Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 320027 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

krzychw75

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #555 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 17:07:02 »
A mieliście kiedyś taką sytuację, że dodając później do zamówienia inne pozycje, osiągnęliście 300 zł a i tak gildia wysłała doliczając koszty przesyłki?

ramirez82

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #556 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 17:18:53 »
Ja nigdy. A wielokrotnie robiłem tak, że dopiero po dołożeniu kolejnych tytułów, łapałem się na darmową wysyłkę.

Offline OokamiG

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #557 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 17:46:39 »
Mi też ostatnio odjęli od domówionego komiksu cenę przesyłki, kiedy wraz z z nim przekroczyłem 300 zł.

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #558 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 22:00:20 »
Bez przesady - za 100 zł widzę, to nawet nie 50% powyżej okładkowej.

O chorych cenach (200, 300, 400 zł) to można było mówić przy Azylu Arkham czy Incalu kiedyś, a ostatnio np. przy niektórych, wybranych tomach Lucyfera (3, 4)

Dla mnie 100 zł to już jest chora cena, za Kaczogród. I tak mi się nie spodobało, że na Tantisie dziś "W krainie Wielkich Jezior" chodzi po 45.80 zł, kiedy inne tomy chodzą po 43.30 zł. Za to Wieczny Batman 1 jest ciągle tani, bo chodzi tylko po 220 zł. :)

Offline vision2001

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #559 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 22:02:16 »
No bo komiksy kupuje się w miesiącu premiery, a nie czeka się nie wiadomo ile na to, by zdobyć dany tytuł...

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #560 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 22:34:00 »
Masz oczywiście rację - trzeba kupować co miesiąc. Ale co ja zrobię, że ostatnio albo mam problemy finansowe, albo mieszkaniowe? Trzeba wtedy priorytetyzować i najpierw kupować na bieżąco Kolekcje, które ciągle lecą. I liczyć na to, że na internecie jeszcze te Egmonty których potrzebujesz będą.

Jednakże Kaczogród wychodzi dopiero nieco ponad rok. Wszystkie tomy powinne być dostępne i dodrukowywane w ramach potrzeb. To nie McFarlane. :)

Offline Kadet

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #561 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 22:44:14 »
Po prostu "Kaczogród" dobrze się sprzedaje. Egmont sukcesywnie dodrukowuje tomy, które się wyprzedały (chyba były już dodruki pierwszego i trzeciego Barksa, nie wiem, jak z drugim). Ale też nie można oczekiwać, że zrobią dodruk z prędkością światła w parę dni od wyprzedania się danego tomu :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #562 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 22:44:13 »
Wszystko drożeje, ale i tak boli cena okładkowa Punishera. Powinna być 79.99 jak za taką grubość. Czemu to zawsze musi być podwyżka o całe 10 zł. Nie mogli podnieść o 5 zł, jak już koniecznie musieli?

ramirez82

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #563 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 22:49:56 »
Wszystko drożeje, ale i tak boli cena okładkowa Punishera. Powinna być 79.99 jak za taką grubość. Czemu to zawsze musi być podwyżka o całe 10 zł. Nie mogli podnieść o 5 zł, jak już koniecznie musieli?

Po czym wnosisz, że 260 stron powinno kosztować 79,99? Jestem ciekaw, bo szukam jakiegoś Marvel Classic o takiej objętości i sugerowanej przez ciebie cenie i nic nie znajduję :(

Ale znajduję za 79,99 np

Staruszek Loga 228 stron
Kapitan Ameryka: Czerwony łajdak 216 stron
X-men: Mordercza geneza 206 stron

no dobra, znalazłem też kilka tomów objętości ok. 260 stron w tej cenie: Anihilację tom 1, Deadpool Classic tom 1, 3, czy Hulk: Koniec i inne opowieści.
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Czerwiec 2020, 22:58:04 wysłana przez ramirez82 »

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #564 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 22:57:03 »
Przecież to jest jeden ze standardowych wpisów Bazyla.  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #565 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 22:57:45 »
Przecież to jest jeden ze standardowych wpisów Bazyla.  :)

Wiem, wiem, znowu karmię :(

Offline Arne

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #566 dnia: So, 13 Czerwiec 2020, 11:15:30 »
Czemu to zawsze musi być podwyżka o całe 10 zł. Nie mogli podnieść o 5 zł, jak już koniecznie musieli?
Alez podnosza ceny o 5 zl. Yakari i Smerfy: podwyzki o 5 zl, z 19, 99 na 24.99.

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #567 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 11:27:41 »
Który już raz o tym samym?  ;D

Egmont w Klasyce wydaje teraz same tomy pod 300 stron co najmniej i takie tomy wychodzą znacznie taniej niż Hachette. Marvel NOW to już w ogóle. Mądry Bazyl jak zwykle podał przykłady kilku grubszych tomów zapominając że za tomy troszkę ponad 100 stron też trzeba zapłacić 40 zł.

On i tak będzie się trzymał swojej debilnej i błędnej teorii dopóki żyje :)

Tak, tylko SBMów na 5 zeszytów jest mało. Zdecydowana większość to minimum 6 zeszytów po 160-170 stron. I 40 zł za taki tom w twardej oprawie jest akceptowalną ceną. A jest też trochę publikacji po 7-9 zeszytów i objętości powyżej 200 stron za ciągle 40 zł jak np. Namor, Beta Ray Bill, Angela i ostatni Deathlock. Przy podobnej objętości Egmont nigdy nie szszedł do tego poziomu. I jasne - ich podwojone albumy wychodzą taniej. Tyle że teraz wprowadzili podwyżki, więc zysk czytelnika spadł. Poza tym zaczęli różnicować ceny w obrębie Rebirthów i ANADów w zależności od objętości. I mieli również cienkie komiksy, za ciągle tą samą cenę - GoG, Hawkeye, Logan itp. Hachette nigdy tak nie robi.

Od 2012 roku - 8 lat, różne Kolekcje, zawsze stała cena mimo inflacji i zmieniających się kosztów. W Niemczech podnieśli cenę, a u nas nie. Dla mnie to jest godne pochwały.

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #568 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 11:37:01 »
To, że ty nie płacisz więcej nie znaczy, że dostajesz produkt tej samej jakoś co 8 lat, to jest nierealne, Hachette to nie jest firma z innej galaktyki, działa na tym samy rynku co inne.
Ktoś tu już napisał, że tomy z wkkm różnią się jakościowo od tego co jest teraz w sbm, ale to przecież sam możesz sprawdzić 2012 vs 2020, oczywiście nie oczekuje, że podejdziesz do tego obiektywnie  :) Druga sprawa to ekipa tłumacząca, nie powiesz chyba, że ta jest lepsza od Muchy.

Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #569 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 11:37:45 »
No tak, ale...

A dobra, już nic :(