Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 319939 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #195 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 09:06:26 »
Nie wiem czy jestem na bieżąco, ale jakiś czas temu prowizja za sprzedaż np. komiksów, skoczyła do 10%, tak? To teraz będzie 15% ceny?

Offline mani78

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #196 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 10:07:45 »
Będzie 15 %, a dodatkowo prowizję będzie się płaciło nie tylko od zakupionego komiksu, ale również od kosztu wysyłki.

"Prowizja od sprzedaży od 2 kwietnia będzie obliczana w nowy sposób: w transakcjach innych niż z dostawą Allegro Smart! lub z dostawą za 0 złotych, prowizja będzie obejmować łączny koszt produktu i dostawy."
« Ostatnia zmiana: So, 18 Styczeń 2020, 10:11:00 wysłana przez mani78 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #197 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 10:27:56 »
To nieźle. Widać sprzedaż spada, więc próbują odbić sobie podniesieniem kosztów. Genialny pomysł, tak jak swego czasu Poczta Polska. I jedni i drudzy skutecznie mnie do siebie zniechęcają.
« Ostatnia zmiana: So, 18 Styczeń 2020, 11:02:47 wysłana przez ramirez82 »

Online JanJ

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #198 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 10:31:54 »
Widać, że jak nie w ten sposób to inny chcą wywalić z allegro wszystkich poza sklepami. Szczerze mówiąc nie wiem czemu? Wcześniej przez jakiś czas w ogóle nie można było wystawiać normalnie aukcji, jedynie przez allegro lokalnie, a teraz po wycofaniu się z tego pomysły podwyżka cen na rzeczy używane.

Dobrze, że jest jeszcze olx. Obecnie znacznie więcej komiksów schodzi mi właśnie na olx, a wystawiam zwykle tu i tu.

Co do sprzedaży, to tam gdzieś w tej informacji od allegro napisali, że sprzedaż firm była większa niż w roku poprzednim, więc w tym segmencie zarobki pewnie mają większe.
« Ostatnia zmiana: So, 18 Styczeń 2020, 10:33:37 wysłana przez janjedlikowski »

Online JanJ

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #199 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 22:09:16 »
Polecam link poniżej. No tak, wg nowego regulaminu (prowizja od kosztów przesyłki), jeśli sprzedajemy książkę za przysłowiową złotówkę, to prowizja będzie wyższa niż cena, za którą ją sprzedaliśmy...

https://www.dobreprogramy.pl/Allegro-chce-prowizje-za-koszt-wysylki.-Sprzedawcy-rozpetali-burze-w-sieci,News,105871.html

Offline Koalar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #200 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 22:38:58 »
Zmiana jest oczywiście debilna - Allegro nie umie sobie poradzić ze sprzedawcami zawyżającymi ceny przesyłek i odbija się to na Bogu ducha winnych niekombinujących sprzedawcach. Natomiast przykład ze sprzedażą książki za 1 zł jest skrajny i w zasadzie nie wiem, kto się czymś takim zajmuje - samo pakowanie i wysyłka książki za 1 zł zabiera tyle czasu, że to jest raczej wolontariat, tak że lepiej by było takie książki rozdać (z odbiorem osobistym), niż tracić czas na ich sprzedaż.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline isteklistek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #201 dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 11:53:43 »
Z allegro wyjdzie jak zawsze, bo ludzie po prostu będą umieszczać ogłoszenia z dopiskiem, że mogą zakończyć aukcję przed czasem i sprzedawać poza allegro, a jak nie będzie sprzedaży, to nie będzie od czego brać prowizji. To jest niesamowite, że mając konkurencję w postaci OLX, marketplace na facebooku, gdzie niestety jest za dużo grup sprzedażowych ... jeszcze sam sobie szkodzisz. Ja myślę, że allegro może coś podobnego wypościć jak allegro SMART, sprzedawać bony sprzedażowe na 25 aukcji, gdzie będą ujęte jakieś profity dla sprzedającego. Kiedyś sprzedawali miejsca na ilość zdjęć do aukcji, nie wiem, czy to jeszcze jest.

Offline Deg

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #202 dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 21:26:20 »
Natomiast przykład ze sprzedażą książki za 1 zł jest skrajny i w zasadzie nie wiem, kto się czymś takim zajmuje - samo pakowanie i wysyłka książki za 1 zł zabiera tyle czasu, że to jest raczej wolontariat, tak że lepiej by było takie książki rozdać (z odbiorem osobistym), niż tracić czas na ich sprzedaż.
Próbowałem kiedyś tak rozdawać książki. Uwierz, nie jest to wcale łatwe  ::)
This is my truth, tell me yours.

Offline starcek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #203 dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 22:26:03 »
Łatwe jak masz dom kultury pod nosem - zazwyczaj są tam teraz regały na książki szukające nowego domu.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #204 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 15:19:12 »
Prowizja łączna od kosztów wysyłki. No to jest już naprawdę poroniony pomysł. Jeszcze chwila i każą płacić sobie prowizję z góry a potem jeszcze kaucje wprowadzi. Było dobrze na Allegro, porobili zmiany i teraz coraz ciężej tego używać. :/ No dobrze, że jest olx, chociaż do tej pory Allegro miało jednak większy zasięg.

Online michał81

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #205 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 10:21:01 »
Dla mnie to oczywiste przymuszenie sprzedawców do wykupienia SMARTA, jak nie to będziesz musiał zapłacić dodatkowo, bo problem zawyżajacych wysyłkę to jedno, ale ja tu widzę raczej sytuację, że kogoś omijają pieniądze i bardzo to go boli.

Offline Pawelek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #206 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 11:02:53 »
Smarta w ofertach się nie kupuje. Oferty spełniające odpowiednie kryteria z automatu dostają smarta.
« Ostatnia zmiana: Nd, 26 Styczeń 2020, 11:05:09 wysłana przez Pawelek »

Online michał81

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #207 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 14:34:53 »
Smarta w ofertach się nie kupuje. Oferty spełniające odpowiednie kryteria z automatu dostają smarta.
Naprawdę?
https://allegro.pl/smart
chyba jednak trzeba wykupić. Smart jest dla kupujących, zgadza się, ale jeśli sprzedający z niego nie korzystają to allegro nie zarabia na nich. Allegro ewidentnie chce narzucić tylko jeden sposób wysyłek sprzedającym, jak nie, to musisz zapłacić dodatkowo za każdą wysyłkę wg nowego regulaminu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 26 Styczeń 2020, 14:40:43 wysłana przez michał81 »

Offline Death

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #208 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 20:10:05 »
Mnie to już trochę zaczyna żenować, dziwić, bawić (dopisz tu sobie inne emocje) z tymi limitowanymi okładkami i wypasionymi wydaniami. Czuję się skonfundowany. Sam nie wiem co robię i czy jeszcze mam kontrolę nad zakupami. Nie chodzi konkretnie o Ongrysa, bo to jeden z moich absolutnie najulubieńszych wydawców, ale tak ogólnie. Ja to tak trochę widzę jak modę, wśród wydawnictw. Lain zrobiło coś super, to kolejni wydawcy idą w tym kierunku. Chyba musimy zacząć się ogarniać z tymi zakupami, bo to trochę zaczyna być też wykorzystywanie naszego nałogu. :) Ja bym pewnie nie kupił np. tych Solo gdyby nie limitki. Pewnie bym się tym komiksem nie zainteresował. Szybko, szybko, bo limitka, wydanie specjalne itd. a potem leży w sklepach lub jak się wyprzeda, to taki Scream robi drugie wydanie czarnego Aliens lub Świata Edeny i widać, że od początku nie było to nic specjalnego lub limitowanego (chyba, że cena). Normalne wydanie. Wyprzedało się, to dodruk. Walkę z nałogiem rozpocznę kupieniem normalnej wersji Zygfryda. Nie dam się marketingowi. :D

Itachi

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #209 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 20:58:09 »
Trochę się spóźniłeś.
https://forum.komikspec.pl/komiksy-polskie/kapitan-zbik/msg63042/#msg63042

Ok, ale o zapowiedziach Ongrysa wolę czytać w tym wątku. O premierze nowego Batmana nie dowiaduje się z wątku o tym bohaterze ale z "Egmont 2020".

Chyba musimy zacząć się ogarniać z tymi zakupami, bo to trochę zaczyna być też wykorzystywanie naszego nałogu. :)

Dobrze prawisz, dlatego propsuję wydawnictwo KBOOM, za to że zamiast iść na łatwiznę zaproponowali Trustowi stworzenie okładki limitowanej. Ja w tym roku postanowiłem zrezygnować z zakupu limitek Studia Lain właśnie, ponieważ uważam, że za dużo tego jest na rynku. Od nich zaczęła się ekspansja po całości :) Wydział 7 też pochwalę, za takie piękne obrazy jak na przykład wariant Joanny Karpowicz do Martwej Wody.