Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1531488 razy)

Martin Eden, Interloper, studio_lain i 20 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1905 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 19:13:48 »
Te oceny to trochę tam służą jako takie mini-forum.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1906 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 22:36:59 »
strony przykładowe z Wiek Evy






Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline LordDisneyland

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1907 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 04:15:52 »
Przedostatni rysunek nasuwa na myśl Gigera, kilka innych Bilala, ale i tak tym razem chyba spasuję... w obliczu zapewnień szanownego ob. Wydawcy ;D przegrupowuję siły i czekam cierpliwie.
,, - Eeeeech.''

Online Martin Eden

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1908 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 09:53:57 »
Przede wszystkim dzięki za regularne wrzucanie plansz. W obecnych czasach nie wszystkich wydawców stać na odwagę umożliwienia czytelnikom rozeznania się, czy podoba im się produkt zanim go kupią.

Skojarzeń z Bilalem ciąg dalszy, ale nie jest to ten obecnie zbyt posunięty w byciu Bilalem Bilal, więc dla mnie bardzo okej.

Liczę na wielowątkową opowieść z wieloma postaciami, dziejącą się na przestrzeni czasów - takie uwielbiam.

Muszę niestety powrócić na chwilę do kwestii tłumaczenia. Na drugiej planszy, w ostatnim kadrze i w ostatniej kwestii mamy "...I jak w przypadku gwiazd dotarł do nas po wielu latach". O co tu chodzi? Czy to nie za daleko posunięty skrót myślowy? Bo jak rozumiem, miało chodzić o "światło gwiazd"? Nie że się czepiam, ale zajęło mi chwilę, żebym wydedukował, o co chodzi. Wasze tłumaczenia wydają się czasem dosyć siermiężne, takie nieintuicyjne - może to lepsze słowo.

Niezależnie od tego, winduję własne oczekiwania względem tego tytułu :)

Offline rzodkiew

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1909 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 13:33:11 »
No właśnie tak jak czekałem na Zayę i w końcu po przykładowych planszach stwierdziłem, że odpuszczam, tak zapowiedź Wieku Evy była mi obojętna, bo odbiłem się od Sambre, ale patrząc na próbki jednak się skuszę.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1910 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 16:05:47 »
Martin nie chodzi o swiatlo, ale fale - wynika to z kontekstu rozmowy, postac uzywa skrotu myslowego, tak jest w oryginale - a sam komiks jest swietny, wierz mi Kasia z tlumaczem pracowali nad tym... wieki :)

rzodkiew - to pierwszy tak powazny tematycznie komiks w naszym portrfolio - sam jestem ciekaw, jak jego nietypowa formula sie przyjmie - a sam komiks magnetyzuje od pierwszej strony :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1911 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 17:00:28 »
Info z ostatniej chwili:

Przedsprzedaż Wieku Evy w sklepie gildia.pl ruszy w piątek o godz 14
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Teli

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1912 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 17:10:34 »
Dobrze że ostatnio mam sporo wolnego czasu. Jeden z egzemplarzy możecie już uważać za sprzedany  ;)

Nie kupić takiego komiksu... No ciężki grzech.

Offline Arne

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1913 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 17:21:23 »
Ja sie waham miedzy okladka 2 a 3... Ale coraz bardziej przemawia do mnie trzecia. Taka bardzo klimatyczna i alegoryczna. Nie zebym musial sie spieszyc, ale i tak juz szykuje koszyk na gildii, zeby sie zalapac na darmowa przesylke :)

Offline Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1914 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 23:14:29 »
Ja na pewno biorę trójkę. 200 szt. to chyba w godzinę nie zejdzie, bo co do terminu to pewnie nie będę pamiętał.

Nie lubię się powtarzać, ale nasz kolega dziś przeszedł sam siebie, nawet na jednym wyświetleniu już się nie mieści. Rabat od Studia powinien mieć ;)

Spoiler: PokażUkryj




Online pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1915 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 23:33:11 »
Nie lubię się powtarzać, ale nasz kolega dziś przeszedł sam siebie, nawet na jednym wyświetleniu już się nie mieści. Rabat od Studia powinien mieć ;)

Ale to chyba jakiś BUG!
Normalnie to można dać tylko jednego lajka.

Offline GoNzO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1916 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 13:47:34 »
Za chwilę na gildii Wiek Evy (Xxe ciel.com)  :)

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1917 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 14:01:44 »
 Komiksowe arcydzieło, opus magnum Yslaire’a, autora świetnie znanego z cyklu Sambre. W tym komiksie mierzy się z historią poprzedniego wieku. Wieku cudów, ale i milionów ofiar.

Prawie 100-letnia psychoanalityk Eva Stern, uczennica Freuda, zaczyna otrzymywać anonimowe multimedialne wiadomości. Zawierają one serie zdjęć pokazujących wojny, nazizm, bolszewizm, podbój kosmosu i tym podobne. Rzekomo miał je zrobić brat kobiety, ale on zginął w 1916 roku. Ten rebus będzie musiała rozgryźć umierająca kobieta i kilka innych osób. To historia o wieczności, miłości, szaleństwie, wolności, idei, która pokonuje śmierć, o kłamstwie, o prawdzie, o nieśmiertelności, o wojnie. O XX wieku, o fejkach i post prawdzie zanim te słowa powstały.

Od strony wizualnej komiks zachwyca nietuzinkową oprawą, pięknym malarskim stylem i eksperymentami z gatunkiem. Pozycja ta uznana została za dzieło sztuki komiksowej.

Polskie wydanie to kompletny i zamknięty zbiór pięciu albumów, wydanych w powiększonym formacie.

komiks doczekał się nawet swego muralu :), który jest atrakcją turystyczną :)

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline PocoNacoLoco

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1918 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 15:13:39 »
Okładka B wrzucona do zamówienia, niesłychanie się cieszę...

Offline Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1919 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 15:41:21 »
Za chwilę na gildii Wiek Evy (Xxe ciel.com)  :)

Dzięki za przypomnienie, zarezerwowałem sobie właśnie wariant B.

To historia o wieczności, miłości, szaleństwie, wolności, idei, która pokonuje śmierć, o kłamstwie, o prawdzie, o nieśmiertelności, o wojnie. O XX wieku, o fejkach i post prawdzie zanim te słowa powstały.

Mam nadzieję, że będzie trzeba ruszyć łepetyną przy lekturze, jak to sugeruje powyższa część opisu.
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Maj 2020, 15:44:12 wysłana przez Leyek »