Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1548764 razy)

kuba rozpruwacz i 14 Gości przegląda ten wątek.

Offline Koora

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2295 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 15:32:18 »
jakby ktos zapomnial :)

Zapomniał - Żartowniś się znalazł ;)

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2296 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 17:04:17 »
Ja zapomnialem, dzieki za przypomnienie, od SL lykam wszystko bez wyjatkow, choc wspieram glosy mowiace o zbyt duzej ilosci tytulow spoza 2000 AD.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline bibliotekarz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2297 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 21:34:38 »
Cieszy mnie zapowiedź Brutania Chronicles. Aczkolwiek... Z tym wydawaniem tomów przez SL jest pewien problem. Jakiś czas temu obiecałem, że spróbuję ponownie podejść do Uniwersum Dredda. No i dziś odebrałem Amerykę i Mandroida, w drodze jest jeszcze Szambala i KA 14. W koszyku miałem jeszcze Mrocznych Sędziów i Bezprawie, ale po dłuższym zastanowieniu je usunąłem. Mroczni wyszli ponad dwa lata temu i o drugim tomie ani słychu. Bezprawie sprawa trochę świeższa, ale podobnie widoków na kontynuację na razie brak. Nie jestem marudą, ale jednak czekać kilka lat na dokończenie albumu to lekka przesada. Wezmę też i te dwutomowe historie, ale kiedy w sprzedaży będą obie części (bo nie jestem przekonany czy będą w ogóle).

Batman returns
his books to the library

Online Palyszkiewicz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2298 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 21:51:41 »
Cieszy mnie zapowiedź Brutania Chronicles. Aczkolwiek... Z tym wydawaniem tomów przez SL jest pewien problem. Jakiś czas temu obiecałem, że spróbuję ponownie podejść do Uniwersum Dredda. No i dziś odebrałem Amerykę i Mandroida, w drodze jest jeszcze Szambala i KA 14. W koszyku miałem jeszcze Mrocznych Sędziów i Bezprawie, ale po dłuższym zastanowieniu je usunąłem. Mroczni wyszli ponad dwa lata temu i o drugim tomie ani słychu. Bezprawie sprawa trochę świeższa, ale podobnie widoków na kontynuację na razie brak. Nie jestem marudą, ale jednak czekać kilka lat na dokończenie albumu to lekka przesada. Wezmę też i te dwutomowe historie, ale kiedy w sprzedaży będą obie części (bo nie jestem przekonany czy będą w ogóle).
I tu robisz błąd bo drugie tomy Mrocznych Sędziów i Bezprawia to chyba będą najbliższe komiksy 2000AD wydane przez Studio. wydaje mi się że tylko Yiu jest w planach przed nimi. Poza tym oba te tytuły są na tyle dobre że spokojnie można sobie je powtórzyć tuż przed premierą kolejnych tomów

I teraz pytanie do Studia: na kiedy planowany jest ten restart Slaina? Muszę sobie zakupy zaplanować
Czekam na te starsze ale Brutanię też przygarnę.
« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Sierpień 2020, 21:59:06 wysłana przez Palyszkiewicz »

Offline carnivale

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2299 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 22:49:48 »
Mroczni wyszli ponad dwa lata temu i o drugim tomie ani słychu. Bezprawie sprawa trochę świeższa, ale podobnie widoków na kontynuację na razie brak.

No z kontynuacjami to się nie spieszą . Pierwszy Stickleback wyszedł 5 lat temu i też widoków na kontynuację brak. Znudziło mi się czekanie na SL i Number of the beast przeczytałem w oryginale . 

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2300 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 23:03:41 »
Drugi tom Mrocznych Sędziów stosunkowo niedawno w oryginale wyszedł, nie ma co narzekać.

Offline OokamiG

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2301 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 23:11:57 »
Ja też ostatnio postanowiłem wrócić do świata Dredda i zamówiłem Tytana. Za mną już obie części Sędzi Anderson i Ameryka. Co polecicie jeszcze w pierwszej kolejności? Szkoda, że Mroczna Sprawiedliwość i Heavy Metal Dredd już niedostępne, bo na to na pewno bym się skusił.

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2302 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 23:54:33 »
Jeśli chodzi o uniwersum Dredd to: Bezprawie, wspomnieni Mroczni Sędziwie (oba można czytać bez znajomości tego świata), Dredd Mandroid i przed wszystkim Ameryka.

Heavy Metal Dredd nie masz co żałować, natomiast w Mroczna Sprawiedliwość to taki Alien(s) z Dreddem oraz Sędziami Śmierci w kosmosie. Krótka krwawa historia świetnie narysowana. (Studio coś wspominało kiedyś o wydaniu kontynuacji). *

Jeśli chodzi o tytuły z AD2000 - Stickleback (dla wielbicieli steampunka i Cthulhu i czarnego poczucia humoru), Ballada o Halo Jones (dla wielbicieli syfy), Szoki Przyszłości (antologie syfy), Slaine (ci którzy lubią Conana oraz dark fantasy), Absalom (klimaty BBPO), ABC Warriors - Wojna Volgańska (syfy z robotami i przed wszystkim warstwa wizualna) oraz dwa totalnie odjechane tytuły Dredd - Krew Satanusa oraz Boże Działo (tu jest totalny hardkor).

Pozostałe tytuły: Armie zdobywcy (ci którzy lubią Conana oraz dark fantasy, niesamowita kreska), Brygada oraz Opowieści z czasów Kobry (dwie historie fantasy z pogranicza baśni), Zaya (syfy, nie cyberpunk), Solo (jedno z najciekawszych postapo jakie czytałem, kreskówkowy styl w ciekawy sposób kontrastuje z bardzo brutalnymi rysunkami).

*Szkoda że do tej pory nikt nie pokusił się o wydanie Dredd versus Aliens: Incubus. Teraz po przejęciu praw przez Marvel mało prawdopodobne aby ten tytuł się ukazał na naszym rynku.
« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Sierpień 2020, 23:57:07 wysłana przez michał81 »

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2303 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 09:08:31 »
@OokamiG
Kompletne Akta od Ongrys masz?


Offline Arion Flux

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2304 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 09:15:45 »
[...] Heavy Metal Dredd nie masz co żałować [...]
Nie oceniałbym tak surowo Heavy Metal Dredda, bo jest to dreddowy tribute dla metalowej sceny lat 80. Historie przesiakniete sa cytatami roznych kawalkow i jak ktos sie na tym zna, to z pewnoscia bedzie sie dobrze bawil podaczas lektury. Nawet ja, pomimo ze nie jestem jakims wielkim specjalista od heavy metalu (ale cos tam na ten temat wiem), setnie sie bawilem podczas lektury, a niektore smaczki, w szczegolnosci te odnoszące sie do MotorHead, uwazam za przezabawne.   

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2305 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 09:20:21 »
@KukiOktopus tylko w kontekście uniwersum Dredda to jest tytuł, który zdecydowanie odstaje od reszty. Nie uważam, że jest zły bo mam go na półce i doceniam to jak został przetłumaczony, że tak powiem w sposób "melodyjny", jednak nie przedstawia on świata Dredda tak do końca. Bardziej dla fanów Lobo niż samego Dredd wg mnie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Sierpień 2020, 09:25:35 wysłana przez michał81 »

Offline Arion Flux

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2306 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 09:31:48 »
Tak, zdecydowanie jest właśnie tak, jak napisałeś. Na pierwszym planie jest tutaj heavy metal, a przedmiotowe uniwersum wystepuje tutaj niejako jednynie w roli anturażu. Z Lobo też celna uwaga.   

Offline OokamiG

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2307 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 11:02:49 »
@OokamiG
Kompletne Akta od Ongrys masz?


Właśnie nie, ale trochę zastanawiam się nad tymi tomami, ale nie są w moich planach na razie. Wolę pojedyncze albumy, a ta seria wydaje się naprawdę długa.

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2308 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 12:59:27 »
E tam od razu długa. W zapowiedziach tom 36 a materiału gdzieś na 50 kilka. To też są takie tomiki po 300 coś stron  ;)

Offline Gazza

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2309 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 20:57:29 »
Knigi z Aktami są kapitalne. Ostrzec należy jednak, że to ciągła seria, a tomy Studia to takie „best of”. Chociaż akurat w Aktach jest masa pojedynczych shortów, które nie składają się na dłuższe storyarki, a są równie zajebiste co wydawane przez Lain historie. Oczywiście zdążają się i słabsze ale coś za coś - albo seria (z wzlotami i „upadkami”), albo wycinki. Ja polecam oba wydawnictwa.
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Sierpień 2020, 20:59:11 wysłana przez Gazza »