Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 319967 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 12:07:44 »
Czyli Egmont blokuje nie tylko kolekcje...
Piękno jest w oczach patrzącego.

talibo

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:05:40 »
Egmont wyniszczył tempem wydawania innych wydawców. (...)NSC też swoje zrobiło.
Już nie przesadzajmy porównując ilość i tempo NSC do Egmontu, oni mają nawet wakacje od wydawania komiksów. Jak już coś, to kieszenie komiksiarzy drenuje poza Egmontem równo Hachette wypluwając regularnie kolekcje z dwoma tomami miesięcznie. A tych kolekcji mają kilka i testują też nowe.

JanT

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:09:55 »
Nie licząc Hachette i Mang to NSC jest drugie pod względem ilości. Tu też bardziej chodziło o cenę niż tempo.

talibo

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:16:25 »
Ale przecież Egmont wydaje tanio tylko, że dużo (poza tym nieszczęsnym limitowanym Batmanem Noir). I czemu mamy nie liczyć Hachette? Rozumiem nie branie pod uwagę wydawnictw mangowych, bo tu się target nie pokrywa z komiksowy w 100% (pamięta ktoś jak Egmont próbował sil na tym poletku?). Patrząc jednak jakie kolekcje komiksowe wydają lub próbowali wydawać to Hachette pokrywa się z Egmontem w 100%. To już NSC bardzie odstaje.

A patrząc na to co wydaje Kurc to on nie staje w szranki z Egmontem, prędzej z Taurusem, Ongrysem czy w pewnym stopniu ze Screamem. Tylko ile można wydawać tych frankofonów (w tym sporej klasyki), aby rynek się nie zapchał, kiedy tryumfy święcą superbohaterowie (MARVEL!!!!) i zachłyśnięcie się kulturą made in USA
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:20:32 wysłana przez talibo »

JanT

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:19:33 »
Ale nikt tu nie mówi że Egmont wydaje drogo czy mniej :) Zwalniają wydawcy których oferta jest raczej inna niż Hachette. Mucha ciągle w swoim tempie.

edit: Ameryka też wypchnęła trochę Europe.
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:26:34 wysłana przez JanT »

talibo

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:25:40 »
Tu też bardziej chodziło o cenę niż tempo.
Odniosłem się do tego, a kolega zaraz z tym:

Ale nikt tu nie mówi że Egmont wydaje drogo czy mniej :)
Może niech się kolega zdecyduje. <przeciera czoło ze zdenerwowania wczuwając nadchodzącą awanturę, której by nie chciał wywołać>.

JanT

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:30:29 »
Chodziło mi o to że cena jest konkurencja dla innych wydawców niż Egmont bo od początku była mowa że:
Bo generalnie gadka w kuluarach różnych spotkań i festiwali jest taka, że Egmont wyniszczył tempem wydawania innych wydawców... ...NSC też swoje zrobiło.
Myślałem że to wiadome  :)

Bender

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:35:02 »
Dlatego trzeba propomować komiksy spandex-free. Pewnie coraz trudniej przeciętnemu odbiorcy zauważyć, ze coś innego niż superhero jest na rynku.

JanT

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:35:33 »
A NSC co proponuje?  :)

Offline Szekak

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:36:40 »
Chyba trzeba nowy temat zalozyc - "Wydawnictwa kontra wydawnictwa".
Piękno jest w oczach patrzącego.

talibo

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:37:52 »
Chodziło mi o to że cena jest konkurencja dla innych wydawców
Cena jest konkurencja bo mają duże nakłady i są dostępni w empiku.

Myślałem że to wiadome  :)
Kolega Death wyraźnie powiedział o tempie (sam kolega teraz zacytował), a nie cenie. Można to też rozumieć jako o dużej ilości wydawanych tytułów (do czego ja nawiązałem np. porównując Hachette i NSC). To dopiero kolega pierwszy wspomniał o cenie. <obgryza paznokcie z nerwów widząc, że nie udało się uniknąć pyskówki z kolega zadymiarzem>

JanT

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:43:30 »
Napisał o tempie Egmontu :)

Ale te prowokacyjne wpisy to po co?
<przeciera czoło ze zdenerwowania wczuwając nadchodzącą awanturę, której by nie chciał wywołać>.
<obgryza paznokcie z nerwów widząc, że nie udało się uniknąć pyskówki z kolega zadymiarzem>

Na zadymiarzy wychodzisz tutaj ty.

Offline KubciO

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:44:47 »
Pewnie coraz trudniej przeciętnemu odbiorcy zauważyć, ze coś innego niż superhero jest na rynku.

Nic dziwnego. Jeżeli ktoś nie czytuję komiksów, a chciałby zacząć,  to pewnie po drodze z pracy/szkoły wstąpi zobaczyć, co tam mają w jego empiku. A tam co? Większość superhero, jeśli nie wszystko. Co docieklejsi poszukują w internecie,  czy to na forach, czy w ofertach sklepów komiksowych. Wtedy może znajdą dla siebie coś nie supehero.

JanT

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:48:40 »
Właśnie w Empiku jest też sporo NSC gdzie ich SC są zbliżone do ceny Marvel NOW/Rebirth.

talibo

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #59 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:49:58 »
Napisał o tempie Egmontu :)
Pierwszy post który odniósł do mojej wypowiedzi, wyraźnie mówi
Tu też bardziej chodziło o cenę niż tempo.
Kolega sam nie może się zdecydować.

Na zadymiarzy wychodzisz tutaj ty.
Ma kolega rację, nie będę kłócił się z alfą i omegą tego forum (posiadającym 1856 postów i 1117 polubień na obecną chwilę). Pozwolę się wycofać z dalszej dyskusji i oddam pole ulubieńcowi publiki.