Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 319929 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #405 dnia: So, 07 Marzec 2020, 14:01:11 »
Ale rankingi ze Skąpca są, za przeproszeniem, gówno warte, już wczoraj miałem z nich bekę, bo akurat dosyć dobrze wiem, jak np. wyglada nakład i sprzedaż „Vrestrelsów” Łukasza, i jeśli one mają 11 miejsce, to ten ranking jest CAŁKOWICIE NIEWIARYGODNY.

Typowe gadki Turucorpa z serii "a dziad wiedział nie powiedział". Sorry, ale dla mnie bardziej wiarygodne są dane sklepów internetowych niż Twoje bajki z mchu i paproci.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #406 dnia: So, 07 Marzec 2020, 14:19:41 »
Typowe gadki Turucorpa z serii "a dziad wiedział nie powiedział". Sorry, ale dla mnie bardziej wiarygodne są dane sklepów internetowych niż Twoje bajki z mchu i paproci.

Zrób sobie z tym co chcesz  ::)

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #407 dnia: So, 07 Marzec 2020, 14:23:16 »
Zrób sobie z tym co chcesz  ::)

Już zrobiłem  8)

Offline turucorp

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #408 dnia: So, 07 Marzec 2020, 14:36:39 »
Już zrobiłem  8)

No i potem piszesz to co piszesz.
Akurat zweryfikowanie takich informacji nie powinno być dla Ciebie żadnym problemem, czasami po prostu podejść do autora i pogadać. Ale Ty oczywiście wolisz snuć tutaj swoje androny, przy okazji próbując dowalić wszystkim wokół.
Tak jak wspomniałem, to Twoja sprawa, tyle, że przy okazji robisz za niezłego szkodnika, budując i rozpowszechniając swoje teorie, oparte na całkowicie nieprawdziwych wynikach jakiegoś algorytmu (swoją drogą, ciekawe jak im się udało wygenerować takie wyniki rankingu).

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #409 dnia: So, 07 Marzec 2020, 14:42:27 »
Odniosłem wrażenie, że na poprzedniej stronie wszystko odszczekałeś. Ale nie! Minęła nocka i turkowe omamy wróciły ze dwojoną siłą.

Tak jak wspomniałem, to Twoja sprawa, tyle, że przy okazji robisz za niezłego szkodnika, budując i rozpowszechniając swoje teorie

Jakie TEORIE? Pytam Cię po raz fafnasty: jakie teorie mi przypisujesz w tej swojej biednej, sfrustrowanej głowie?

Offline turucorp

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #410 dnia: So, 07 Marzec 2020, 14:52:46 »
Odniosłem wrażenie, że na poprzedniej stronie wszystko odszczekałeś. Ale nie! Minęła nocka i turkowe omamy wróciły ze dwojoną siłą.

Jakie TEORIE? Pytam Cię po raz fafnasty: jakie teorie mi przypisujesz w tej swojej biednej, sfrustrowanej głowie?

Weź się puknij, solidnie, gumowym młotkiem  ::)
Polazłeś na jakiegoś skąpca, wyskoczyłeś ze sprawdzaniem sytuacji mainstreamu na podst. ich kuriozalnych rankingów, a teraz latasz tutaj jak potłuczony i plujesz tym swoim jadem.
EOT, nie mam czasu na taką gówniarzerkę.

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #411 dnia: So, 07 Marzec 2020, 15:11:59 »
Foszek? OK, to ja dokończę sam.
Miesięcznie ukazuje się od 40 do 60 typowo komercyjnych komiksowych czytadeł. MIESIĘCZNIE!!!
A Ty tej gigantycznej masie przeciwstawiasz Kowalczuka i Minkiewiczów. Ile jeszcze jesteś w stanie dać takich przykładów? 5, 10, 15?
Mainstream nie jest mainstreamem dlatego, że Tobie lub jakiemuś wydawcy się tak wydaje, tylko dlatego, że ma przewagę liczebną. Jest go więcej na rynku. W tym przypadku miażdżąco więcej. Takie są obiektywne weryfikowalne dane, którym Ty na razie nie jesteś w stanie przeciwstawić niczego poza konwentowymi ploteczkami.
Ja się bardzo cieszę, że Dem albo Kowalczuk znaleźli swoje nisze i są w stanie sprzedać w tych niszach mnóstwo komiksów. Naprawdę mnie to cieszy. Ale nie wmawiaj mi, że w ten sposób stali się "mainstreamem w miejsce mainstreamu". Jak Egmont i parę innych wydawnictw się wykopyrtnie, a ich miejsce zajmie cały legion Kowalczuków, którzy będą wydawać po 50 undergroundowych komiksów miesięcznie w takich nakładach, że zatrudnią sobie ludzi do roboty w biurze, to przyznam Ci rację, że nastąpiła zmiana warty. Na razie jednak nic na to nie wskazuje.

PS.  Jeśli nie wierzysz w Skąpca, sprawdź rankingi Gildii albo gdziekolwiek. Pokaż mi jakieś dane, które świadczyłyby o zmianie warty. Chętnie je zobaczę.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #412 dnia: So, 07 Marzec 2020, 15:29:47 »
Foszek? OK, to ja dokończę sam.
Sroszek a nie foszek, odstaw na chwilę tą swoją bucerę to będziemy rozmawiać jak ludzie.
Jak będę chciał posłuchać wyzwisk, to sobie pójdę pod biedrę i wkurzę czymś lokalnych żulików.

A w kwestii wiarygodności, to Ty wyskoczyłeś tutaj ze Skąpcem, na którym Kowalczuk jest na 11 miejscu.
Więc z kim i o czym dyskutujesz?
Żeby było jeszcze śmieszniej, nie trzeba żadnej tajemnej wiedzy.
Komiks Łukasza został wydany przez KG PIĘĆ LAT TEMU, nakład, ze względu na to, że to debiut, był niższy niż normalnie, stany magazynowe (KG podaje dostępność na swojej stronie), są powyżej 100 egz. u wydawcy.
A Tobie wyszło, że ranking Skąpca jest bardziej wiarygodny niż leżące na wierzchu dane ze strony wydawcy.
Szyj dalej, tylko nie wiem dla kogo i po co :/

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #413 dnia: So, 07 Marzec 2020, 15:50:22 »
OK. Przyjmijmy zatem roboczo hipotezę, że Kowalczuk jest autorem mainstreamowym. Mnie się ten pomysł bardzo podoba :)

Ale czy to oznacza, że Kowalczuk jest reprezentatywny dla mainstreamu? No raczej nie bardzo. W rankingu Skąpca (który nagle stał się dla Ciebie taki wiarygodny) jakieś 85% pierwszej dwudziestki zajmuje czysta komercha. I tak jest zapewne co miesiąc. Sam piszesz, że Vrestlersi wyszli 5 lat temu - tylko, że w tym samym czasie ukazało się jakieś 3.000 typowych komiksów komercyjnych, więc o jakich proporcjach my tu mówimy?

Być może nie dogadujemy się, bo źle definiujemy pojęcia mainstreamu i undergroundu. Możemy o tym pogadać, jeśli uważasz, że tu jest pies pogrzebany.

EDIT:

Komiks Łukasza został wydany przez KG PIĘĆ LAT TEMU, nakład, ze względu na to, że to debiut, był niższy niż normalnie, stany magazynowe (KG podaje dostępność na swojej stronie), są powyżej 100 egz. u wydawcy.

Aha, dopiero teraz, po czterech postach kluczenia, wydukałeś z siebie, że sprzedaż Kowalczuka jest żenująco niska. Poprzednio myślałem, że stawiasz go jako przykład sukcesu, a teraz okazuje się , że jest to raczej dowód na kompletną porażkę undergroundu w zderzeniu z komiksowym mainstreamem.

So what's your point, exactly? Chodzi Ci teraz tylko o tego nieszczęsnego Skąpca? OK, dla mnie to żaden problem. Pokaż mi lepsze źródło i tyle. Może coś z tego?
https://www.taniaksiazka.pl/bestsellery/komiksy-11026
https://www.komiks.gildia.pl/news/2019/01/podsumowanie-roku-2018
https://www.komiks.gildia.pl/news/2019/01/podsumowanie-roku-polskie
https://www.empik.com/bestsellery/ksiazki?searchCategory=3174&hideUnavailable=true&qtype=facetForm&sort=topPreviousYear
« Ostatnia zmiana: So, 07 Marzec 2020, 16:18:51 wysłana przez Kapral »

Offline turucorp

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #414 dnia: So, 07 Marzec 2020, 16:24:46 »
Nie dogadujemy się, bo na każdym kroku przeczysz sam sobie.
To nie ja wciskam tutaj rankingi ze Skąpca jako wiarygodny punkt odniesienia.
To nie ja traktuję ten ranking wybiórczo (jest wiarygodny, ale tylko w tych pozycjach, które ci pasują do tezy?).
To nie ja atakuję innych użytkowników forum, domagając się od nich konkretnych danych.
Wiesz doskonale, że takie dane leżą w gestii wydawców, idź do nich, zamiast odstawiać bucówę na forum, znasz osobiście większość z nich, skoro jesteś osobą solidną i wiarygodną, to bez problemu podzielą się z Tobą takimi informacjami. Może nie będziesz mógł ich ujawnić, ale będziesz wiedział.
No chyba, że nie zechcą z Tobą rozmawiać, bo widzą jak odnosisz się tutaj do ludzi i jakie teorie budujesz na podst. Skąpca czy Gildii.
Oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego, że większość wydawców czyta to co tutaj wypisujemy?

Wyniki rankingu ze Skąpca nie są wiarygodne, i nie trzeba żadnego „wtajemniczenia” żeby to zweryfikować.
Gildia jest świetną księgarnią internetową, ale ze względu na swoją specyfikę, dociera do wybranego grona czytelników, wśród masy „przypadkowych odbiorców” jest kompletnie nieznana, a wielu pasjonatów kupuje gdzie indziej.
Masz rozrzucone, cząstkowe dane, które w dodatku sklejasz tak, jak ci wygodnie i oskarżasz wszystkich, którzy ci sugerują szerszą perspektywę, o kłamstwa, nie żałując sobie przy okazji spersonalizowanych epitetów.
Naprawdę wydaje ci się, że w taki sposób uwiarygodnisz swoje działania i popchniesz ten komiksowy wózek, który wszyscy staramy się rozruszać, chociaż o milimetr do przodu?



Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #415 dnia: So, 07 Marzec 2020, 16:47:30 »
Nie dogadujemy się, bo...

Nie dogadujemy się, bo to Ty NIGDY nie mówisz na temat, jesteś zawsze obok.
Nie dogadujemy się, bo masz trudności z wysłowieniem się w taki sposób, żeby zostać zrozumianym.
Nie dogadujemy się, bo od lat wciskasz tę samą teorię i każdy temat sprowadzasz do tego samego.
Nie dogadujemy się, bo wszędzie widzisz spisek skierowany przeciwko Tobie i Twoim kumplom.

To nie ja atakuję innych użytkowników forum, domagając się od nich konkretnych danych.

A jak wyobrażasz sobie rozmowę o rynku bez jakichkolwiek danych?

Może nie będziesz mógł ich ujawnić, ale będziesz wiedział.

Dane, których nie można ujawnić, są nic niewarte.

No chyba, że nie zechcą z Tobą rozmawiać, bo widzą jak odnosisz się tutaj do ludzi i jakie teorie budujesz na podst. Skąpca czy Gildii.

No właśnie, JAKIE TEORIE? Zadaję Ci to pytanie po raz fafnasty+1. Odpowiesz, czy jak zwykle?

Oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego, że większość wydawców czyta to co tutaj wypisujemy?

Mam się zacząć bać? :)

Naprawdę wydaje ci się, że w taki sposób uwiarygodnisz swoje działania i popchniesz ten komiksowy wózek, który wszyscy staramy się rozruszać, chociaż o milimetr do przodu?

Naprawdę. Alternatywą jest kompletny brak refleksji i bajdurzenie jak to jest super. Natomiast "uwiarygodnienie" zwisa mi i powiewa.
« Ostatnia zmiana: So, 07 Marzec 2020, 16:56:11 wysłana przez Kapral »

Offline turucorp

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #416 dnia: So, 07 Marzec 2020, 16:57:27 »
Nie dogadujemy się, bo to Ty NIGDY nie mówisz na temat, jesteś zawsze obok.
Nie dogadujemy się, bo masz trudności z wysłowieniem się w taki sposób, żeby zostać zrozumianym.
Nie dogadujemy się, bo od lat wciskasz tę samą teorię i każdy temat sprowadzasz do tego samego.

Oczywiście, masz jak zwykle całkowitą rację, włażę bez sensu na forum, pieprzę wyssane z palca bzdury i odstawiam drobnego chujka w konwersacji z innymi użytkownikami forum.
Niezmiennie, od lat.
Myślę, że spokojnie możemy zakończyć wymianę zdań w tym temacie, skoro już udało się to ustalić?

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #417 dnia: So, 07 Marzec 2020, 17:06:34 »
No właśnie, JAKIE TEORIE? Zadaję Ci to pytanie po raz fafnasty+1. Odpowiesz, czy jak zwykle?

Nie? Czyli jak zwykle  :(
A tak się miło rozmawiało, dopóki nie odezwałeś się w tym wątku. No szkoda.

Online Gazza

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #418 dnia: So, 07 Marzec 2020, 17:33:37 »
Ale Kapralu - można napisać , ze dyskutujesz sam ze sobą powoli. Argumenty nikogo do Ciebie nie trafiają. Nawet ciężko już stwierdzić do czego ta dyskusja zmierza.
Czytelnictwo spada, dostajemy w większości to co chcemy, większość i tak woli zbiorcze wydania niż „tanie” pojedyncze.
Dla mnie jest lepiej niż kiedykolwiek było i jeśli komiksowo wymrze nie będzie mnie już to martwiło - młodzież woli inne formy rozrywki. End of story.

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #419 dnia: So, 07 Marzec 2020, 17:45:49 »
Nawet ciężko już stwierdzić do czego ta dyskusja zmierza.

Nic na to nie poradzę.

młodzież woli inne formy rozrywki. End of story.

Dokładnie ten sam argument padał w latach 90. w czasie Wielkiej Smuty. I jakoś się nie sprawdziło.