Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1493051 razy)

Tomo, wolfheart, szulig i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline rzodkiew

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1920 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 18:53:48 »
Dałem się namówić, zmieniłem priorytet i wyglądam czerwca. Liczę na pasjonującą lekturę.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1921 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 13:48:20 »
Wiek Evy - mural z Belgii pokazywalem, to teraz murale ze Francyji





Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online Arne

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1922 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 18:41:59 »
Pierwszy mural to chyba jednak Sambre?

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1923 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 19:28:15 »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1924 dnia: So, 16 Maj 2020, 00:47:55 »
Pierwszy mural to chyba jednak Sambre?

tam po prawej jak sie przyjrzysz, na bialym masz taki cien aniola ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online Arne

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1925 dnia: So, 16 Maj 2020, 19:20:02 »
Ale po lewej jest Sambre ( nawet zrujnowana kamienica sie zgadza).

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1926 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 09:26:35 »
Tym razem o cyberpunkowej perełce o imieniu ZAYA.
Nadrobiłem  wczoraj Zayę i tego cyberpunku nie widzę. Są pewne elementy, ale ten komiks to zdecydowanie sy-fy. Fabularnie  jest ciekawie z niezłym zwrotem akcji i odwróceniem początkowych ról postaci. I więcej nie napisze o fabule, aby nie popsuć komuś lektury. Jednak same rysunki i elementy cyberpunkowe nie czynią  z tej pozycji cyberpunkowej jak jest przedstawiana w zapowiedziach. To już IAN od Elementala  jest bliżej tej formy niż Zaya. Czy to jest wada? Tak jeśli ktoś się nastawił  na taki komiks. Dla mnie było to zaskoczeniem na plus.
Same rysunki są ok. Albo się je polubi albo nie. Ale jest pewna rzecz która nie daje mi spokoju. To brak zachowania proporcji i nie mówię tu o postrzeganiu bohaterki z perspektywy żaby, bo to jest ok, ale o sytuacji kiedy jest pościg statków kosmicznych ulicami miasta. Coś tu poszło nie tak, bo statek bohaterki wyglada jak skuter w porównaniu do budynków, kiedy wcześniej był rysowany dużo większy.

Podsumowując  polecam fanom sy-fy. Ci którzy szukają tu rasowego cyberpunka będą zawiedzeni.

Offline Koalar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1927 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 21:02:30 »
A ja polecam Sędzię Anderson. Na początku lektury Szambali miałem skojarzenie z Yansem, zarówno jeśli chodzi o kreskę, jak i świat postapokaliptycznego miasta. W Powrocie do Szambali już kreska bardziej uproszczona. Mimo że historie były tworzone do magazynów (w odcinkach), to są tak dobrze zrobione, że prawie tego nie widać. Historie może bez fajerwerków, ale solidne, klasycznie dobre (nie ramotki). Wielbicielom Batmana Granta powinny przypaść do gustu. I Sędzię polubiłem. Dobrze się trzyma jak na pięćdziesiątkę :)
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1928 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 13:50:53 »
Wiek Evy wyjeżdża z drukarni - w sklepach jutro, pojutrze :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1929 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 16:35:22 »
Mnie to nie rusza. Swoją zobacze dopiero we wrześniu. Napisz lepiej jakie plany na drugą połowę roku ;)

Offline donT

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1930 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 16:48:51 »
Ja natomiast bedac po lekturze takich komiksow jak Solo (obie czesci), Straznicy Masery, Brygada a ostatnio Zaya - zaczekam na pierwsze recenzje. Wzialem wszystkie ww w pre-orderach i chociaz sa to bardzo ladne tytuly, to scenariuszowo - mocno srednie.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1931 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 17:14:47 »
Mam dokładnie tak jak donT, wszystkie te tytuły zawiodły, jednak nie zrażam się i liczę, że Wiek Evy bardziej mi podejdzie.

Offline rzodkiew

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1932 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 17:48:31 »
Mnie to nie rusza. Swoją zobacze dopiero we wrześniu. Napisz lepiej jakie plany na drugą połowę roku ;)
Metronom, 2 tomy Yiu, Bezprawie 2, Upadek Martwego Świata 2 i chyba jakiś Slaine
było też chyba coś o Dredd Total War, ale nie jestem pewien

Offline Kalander

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1933 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 18:21:39 »
Narzekanie na fabułę Solo (wspaniała ala madmaxowa pulpa z kilka zapadającymi w pamięć scenami) czy Brygady (koronkowa robota, komiks, przy którym przy każdej z trzech lektur odkrywałem coś nowego i układałem sobie świat przedstawiony na nowo) jest dość dziwne, ale wiadomo, rzecz gustu. Strażnicy Masery i Zaya rzeczywiście dla mnie też nie dowiozły, ale to i tak takie komiksy, których bez Studia nie miałbym szansy poznać, a każdy miał jakieś tam ciekawe elementy, więc nawet jak ostatecznie sprzedawałem swój egzemplarz, to coś z lektury wyciągałem. Wiek Evy oczywiście kupuję w dniu premiery.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1934 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 13:59:16 »
Ja natomiast bedac po lekturze takich komiksow jak Solo (obie czesci), Straznicy Masery, Brygada a ostatnio Zaya - zaczekam na pierwsze recenzje. Wzialem wszystkie ww w pre-orderach i chociaz sa to bardzo ladne tytuly, to scenariuszowo - mocno srednie.

pierwsze recenzje ;)

https://www.zeszytykomiksowe.org/yslaire

teraz praca trwa nad metronomem

kolejne komiksy to dwa tomy Yiu

potem cos z 2000ad pewnie Mroczni Sedziowie 2 bo sa juz przetlumaczeni

potem Korrigans
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Maj 2020, 14:14:38 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień