Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 320094 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #465 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 18:45:10 »
Chwilunia, a co ma wspólnego częstotliwość "Żbika" z tempem pracy jakichkolwiek rysowników? Przecież to jest robione z gotowego materiału, który ma... policzmy... 50 lat? :D

Mówię o PIERWOTNEJ częstotliwości publikacji, czyli ZA KOMUNY  ::)
Średnio 3,5 zeszytu rocznie   ::)


Jak to? To teraz okazuje się, że poziom sprzedaży jest kiepski? A niedawno twierdziłeś, że "Wydziału 7" sprzedajecie KILKAKROTNIE więcej, niż gdyby wychodził w albumach.

A teraz sobie w tym swoim odseparowanym od rzeczywistości schronie, policz ile jest zysku na jednym zeszycie  ::)
I przestań w końcu kłamać, jeśli nie odróżniasz nakładu od poziomu sprzedaży, to nie wklejaj Twoich problemów ze zrozumieniem czytanego tekstu w moje usta   ::)


Panie, teoretycznie to wszystko jest możliwe. Ale w praktyce to się jeszcze w tym kraju nie zdarzyło, żeby jakiś rysownik produkował zeszyty regularnie co miesiąc jak w Stanach, albo chociaż co 3-4 miesiące, jak Ty zakładasz. Prześledźmy Wasz legendarny timing. Pierwszy zeszyt we wrześniu 2018, szósty w marcu 2020. Średnio prawie 4 miesiące między kolejnymi zeszytami. Ale przecież prawie każdą część rysował kto inny. Po dwa zeszyty narysowali tylko Pawlak (wrzesień 2018, grudzień 2019) i Klimek (maj 2019 i marzec 2020). Czyli każdy z nich potrzebował około roku, żeby znaleźć czas na kolejny zeszyt.

Albo weźmy "Białego Orła". Od zeszytu #1 do #13 upłynęło 8 lat. Cykl co 7,5 miesiąca. ;D Najszybszy był chyba Kijuc, ale też im dalej, tym rzadziej.

Tak że nie, nie ma najmniejszych szans nawet na naprzemienne ciągnięcie 3-4 serii w cyklu miesięcznym. To co tu opowiadasz, to jest zwykła propaganda sukcesu, jak w najlepszych latach Edwarda Gierka.

Jak rozumiem, jeśli w drugim sezonie zeszyty W7 będą wydawane częściej niż co 3 miesiące, to wyjdziesz za rok w Łodzi na scenę i wszystko odszczekasz?
A może przynajmniej zaczniesz czytać ze zrozumieniem to co napisałem (np. w kwestii rentowności takich projektów).
Dobra, wiem, że żadna z powyższych opcji cię nie interesuje.
Baw się tutaj dalej  ::)
« Ostatnia zmiana: Wt, 10 Marzec 2020, 18:48:50 wysłana przez turucorp »

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #466 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 19:02:51 »
Mówię o PIERWOTNEJ częstotliwości publikacji, czyli ZA KOMUNY  ::)
Średnio 3,5 zeszytu rocznie   ::)

Fajnie, że to jeszcze pamiętasz. Ja nie za bardzo. No, ale skoro to jest dla Ciebie wzór, a nie serie z USA, to zaczynam rozumieć model "biznesowy" :D

Jak rozumiem, jeśli w drugim sezonie zeszyty W7 będą wydawane częściej niż co 3 miesiące, to wyjdziesz za rok w Łodzi na scenę i wszystko odszczekasz?

Nie kombinuj, bo na liczeniu to ja się trochę znam. Przed chwilą przechwalałeś się, że będziesz wydawał na zmianę aż 3 serie w cyklu miesięcznym, czyli będziesz miał co najmniej 3 rysowników, którzy narysują po jednym zeszycie co miesiąc. I tego się trzymajmy, OK? :D

Offline turucorp

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #467 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 19:11:43 »
Fajnie, że to jeszcze pamiętasz. Ja nie za bardzo. No, ale skoro to jest dla Ciebie wzór, a nie serie z USA, to zaczynam rozumieć model "biznesowy" :D

Nie kombinuj, bo na liczeniu to ja się trochę znam. Przed chwilą przechwalałeś się, że będziesz wydawał na zmianę aż 3 serie w cyklu miesięcznym, czyli będziesz miał co najmniej 3 rysowników, którzy narysują po jednym zeszycie co miesiąc. I tego się trzymajmy, OK? :D

Masz coś jednak z oczami.
Ja mówię „mamy w kraju”
Ty czytasz „Turek będzie wydawał”
Ja się pytam, czy za komuny (w której się wychowałeś) częstotliwość ci odpowiadała, skoro teraz jest tragiczna?
Ty odpowiadasz, że nic nie pamiętasz.
Nie przyznawać się do żadnego błędu, przekręcać cudze wypowiedzi, zarzucać wszystkim wokół kłamstwa, samemu kłamiąc na potęgę, naprawdę uważasz, że w ten sposób cokolwiek tutaj udowodnisz? (dobra, wiem, w oczach Nawimara mocno ostatnio zyskałeś  ::) )
Przestań, bo kolejny raz szorujesz po dnie, i to już jest od pewnego czasu naprawdę żenujące  :-\

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #468 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 19:19:27 »
Mister Wańka-wstańka wyprztykał z argumentów? Klasyka. Szkoda tylko, że przy okazji nieudolnie usiłujesz mnie obrazić.

BTW, jak Ci się podoba mój nowy obrazek w podpisie? Namęczyłem się specjalnie dla Ciebie, a Ty udajesz, że nie widzisz :D

Offline Szekak

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #469 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 19:21:14 »
Przy naszym rynku czestotliwosc Wydzialu 7 jest suoer, a to co robi Turek z ekipa wydajac Wydzial w ten sposob to mistrzostwo swiata i mysle, ze ta opinie podziela wiekszosc forum. Uklony!
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #470 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 19:23:51 »
Mister Wańka-wstańka wyprztykał z argumentów? Klasyka. Szkoda tylko, że przy okazji nieudolnie usiłujesz mnie obrazić.

BTW, jak Ci się podoba mój nowy obrazek w podpisie? Namęczyłem się specjalnie dla Ciebie, a Ty udajesz, że nie widzisz :D

Obrazek jak obrazek.
A gdybym chciał Ciebie obrazić, to bym to po prostu zrobił.
Ale nie będę schodził do poziomu, który tutaj ostatnio propagujesz, najzwyczajniej nie chce mi się.

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #471 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 22:40:51 »
Przy naszym rynku czestotliwosc Wydzialu 7 jest suoer, a to co robi Turek z ekipa wydajac Wydzial w ten sposob to mistrzostwo swiata i mysle, ze ta opinie podziela wiekszosc forum.

Większość forum ma w doopie "Wydział 7" i jego arcymistrzowską częstotliwość, osiągniętą wyłącznie dlatego, że 6 cienkich zeszycików rysowało aż 5 rysowników i dodatkowy kolorysta. Większość forum zajmuje się omnibusami, slipkejsami, ryskami na okładkach, wgiętymi narożnikami, folijkami, rabatami, pakowaniem, kosztami wysyłki i filmami o facetach w rajtuzach. Większość forum kupi sobie "Wydział 7" jeśli wyjdzie w integralu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #472 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 22:46:47 »
Jeśli większość forum to Kapral, to pewnie tak jest...

Offline turucorp

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #473 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 22:55:53 »
Większość forum ma w doopie "Wydział 7" i jego arcymistrzowską częstotliwość, osiągniętą wyłącznie dlatego, że 6 cienkich zeszycików rysowało aż 5 rysowników i dodatkowy kolorysta.

Powiedział autorytet, który od trzynastu lat nie potrafi dogadać się z żadnym rysownikiem, żeby wydać albumik na 48 stron.
Słabo panie kolego, miałeś fajny start niezłej serii, dałeś ciała i teraz swoje frustracje wylewasz na innych?
Żałosne  ::)

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #474 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 23:04:47 »
Jeśli większość forum to Kapral, to pewnie tak jest...

Tak? A ja zaglądam do wątku W7 i co widzę?

Nie są, brak w Gildii pierwszego dalej. Ale mam nadzieję, że się pojawi do premiery i dorzucę do zamówienia :)
To ja poproszę integral z dodatkami: wywiadami, koncept artami i krótką historią :P
Ja uzupełnię pakiet w Krakowie, mam nadzieję że będą u Was wszystkie trzy warianty do Heleny ;)
Będzie jakis set/komplet calosci ale bez slipcase?
Miałem ten Wydział 7 na radarze, ale jakoś o nim zapomniałem.
A będą może pakiety 1 sezon +slipcase na gildii? Czy tylko same slipy?

Powiedział autorytet, który od trzynastu lat nie potrafi dogadać się z żadnym rysownikiem, żeby wydać albumik na 48 stron.
Słabo panie kolego, miałeś fajny start niezłej serii, dałeś ciała i teraz swoje frustracje wylewasz na innych?
Żałosne  ::)

Stary, to było 13 lat temu. To jest dawno zamknięty rozdział, a Ty ciągle nam zazdrościsz? Żałosne :(
« Ostatnia zmiana: Wt, 10 Marzec 2020, 23:09:06 wysłana przez Kapral »

Offline turucorp

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #475 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 23:07:50 »
Sprawdzaj swoje wpisy przed wysłaniem a nie po, bo jak robisz modyfikację to czasami jest za późno  ::)

ramirez82

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #476 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 23:07:59 »
Widzisz i cytujesz czytelników zainteresowanych W7.

Itachi

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #477 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 23:13:53 »
Kapral jak mnie cytujesz to rób to chociaż bez wprowadzania ludzi w błąd. Jak tak doskonale przeskanowałeś wątek o Wydziale 7 to pewnie zauważyłeś że po odpowiedzi turucorpa uzupełniłem wszystkie zeszyty.

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #478 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 23:16:11 »
Kapral jak mnie cytujesz to rób to chociaż bez wprowadzania ludzi w błąd. Jak tak doskonale przeskanowałeś wątek o Wydziale 7 to pewnie zauważyłeś że po odpowiedzi turucorpa uzupełniłem wszystkie zeszyty.

Co oznacza tylko tyle, że zawsze miałeś gdzieś mityczną częstotliwość, z jaką seria się ukazywała. A właśnie o tym był mowa.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #479 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 23:20:35 »
Kapral jak mnie cytujesz to rób to chociaż bez wprowadzania ludzi w błąd. Jak tak doskonale przeskanowałeś wątek o Wydziale 7 to pewnie zauważyłeś że po odpowiedzi turucorpa uzupełniłem wszystkie zeszyty.

Spokojnie, @Kapral ma ostatnio spore kłopoty z pamięcią (i rozumieniem czytanego tekstu), trzeba brać na to poprawkę.
Skoro zapomniał jaki był cykl wydawniczy zeszytów za komuny (przy komiksach Christy jakoś mu się to nie zdarza), i wyparł z pamięci epizodzik z „Tokijskim łącznikiem”, to trudno oczekiwać, że załapie co się dzieje obecnie na forum.
Ja to rozumiem, i w sumie współczuję  :'(