cały czas dostępne limitki.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #621 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 07:09:39 »
Widać Januszom nie udało się sprzedać z przebitką, więc limitki straciły na wartości ;)

Offline Szekak

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #622 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 09:07:09 »
Widać Januszom nie udało się sprzedać z przebitką, więc limitki straciły na wartości ;)
po prostu jak studio trzaska limitek na potege to nikt juz na nie nie poluje.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Motyl

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #623 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 09:12:04 »
Widać Januszom nie udało się sprzedać z przebitką, więc limitki straciły na wartości ;)

Raczej ludzie się opamiętali. Wspominałem to już nie raz i powtórzę, robienie limitek to psucie rynku, nastawianie się, że kolekcjonerzy wykupią nakład, a zdublowane tomy oprawią w ramkę, schowają do piwnicy tudzież w testamencie zapiszą, aby ich pochowali z limitkami studia lain. Średnie tytuły, nikły rabat (jakoś inni wydawcy publikujący w nakładach 700 sztuk mogą sobie pozwolić na rabat większy niż 5%) to i zainteresowanie niskie. Jak mam zapłacić stówę za coś, co u innego wydawcy mam za siedemdziesiąt złotych, biorę od innego wydawcy, proste.

Offline Gazza

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #624 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 09:14:52 »
Irytujące jest to nadużywanie "limitek". To są po prostu warianty okładkowe o nieco niższym nakładzie niż wersja podstawowa. Limitowane to w przypadku SL są wszystkie pozycje. Limitka tu, limitka tam - zacznijmy może jak na środowisko komiksowe przystało nazywać rzeczy po imieniu - warianty okładkowe. :)

Offline stachel

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #625 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 09:15:08 »
@Motyl A które wydawnictwo wydaje te same komiksy co SL? Może o czymś nie wiem i też przestanę przepłacać ;) Inna sprawa, że niejednokrotnie kupowałem komiksy od SL z 20% rabatem, czasami warto zajrzeć do mniejszych sklepów z komiksami ;)

W przypadku SL to w ogóle ciężko mówić o limitkach obecnie, po prostu dostajemy 3 warianty okładkowe i każdy wybiera co mu się podoba.
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Październik 2020, 09:18:33 wysłana przez stachel »

Motyl

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #626 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 09:22:53 »
@Motyl A które wydawnictwo wydaje te same komiksy co SL? Może o czymś nie wiem i też przestanę przepłacać ;) Inna sprawa, że niejednokrotnie kupowałem komiksy od SL z 20% rabatem, czasami warto zajrzeć do mniejszych sklepów z komiksami ;)

W przypadku SL to w ogóle ciężko mówić o limitkach obecnie, po prostu dostajemy 3 warianty okładkowe i każdy wybiera co mu się podoba.

Nie te same, tematycznie podobne. Racja, też widziałem komiksy SL z rabatem większym niż 5%, ale powód tego rabatu był raczej oczywisty. Jeśli coś zalega w sklepie dwa, trzy, pięć lat po premierze, to każdy sklep da ci większy rabat, licząc że się pozbędzie starocia, a przy okazji sprzeda coś jeszcze.

Offline stachel

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #627 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 09:25:49 »
Akurat komiksy od SL kupuje albo zaraz po premierze, albo wcale i też 20% jest możliwe :)

Motyl

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #628 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 09:41:56 »
Akurat komiksy od SL kupuje albo zaraz po premierze, albo wcale i też 20% jest możliwe :)

To napisz do gildii, niech nie skąpią grosza i też dadzą 20% i najlepiej darmową przesyłkę, bony na bigos i talary na targ staroci :)

Offline stachel

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #629 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 10:21:17 »
To Ty masz problem z 5% rabatem - narzekasz jakie to SL złe, że nie sprzedaje swoich komiksów taniej. Pisz więc do Gildii i rób co tam jeszcze tylko chcesz ;)