Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 320008 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1560 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 12:28:07 »
Jakie ciągle w górę? Od lipca stoi w miejscu.

Offline hansior

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1561 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 12:35:27 »
Wzrosła o 0,1 punkt procentowy.

sum41

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1562 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 13:14:34 »
No oficjalna tak, ale ta nie oficjalna idzie w gore widzimy to w dobrach ktore kupujemy w domu, ja narazie stabilizacji nie widze.

Offline wojtast

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1563 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 16:04:51 »
No ale to co na blilbordach i Xanar wcześniej napisał to do niedawna fakt. Obecnie stosunek ten zmienił się.

Tylko my, jako konsumenci, rozmawiamy chyba o finalnych kosztach rynkowych energii.
Billboard może i mówił prawdę że emisja CO2 odpowiada za 60% kosztów produkcji energii.
Tylko że koszty produkcji energii to jedna ze składowych finalnej ceny i ten stosunek opłat z emisji CO2 w finalnej cenie energii jest de facto znacznie niższy. Ktoś chyba kiedyś wyliczał że realnie to jest około 20%, ale przyznam, że osobiście nie siedzę w temacie więc jeśli to nieprawda to chętnie posłucham.

Offline tuco

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1564 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 18:21:14 »
Billboard może i mówił prawdę że emisja CO2 odpowiada za 60% kosztów produkcji energii.
może i mówił, że ODPOWIADAŁA... (ale to też było grubo naciągnięte za uszy).

Już nie odpowiada. Powtarzam: CO2 już od zeszłego roku ok. 85 euro (+/- 5), czarna energia w hurcie na Q1-23: w podstawie (base) dziś prawie 2000zł (wczoraj poniżej 1950 i tak prawie co dzień wyżej), w podbiciu szczytowym (godz. 8-22) - dziś prawie 3000 zł. Więc nijak nie wychodzi te propagandowe 60%.

Cala ta ekologia z wiatrakami, panelami czy elektrycznymi autami od dupy strony jest robiona.
nie bronię PhV (myślę, że bez dotacji i odpowiednich kosztów rozliczania to się w naszym klimacie zwyczajnie nie opłaca), ale gdyby nie właśnie te drobne instalacje na dachach, to mielibyśmy dziś sporo droższą energię (w hurcie).
apropos: wsadzając w PL wiatraki, PhV i auta elektryczne do jednego wora - czynisz co najmniej ogromną krzywdę wiatrakom. gdybyśmy nie zatrzymali w 2015 rozwoju en. wiatrowej, mielibyśmy dziś naprawdę najtańszy prąd w całej EU (nie licząc Skandynawii, bo tam są zupełnie inne warunki, oraz Hiszpanii, bo tam mocno przeregulowali i odbije im się to czkawką w przemyśle.

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1565 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 18:48:19 »
Tu tutaj wyliczyli dla gospodarstw domowych, że CO2 to max 23%

https://300gospodarka.pl/news/emisje-co2-na-polskim-rachunku-za-prad-wyliczenia

A tu jest : według wyliczeń PKEE z grudnia 2021 r. – największy udział w strukturze kosztów produkcji energii, bo aż 59 proc.

https://portalkomunalny.pl/tylko-co-piaty-polak-wie-skad-wynikaja-ceny-energii-431743/
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Sierpień 2022, 19:07:23 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1566 dnia: Wt, 04 Październik 2022, 19:52:09 »
Chciałem sobie kupić "LS: Najwięksi Superbohaterowie na świecie". Wrzuciłem to na swoją listę zakupową. Bo to jest Alex Ross a 7 lat temu dałem te 115 zł (z wysyłką) za "Sprawiedliwość" w wydaniu Muchy. No ale cena okładkowa jest kosmiczna a realne jakieś 220 zł po rabatach też niezbyt przekonuje. Chyba zostanę tylko przy tym odkupionym za 50 zł "Marvels" z rynku wtórnego. Bo już cena "Najjaśniejszego Dnia" mnie zatkała, a czas już by sobie gdzieś granicę powiedzenia "NIE" postawić.

I rozumiem inflacja, brak papieru, format, zysk wydawnictwa, to nie jest chleb itd. itp. Jednak na końcu i tak zostaje wydanie ponad 200 zł za niecałe 400 stron, choć niedawno płaciłem stówę mniej za "Animal Mana" z 700 stronami. "Tyle to nie".

https://egmont.pl/Liga-Sprawiedliwosci.-Najwieksi-superbohaterowie-na-swiecie,69146627,p.html?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Październik 2022, 20:38:18 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Szekak

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1567 dnia: Wt, 04 Październik 2022, 20:06:27 »
A skoro przy Marvels jestesmy, to nie mialo byc wznowienia w wiekszym formacie?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Midar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1568 dnia: Wt, 04 Październik 2022, 20:08:05 »
A skoro przy Marvels jestesmy, to nie mialo byc wznowienia w wiekszym formacie?
Tak, ale chyba od Muchy. I, ponoć będzie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1569 dnia: Wt, 04 Październik 2022, 20:08:59 »
A skoro przy Marvels jestesmy, to nie mialo byc wznowienia w wiekszym formacie?

Miało i zakładam, że się tu nic nie zmieniło.

Chciałem sobie kupić "LS: Najwięksi Superbohaterowie na świecie". Wrzuciłem to na swoją listę zakupową. Bo to jest Alex Ross a 7 lat temu dałem te 115 zł (z wysyłką) za "Sprawiedliwość" w wydaniu Muchy. No ale cena okładkowa jest kosmiczna a realne jakieś 220 zł po rabatach też niezbyt przekonuje. Chyba zostanę tylko przy tym odkupionym za 50 zł "Marvels" z rynku wtórnego. Bo już cena "Najjaśniejszego Dnia" mnie zatkała, a czas już by sobie gdzieś granicę powiedzenia "NIE" postawić.

I rozumiem inflacja, brak papieru, format, zysk wydawnictwa, to nie jest chleb itd. itp. Jednak na końcu i tak zostaje wydanie ponad 200 zł za niecałe 400 stron, choć niedawno płaciłem stówę mniej za "Animal Mana" z 700 stronami. "Tyle to nie".

Ja byłem pewny, że to kupię, bo lubię ten format mimo wszystko przy niektórych komiksach. Do Rossa on pasuje tym bardziej. No, ale już nie jestem pewny. Decyzje zakupowe są coraz trudniejsze i prawdopodobnie ten komiks jednak wypadnie. Przykre to.

Offline Szekak

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1570 dnia: Wt, 04 Październik 2022, 20:10:00 »
Ok, bo w sumie przypomnialo mi sie, ze sprzedalem swoje poprzednie wydanie juz jakis czas temu, a nowego brak. :p
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Rodrigues

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1571 dnia: Wt, 04 Październik 2022, 20:10:33 »
A skoro przy Marvels jestesmy, to nie mialo byc wznowienia w wiekszym formacie?

Ostatnie info:

@Motyl, a wiadomo co z tym ekskluzywnym wydaniem Marvels?
Czeka w kolejce na tłumaczenie.

Pewnie przeleci na 2023.

Offline Midar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1572 dnia: Wt, 04 Październik 2022, 20:12:28 »
Odkąd kilka zamawianych komiksów z paru stówek, przerodziło się w kwotę czterocyfrową, również odpuszczam coraz więcej i częściej.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Październik 2022, 20:56:05 wysłana przez Midar »

Offline Szekak

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1573 dnia: Wt, 04 Październik 2022, 20:24:38 »
Ja sie zastanawiam jaka taktyke przybrac, czy odpuscic wszystko, czy 80%, czy moze jedynie polowe, tego co bym normalnie bral... poki sie nie zdecyduje biore wszystko. XD
Piękno jest w oczach patrzącego.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1574 dnia: Wt, 04 Październik 2022, 20:27:05 »
Ja sie zastanawiam jaka taktyke przybrac, czy odpuscic wszystko, czy 80%, czy moze jedynie polowe, tego co bym normalnie bral... poki sie nie zdecyduje biore wszystko. XD

Moja taktyka jest taka, że zawsze zamawiam za plus minus taką samą kwotę z podobną częstotliwością. Po prostu teraz dużo mniej tego wychodzi, jeśli akurat biorę nowości.