Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1493183 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Online donT

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2265 dnia: Śr, 29 Lipiec 2020, 13:22:55 »
Przy obecnych, smiesznie niskach nakladach, jak juz wspomnial kolega Torpedo - wszystkie tytuly od Studia Lain sa tytulami limitowanymi, w kilku wariantach okladkowych.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2266 dnia: Śr, 29 Lipiec 2020, 18:16:19 »
Nasza regularna okładka, oryginalnie była wykorzystana jako slipcase do kompletu pięciu tomów.

Integral od SL to pierwsze wydanie zbiorowe tego komiksu.


Pisanie o nakładach wydaje mi się trochę dziwne, bo naprawdę niewiele wydawnictw dzieli się taką informacją. Ja kojarzę tylko Studio oraz Libertago.

SL można porównać do Timofa, Scream, KG czy Obgryza. Pytanie czy ktoś zna ilości komiksów jakie wydają?

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2267 dnia: Śr, 29 Lipiec 2020, 18:25:29 »
Zazwyczaj sa to ilosci 600-1000 z tego co sie orientuje.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Frank_C

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2268 dnia: Pt, 31 Lipiec 2020, 13:12:55 »
regularna



Niby powiedziałem, że podoba mi się wariant z stacją kosmiczną, ale teraz jak tak patrzę na tą regularną to coraz bardziej mi się podoba. Niby taka generyczna, ale widać wszystkich głównych bohaterów, no i ten pionowy napis.
Studio, czy dzisiaj jest jeszcze szansa na preorder?
« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Lipiec 2020, 13:15:00 wysłana przez Frank_C »

Offline GoNzO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2269 dnia: Pt, 31 Lipiec 2020, 14:06:03 »
SL można porównać do Timofa, Scream, KG czy Obgryza. Pytanie czy ktoś zna ilości komiksów jakie wydają?

No właśnie to mi się podoba w Studiu. Świetny kontakt z klientem i jasna sprawa, wiadomo jaki nakład, kiedy przedsprzedaż co do minuty i fajne tytuły. Zawsze będę wspierał.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2270 dnia: Pt, 31 Lipiec 2020, 14:30:41 »
nie wyrobilem sie przygotowaniem materialow do przedsprzedazy

ruszy na poczatku przyszlego tygodnia, dam znac na pewno dzien wczesniej, albo nawet dwa

Gonzo dzieki za dobre slowo!
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2271 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 14:18:16 »
przedsprzedaz Metronoma na gildii ruszy o 12 w srode

Komiks polecany przez samego Enki Bilala, autora m.in. kultowej Trylogii Nikopola. Mistrz europejskiego komiksu napisał w przedmowie - Wchodzimy do szarej strefy, która, tak jak być powinno, jest naszym lustrzanym odbiciem i w której widać zmagającego się z rzeczywistością człowieka. To świat zarazem bliski i odległy, znajomy i niepokojący, doświadczony przez kolejne kryzysy, lecz zasadniczo stojący w miejscu. Tak było wczoraj, tak będzie jutro, bez dwóch zdań.

Niedaleka przyszłość. Totalitaryzm został przebrany w szaty demokracji bezpośredniej. Każdy system ma jednak luki, a za puszczeniem rewolucyjnego domina w ruch często stoi zwykły przypadek. Młoda kobieta o imieniu Lynn szuka informacji o swoim mężu. Nie wrócił z kosmicznej misji na jednej ze stacji orbitalnych. Dążenie do odkrycia, co naprawdę się wydarzyło, sprawi, że uruchomione zostaną siły, które zachwieją nie tylko jej światem. Czy jednostka ma szanse w starciu z bezwzględnym systemem? Czy rewolucja zawsze zżera swój własny ogon? Czy prawda faktycznie wyzwala?

Premiera koniec sierpnia 2020. Cena 99,90. Format: 210x295 mm. Liczba stron:280. Oprawa:twarda
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Sierpień 2020, 14:22:07 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2272 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 17:25:41 »
No, to teraz wracamy do 2000 AD.

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2273 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 21:12:08 »
Nie, jeszcze Yiu i dopiero sędzia śmierć zawita do nas. Albo raczej my do niego wpadniemy;)

Offline Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2274 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 22:23:39 »
Szkoda, bo niespecjalnie jarają mnie te inne komiksy od SL. Wiek Evy nawet nie kupiłem, nad Metronomem też się zastanawiam. Może jeszcze oba kupię, ale nie mam ciśnienia.

Offline Koora

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2275 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 22:40:46 »
A ja mam dokładnie odwrotnie :) z 2000AD mam tylko Balladę o Halo Jones.

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2276 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 09:38:49 »
Kocham pozycje z 2000ad ale jak narazie tylko raz się zawiodłem Kompletne świry od Moora.
Nie czytałem jeszcze Zayii po ktorej wszyscy jada...
Ale mam nadzieje ze reszta będzie tylko z 2000ad. Czyli moze 3 pozycje, biorąc pod uwagę tegoroczne tempo

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2277 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 09:52:07 »
Nie czytałem jeszcze Zayii po ktorej wszyscy jada...
Co do Zayii to nie nastawiaj się na cyberpunk jak ten komiks jest reklamowany, a raczej na akcyjniak syfy. Są w nim motywy cyberpunka, ale pewnie nie tak jak wszyscy się nastawiali. Zdecydowanie to jest syfy pełną gębą. Ja polecam, bo komiks ma bardzo konkretny twist fabularny, który zaskakuje pozytywnie. Co do rysunków to są one raczej zbliżone bardziej do mangi niż standardowych europejskich pozycji, ale to nie jest też taka "czysta" manga. Mi się podobało, ale nie każdemu mogą one podejść.

Dla mnie do tej pory największym zawodem byli Strażnicy Masery, choć rysunkowo jest bardzo dobrze. Wiek Evy nie kupowałem bo wiem że to nie moje klimaty. Metronoma biorę w ciemno.

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2278 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 10:13:38 »
Dla mnie do tej pory największym zawodem byli Strażnicy Masery, choć rysunkowo jest bardzo dobrze.

Dla mnie chyba też Strażnicy. Generalnie, po początkowym entuzjazmie na wejście Studia w tytuły spoza 2000AD, po kilku rozczarowaniach, czekam z utęsknieniem na 2000AD :) Zwłaszcza, że ostatnie tytuły - Bezprawie i Sędzia Anderson, były rewelacyjne.

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2279 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 10:23:21 »
Ja bardzo czekam na Bezprawie i Sinister Dexter.