Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1530590 razy)

Pawel.M, Zielcok, tomek0810, Opiekundron, dinogal, kubisz, Popiel (+ 3 Ukrytych) i 27 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2595 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 16:13:15 »
hm... mozna dorobic do tego ideologie, szukalem czy nie ma jakiegos wywiadu o Metronomie z autorami, ale nic nie znalezlem ciekawego - wzialem natomiast do reki nowy komiks Gruna - On Mars i tam to wygląda tak
Trochę słabo jak muszę sobie sam tłumaczyć dlaczego jest tak jak napisałem. I patrząc na załączone ilustrację nowego komiksu to chyba po prostu tworzy "ładnych" ludzi, bo lepiej to wygląda

Offline Jaxx

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2596 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 16:54:46 »
To po prostu przeciwwaga dla Hermanna :)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2597 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 23:41:23 »

Jak już jesteśmy przy tym komiksie to mam pewien problem z nim. Rysunki super, ale ..... wszystkie postacie wyglądają jak gwiazdy filmowe po fitnessie. Zero osób brzydkich i grubych. (Wiem, że kilka osób jest z bliznami, ale tak wyglądają nad wyraz dobrze). Czy ma rozumieć, że zginęli w wyniku czystek, o których mówi się w komiksie? Czy może ograniczono ludziom możliwość bycia grubym, bo jak widzę to prawie wszystko w tym świecie jest zabronione?

Po prostu survival of the fittests. Tak działa ewolucja.

hm... mozna dorobic do tego ideologie, szukalem czy nie ma jakiegos wywiadu o Metronomie z autorami, ale nic nie znalezlem ciekawego - wzialem natomiast do reki nowy komiks Gruna - On Mars i tam to wygląda tak

Ale super! Kiedy planujecie wydanie? ;)

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2598 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 07:57:53 »
Po prostu survival of the fittests. Tak działa ewolucja.
Patrząc jak wygląda obecne społeczeństwo, to jednak chyba nie jest tak jak piszesz. Może miałoby to uzasadnienie jakby Metronom był komiksem postapo, ale nim nie jest.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2599 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 08:48:11 »
Jest jak apasz pisze. Tylko obecnie nie jesteśmy w żadnym 'survival'.

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2600 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 09:08:19 »
@misiokles ale co to ma wspólnego z komiksem o który wspomniałem?

Muszę przejrzeć jeszcze raz ale mam też wrażenie, że nie ma w nim osób starszych niż 50 lat. Czy to też wtedy podchodzi pod zasadę "survival of the fittests"?

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2601 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 11:29:06 »
Sam nie wiem czy lepiej, by nie było osób starszych niż 50 lat, czy żeby osoby starsze niż 50 lat były piękne, z wysportowanymi, umięśnionymi sylwetkami jak u Jima Lee :)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2602 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 11:49:59 »
@misiokles ale co to ma wspólnego z komiksem o który wspomniałem?

Muszę przejrzeć jeszcze raz ale mam też wrażenie, że nie ma w nim osób starszych niż 50 lat. Czy to też wtedy podchodzi pod zasadę "survival of the fittests"?

starsze osoby sa min w trupie teatralnej
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2603 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 12:01:48 »
starsze osoby sa min w trupie teatralnej
jest jedna osoba, z tego co pamiętam, wg mnie około 50 tak jak wspomniałem wcześniej

punktem odniesienie jest dla mnie naukowiec, którego poszukują główni bohaterowie i jak dobrze pamiętam, to można policzyć ile lat on ma
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Październik 2020, 12:03:28 wysłana przez michał81 »

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2604 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 14:16:58 »
To co jutro rusza predsprzedaz?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2605 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 23:21:48 »
kochani nie mam czasu zrobic materialow o yiu dla sklepów
postaram sie w weekend
jak wiecie pracuje na co dzien w mediach i w zwiazku z pandemia jest urwanie glowy
wybaczcie frends
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2606 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 08:02:01 »
Nieeeeeeee

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2607 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 08:40:03 »
starsze osoby sa min w trupie teatralnej
Ok, doczytałem do końca komiks i masz rację jest trochę starszych osób, które widać w tłumie podczas finałowego przedstawienia plus jeszcze jest sam prezydent, ale nie jest ich zdecydowanie dużo.

Mam za to problem z tym komiksem zarówno pod kątem budowy scenariusza jak i warstwy wizualnej. Pomimo, że rysunki są świetne, to są dwie rzeczy, które podczas czytania rzuciły mi się w oczy. O jednej pisałem wcześniej. Ludzie są przedstawianie tu jak gwiazdy filmowe bez jakichkolwiek wad fizycznych, wszyscy są piękni (poza tymi kilkoma co mają blizny), zdrowi i wysportowani. Druga rzecz, to sama wizualizacja miasta, stacji kosmicznej, pojazdów jest świetna, ale tutaj też jedno 'ale'. Wszędzie dookoła panuje straszny brud, syf i bałagan. Jeszcze rozumiałbym jakby to dotyczyło ulic (gdzie jest pełno gruzów - z czego ten gruz?) lub jakiś ruin, ale tak nie jest. Ludzie żyją w mieszkaniach na których widać zacieki i brud (a mówimy tu o bohaterach, którzy są z tej wyższej warstwy społecznej). Nawet w laboratoriach, gdzie powinno być sterylnie jest podobnie. Te dwie rzeczy dają straszny dysonans. Dlaczego tak jest? Nigdzie w komiksie nie jest to wyjaśnione.

Fabularnie też mam problem. Komiks zaczyna się jako przygodowy sy-fy, a finalnie kończy jako political fiction. Spoko, ale to jak to jest poprowadzone to miałem wielkie wrażenie z powtórki z EQUILIBRIUM. Władza ogranicza wolności ludzie, między innymi zabierając dostęp do sztuki, ograniczając samobójstwa itd. Jest tam co prawda konkretny twist fabularny, kto tak naprawdę za tym stoi, ale parząc co się dzieje teraz u nas współcześnie, a porównując do tego jak ludzie w tym komiksie reagują to mam wrażenie, że jest to całkowicie nierealne. To już w EQUILIBRIUM było uzasadnione to lepiej, bo ludzie zażywali środki chemiczne w wyniku, których byli pozbawiani uczuć, przez co było łatwiej nimi kierować. OK, tak to sobie wymyślił twórca. Problem jest, że upychając masę rzeczy w tym komiksie (nie wspomniałem wcześniej o podróżach kosmicznych i obcym organizmie), to pod koniec historii gubi gdzieś w tym wszystkim głównych bohaterów. Nie wiem co się z nimi stało? OK dziennikarz przeżył wybuch, złego policjanta, który oddany był systemowi spotkała kara (a to w jaki sposób to się stało, chyba ma tu być bardzo symboliczne) a co z dziewczyną? Końcówka mnie zawiodła strasznie. Nie wiem komu mam polecić ten komiks.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Październik 2020, 09:01:02 wysłana przez michał81 »

Offline kosmoski

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2608 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 17:12:04 »
Mam podobne odczucia co do Metronomu - za dużo tego wszystkiego, przez co część wątków wygląda na niedopracowane. Do tego zakończenie sprawia wrażenie, jakby zostało na szybko rozpisane na kolanie...


Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2609 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 21:52:58 »
Dobra, dobra ale co z Yiu?