Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 322783 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1185 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 12:44:22 »
Nowy projekt ustawy o jednolitej cenie książki - okres stałej ceny skrócony do 6 miesięcy, ale ma obejmować też ebooki i audiobooki:
https://swiatczytnikow.pl/nowa-propozycja-pik-ustawa-o-jednolitej-cenie-ksiazki-obejmie-takze-e-booki-i-audiobooki/

kindly reminder - to jest tylko projekt. fajnie się to sprzedaje w clickbaitowych nagłówkach, ale generalnie do właściwej ustawy jeszcze daleka droga. zakładając że coś takiego w ogóle przejdzie, w co powątpiewam. Temat stałej ceny wracam od prawie dekady i ciągle utyka na fazie projektowej.

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1186 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 13:32:48 »
Ten projekt jest chory bo znowu ingeruje w wolnym rynek. Ten rząd i ròżni lobbyści ciągle chcą regulować i ograniczać gospodarkę by zbijać kasę na ograniczeniu konkurencji i wyższych cenach. A projektòw żeby wszystkim było lepiej, dalej nie ma. W PRLu wszystko już tak regulowano - to nie działa do diabła.

sum41

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1187 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 13:40:02 »
Musimy wybrac swojego przedstawiciela i wyslac go do sejmu aby lobbował projekt KOMIKS+  kto jest za?

A tak na powaznie to ostatnie urodziny redaktora Mazurka pokazuja jak to bagiengko jest robione tylko pod publiczke aby potem narod byl sklocony - divide et impera.

Offline Dracos

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1188 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 13:50:28 »
No ok, ale to nie są pomysły panów z wiejskiej tylko niektórych wydawców z krzyżowcem Sonia Draga w roli głównej i innych podmiotów jak Empik czy Legimi. Z resztą nie ma co się triggerować rację mają Ci którzy piszą że to dopiero projekt, a do ustawy, a tym bardziej jej wprowadzenia droga daleka.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1189 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 13:54:09 »
Ze względu na poparcie dla tego antyrynkowego projektu mam równe 0 sympatii dla Sonia Braga / Non Stop Comics. Nie jest to bojkot sensu stricto z mojej strony, bo nie zarzekam się, że nic od nich nigdy nie kupię, ale nie kupiłem od bardzo dawna (od Dni, których nie znamy) i są u mnie zdecydowanie na ostatnim miejscu wśród wydawnictw, których tytuły rozpatruję do kupna.

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1190 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 13:56:57 »
W Izraleu było coś takiego przez parę lat, ale się wycofali bo sprzedaż książek spadła, no ale u nas na pewno będzie inaczej  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline eyesore

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1191 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 13:57:29 »
Co do samego NSC (które lubię i chyba po E. mam najwięcej pozycji), jest to o tyle dziwne że co chwile mają promkę na swoje pozycje 40%, nawet na rzeczy które dopiero co się ukazały...

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1192 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 14:03:02 »
W Izraleu było coś takiego przez parę lat, ale się wycofali bo sprzedaż książek spadła, no ale u nas na pewno będzie inaczej  :)

Już nie mówiąc o względach moralnych - jak w ogóle na serio można rozpatrywać zabronienie komuś przez państwo dawania rabatu na swoją ofertę, to powinno być nie do pomyślenia.

Offline Alexandrus888

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1193 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 16:02:54 »
Musimy wybrac swojego przedstawiciela i wyslac go do sejmu aby lobbował projekt KOMIKS+  kto jest za?
JA!!! (ale powiedź, jakie są założenia tego projektu? :P)

Projekt był forsowany tyle razy, że przestaję się tym przejmować. I to mnie martwi - przegłosują po cichu kiedy wszyscy będą mieć już ich głęboko w du***, a my się obudzimy z ręką w nocniku. Choć zgadzam się, że polska inwencja gospodarczo-prawna nie zna granic i apokalipsy nie będzie. Aktualniej bardziej mnie martwi cena papieru :/

Offline Piterrini

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1194 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 16:34:29 »
Ok, ale to raczej dyskusje na państwowe forum dla papieży Albiclę ;)

Serio to mogłoby być jak na grupie Semicowej, gdzie posty muszą być o Semicach, ale jeśli chcemy coś "przemycić" (np. o innych komiksach/innych wydaniach) to można w kontekście tej głównej części Semicowej. Tak tutaj polityka, zwłaszcza w tym wątku, powinna być dozwolona (bo z tego co się orientuję nie jest), ale na zasadzie punktu odniesienia dla sytuacji komiksu. Także o ustawie "książkowej" tak, o samych "widzimisię" naszego rządu nie (bo to po prostu nie miejsce do tego).

Sam projekt ustawy nie przechodził dalej od lat, także nie spodziewałbym że coś się zmieni w perspektywie najbliższego czasu, ktoś musiałby solidnie lobbować, ktoś typu Amazon...

sum41

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1195 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 16:54:58 »
No to zobaczymy jak zapowiadane 40% podwyzki pradu nie beda mialy wplywu na druk/ceny o ktorych mowa w tym temacie.

Offline misiokles

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1196 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 18:16:51 »
Projekt był forsowany tyle razy, że przestaję się tym przejmować. I to mnie martwi - przegłosują po cichu kiedy wszyscy będą mieć już ich głęboko w du***, a my się obudzimy z ręką w nocniku.
Nie mogą przegłosować po cichu, gdyż to nie jest projekt rządowy a obywatelski. A które z dziesiątek projektów obywatelskich dostaje się na wokandę łatwo sprawdzić, gdyż jest publikowana codziennie rozpiska czytań i głosowań sejmowych. Ów projekt od lat jest jak wyznawca Jehowy w Sejmie - nie przekroczył nigdy progu. A to oznacza, że posłowie nawet nie mają pojęcia o jego istnieniu, tak jak o większości projektów samorządowych. Ergo: projekt nigdy nie był specjalnie forsowany, gdyż gdyby był, to przynajmniej odbyłoby się w sejmie choć z jedno czytanie. A że projekty obywatelskie można składać co roku, to Sonia Draga co roku będzie składała kolejną modyfikację swojego projektu. Szum wokół tego szkodliwego projektu robić trzeba, ale w tym przypadku nie ma co go łączyć z poczynaniami rządu, gdyż ten praktycznie o nim nie wie.

Online Gazza

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1197 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 18:38:06 »
No to zobaczymy jak zapowiadane 40% podwyzki pradu nie beda mialy wplywu na druk/ceny o ktorych mowa w tym temacie.
Hej, nie siej proszę fermentu. Nie ma żadnej zapowiedzi 40% podwyżki cen energii elektrycznej. Bzdet wyciągnięty z kontekstu. Za wszelkie podwyżki „prądu” można najwyżej podziękować EU i jej obłędowi w postaci zielonego ładu, cen uprawnień do emisji itp. Jak by co mogę wyjaśnić na priv (trochę tym zajmuję się zawodowo).

sum41

  • Gość
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1198 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 18:45:55 »
Hej, nie siej proszę fermentu. Nie ma żadnej zapowiedzi 40% podwyżki cen energii elektrycznej. Bzdet wyciągnięty z kontekstu. Za wszelkie podwyżki „prądu” można najwyżej podziękować EU i jej obłędowi w postaci zielonego ładu, cen uprawnień do emisji itp. Jak by co mogę wyjaśnić na priv (trochę tym zajmuję się zawodowo).

Tak zgadzam sie bo narazie sa to szacunki ze strony operatorow ktorzy by tego chcieli w takiej wielkosci, wiem ze to nie przez rzad tylko EU i ekologie, fit for 55,  no i przekrent tysiaclecia jakim jest emisja spalin.

Zle sie wiec wyrazilem nie zapowiadane a narazie szacowane co nie oznacza ze nie moga niestety wejsc w takiej duzej skali.

Offline chch

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1199 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 18:52:44 »
Hej, nie siej proszę fermentu. Nie ma żadnej zapowiedzi 40% podwyżki cen energii elektrycznej. Bzdet wyciągnięty z kontekstu. Za wszelkie podwyżki „prądu” można najwyżej podziękować EU i jej obłędowi w postaci zielonego ładu, cen uprawnień do emisji itp. Jak by co mogę wyjaśnić na priv (trochę tym zajmuję się zawodowo).
Kolega pewnie użył skrótu myślowego. Zakładam, że miał na myśli wniosek Enei złożony do URE o podwyższenie ceny energii o 40%. Pewnie podwyższą ostatecznie o mniej.
https://subiektywnieofinansach.pl/podwyzki-cen-energii-wydrenuja-nasze-portfele-w-2022-roku/