Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1493989 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline adamarluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1515 dnia: So, 01 Luty 2020, 14:19:28 »
Przy KA 13-17 bawiłem się świetnie, przy KA 1-2 nieco gorzej bo to jednak old school jest, ale czytał będę nadal.

Offline KubciO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1516 dnia: So, 01 Luty 2020, 14:26:18 »
Przy KA 13-17 bawiłem się świetnie, przy KA 1-2 nieco gorzej bo to jednak old school jest, ale czytał będę nadal.
Mam podobnie. Przeczytałem KA 13 i 14, i dobrze się bawiłem. Teraz czytam powoli KA 1. Te krótkie historie to idealne przerywniki między innymi komiksami. Nie da się ich czytać ciągiem, jedna po drugiej - przynajmniej mnie w pewnym momencie by znudziły. A tak mogę sobie wziąć tom i machnąć kilka short'ów.

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1517 dnia: So, 01 Luty 2020, 14:31:47 »
 Zgadzam się z przedmówcami "Judge Dredd" to komiks o kolesiu z wielką szczęką strzelającym "w imię prawa" na ulicy do ludzi. Parodia superherosów i "ostatnich sprawiedliwych" kina akcji, które w tamtych czasach zaczynało święcić wielkie triumfy, ciężko tę postać brać 100% na poważnie. Oczywiście fajnie, że seria nie stoi w miejscu i penetruje inne rejony w stylu horror czy dramat społeczno-polityczny, ale jednak podstawą jest chyba jednak ten satyryczny, mocno "zinowy" sznyt. Mi się Kompletne Akta strasznie podobają, ale ja należę do tej grupy dziwaków co lubią czytać Marvela z lat 60-tych (nie to żebym porównywał Dredd jest o wiele bardziej świeży). Spróbuj zacząć od 13-ki.

Offline Gazza

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1518 dnia: So, 01 Luty 2020, 17:18:20 »
Odwiedziłem dziś KIK (nasz poznański LCS 😉) - Szambali nie było, Ameryka miała walnięty mocno narożnik, ale Mandroid wjechał! 😎

Offline Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1519 dnia: So, 01 Luty 2020, 17:35:24 »
Ameryka miała walnięty mocno narożnik
Kurde, a mam to u nich zamówione do odbioru za 10 dni... Oby coś ściągnęli.

Offline GoNzO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1520 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 16:26:01 »
Juz luty tak wiec w przyszlym tyg rusza przedsprzedaz Sedzi Anderson?

Podbijam pytanie, kiedy będzie można zamawiać?

Offline LordDisneyland

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1521 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 02:54:23 »
Jakiś czas temu przeczytałem sobie "Bezprawie". Na pewno nie wyłapałem wszystkich aluzji westernowych, musiałbym skorzystać z pomocy teścia, ale zdecydowanie poprawił mi ten komiks nastrój. Podobało mi się na tyle, że  w  końcu sięgnąłem po czekające cierpliwie KA#14 oraz "Mandroida".

Tego mi było trzeba. Czysta przyjemność.

I wygląda na to, że rok 2020 będzie rokiem nadrabiania zaległości w lekturze tytułów z 2000AD, może to pozwoli mi wybrnąć z kryzysu czytelniczego :)
Niech tylko Megaksiążki mi już dostarczą PsiFiles v4, ileż można czekać :/ A SLainową edycję Anderson tyż już bym chciał widzieć na półce, więc przyłączam się do pytania przedmówcy :)

,, - Eeeeech.''

Offline Jaxx

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1522 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 08:42:25 »
Tak dla sprecyzowania mojej wypowiedzi o Mandroidzie - pisząc, że drugoplanowość Dredda wyszła temu komiksowi na dobre, miałem na myśli to, że dobrym rozwiązaniem narracyjnym było przedstawienie tej historii z punktu widzenia Mandroida, a nie samego Dredda. Dzięki temu można było lepiej zrozumieć tą postać i popatrzeć na nią nie przez pryzmat czynów, ale emocji, które nim targały - fizycznie i psychicznie, okaleczony żołnierz, próbujący się odnaleźć, tracący filary człowieczeństwa, w końcu złamany przez system i pozostawiony z niczym. Z punktu widzenia Dredda byłaby to kolejna historia o samotnym mścicielu, który ściąga na siebie sędziów i robi rozpierduchę - nic oryginalnego i ciekawego.

Ja rozumiem generalnie, że Dredd jest postacią z przymrużeniem oka i przerysowaną do granic. Nie szukam w komiksach z nim jakiejś głębi czy moralizatorstwa. W KA większość historii to jakieś satyryczne zgrywy, które mi się osobiście nie podobają. Pisząc, że lubię poważnego Dredda chodziło mi właśnie o historie typu Tytan, Necropolis czy Mandroid - brudne, brutalne, mroczne i bez pajacowania (podobnie z resztą jak film z Urbanem). I nie ma w nich patosu, a przynajmniej ja go nie dostrzegam. Czy to byłoby nieznośne na dłuższą metę, ciężko powiedzieć. Ja w każdym razie tego szukam w Uniwersum Sędziów.

Jeżeli KA17 mają taką dłuższą historię i do tego zbliżoną klimatem, to czuję się przekonany do zakupu :) 

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1523 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 14:18:09 »
W KA większość historii to jakieś satyryczne zgrywy

Żadne zgrywy, tylko co najwyżej satyry. W których zresztą jest więcej głębi i prawdy o ludziach i o życiu niż w tych "poważnych" historiach.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1524 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 12:00:31 »
bęc! :)

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1525 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 12:01:57 »
bęc! :)


sprawdzam, nie ma, bez takich mi tu żartów 😉

Offline Teli

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1526 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 12:29:29 »
To nie jest zwykły żart. To zabójczy żart :)  Anderson z trzema okładkami, teraz już nie wystarczy zwykły rzut monetą. Dobra robota Studio nie ma jak wsłuchiwać się w głos ludu ;) 

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1527 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 12:32:48 »
Pierwsze dwie średniawka, ostatnia spoko.

Offline Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1528 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 12:39:48 »
A mnie najbardziej podoba się pierwsza. Dwie pozostałe nie pasują mi do tego komiksu.

Kapral

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1529 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 12:43:57 »
Anderson z trzema okładkami, teraz już nie wystarczy zwykły rzut monetą.

Można rzucić K6.
1-2: #1
3-4: #2
5-6: #3