Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1493184 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1500 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 10:08:46 »
Misiokles chyba miał na myśli, to co Studio Lain wydaje jako Uniwersum Sędziego Dredda, czyli rzeczy z tego uniwersum, ale nie z Dreddem w tytule: Sędzia Anderson, Bezprawie, Mroczni Sędziowie.

A jeśli chodzi o wszystkie tytuły, to oprócz Sędzi Anderson i Bezprawia, szczególnie polecam Amerykę i Kompletne Akta 13 i 14 - te dwa tomy Akt moim zdaniem, dają świetny pogląd na to jaka jest to seria, po nich będziesz wiedział z czym to się je i czy ci smakuje.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1501 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 10:12:38 »
Tak, myślałem że pytasz o komiksy z Uniwersum Dredda z innym tytułem niż Dredd na okładce.
To polecam Amerykę, KA 14 i KA 17 oraz Mroczni Sędziowie.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1502 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 15:22:55 »
Niby tak ale po szybkim researchu wychodzi, że z samego Studia Lain jest, nie licząc BEZPRAWIA, 8 pozycji z czego 3 już niedostępne (Heavy Metal Dredd; Mroczna sprawiedliwość; Ameryka), a do tego jest jeszcze Ongrys z Kompletnymi Aktami (1; 2; 13; 14; 15; 16; 17)!!
Dla mnie 15 pozycji do nadrobienia - jeśli wszystkie są faktycznie godne.

Ameryke dostaniesz jeszcze w sklepach komiksowych np. Komiksiarnia
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline mack3

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1503 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 21:41:12 »
A Heavy Metal Dredd dla mnie słabiutkie, więc nie masz czego żałować. To antologia krótkich, kilkustronicowych historyjek. Nie wiem, może dla fana uniwersum to bardzo dobra rzecz, ale ja, jako nie fan, pozbyłem się bez żalu. Ale od razu napiszę, że ja generalnie nie lubię antologii z kilkustronicowymi historiami... choć z drugiej strony Szoki Przyszłości Moore'a były spoko.

Offline Jaxx

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1504 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 22:17:32 »
Ja nadal niezmiennie polecam Mroczną Sprawiedliwość, Tytana i Amerykę - trzy świetne komiksy, szalenie inne od tego, co jest w KA. Niedawno przeczytałem też Mandroida i śmiało mogę go dodać do tej listy - fenomenalna historia, w równym stopniu ponura i ciężka, jak i poruszająca. Fabuła sklejona niemalże idealnie (mógłby być z tego znakomity film), wszystko wydaje się być na swoim miejscu, poukładane i wybrzmiewać wtedy, kiedy powinno. Są zwroty akcji, które potrafią zaskoczyć. Akcji jest sporo, ale mimo to jest miejsce na chwilę zadumy i wówczas czuć ból i rozdarcie głównego bohatera. KA są w większości prześmiewcze i satyryczne, co mnie osobiście do nich zniechęca (mam KA 13-16 i poza Necropolis raczej mnie rozczarowały, więc zawiesiłem ich kupowanie), tutaj jest natomiast poważnie, dramatycznie i mrocznie. Dredd jest tu postacią drugoplanową, więc zdecydowanie to tytuł "około-dreddowy", co paradoksalnie chyba wychodzi temu tytułowi na lepsze. Bardzo bym chciał więcej takich Dreddów od SL, ale następny, który mnie interesuje i pasuje do tego, czego szukam w uniwersum sędziów chyba dopiero na jesieni...

Bezprawie też zakupione, ale jeszcze czeka w kolejce, podobnie jak Mroczni Sędziowie :) 

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1505 dnia: So, 01 Luty 2020, 08:14:08 »
Akurat w KA 17 jest dłuższa opowieść Dzień Sądu, rzecz w stylu Necropolis z KA 14.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1506 dnia: So, 01 Luty 2020, 09:53:14 »
A ja nadal powtarzam,  że w KA Dredd jest sobą bardziej niż w tych "poważnych" opowieściach, a Mroczna Sprawiedliwość to przeciętniak,  którego ratują tylko rysunki.

Offline Kalander

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1507 dnia: So, 01 Luty 2020, 10:03:13 »
Stuprocentowa zgoda z parsomem, ale wiadomo, są różne gusta. Ale Dredd całkowicie na poważnie na dłuższą metę byłby zupełnie nieznośny, bo ile można znieść tego patosu. Nie mówiąc już o tym, że został stworzony jako satyra w mocno lewicującym wydawnictwie, także trudno by było twórcom traktować całkowicie na poważnie przygody postaci uosabiającej faszyzm, zwłaszcza dodając do tego brytyjskie poczucie humoru.

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1508 dnia: So, 01 Luty 2020, 10:30:05 »
Juz luty tak wiec w przyszlym tyg rusza przedsprzedaz Sedzi Anderson?

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1509 dnia: So, 01 Luty 2020, 10:33:21 »
Przychylam się do opinii, że właśnie Kompletne Akta to kwintesencja Dredda. I nawet zaskakują mnie, i trochę smucą, tak liczne u nas opinie "Dredd jest lepszy bez Dredda", "Dredd jest lepszy w długich historiach".

Offline p3rshing

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1510 dnia: So, 01 Luty 2020, 12:49:51 »
Podobnie oceniam Mroczną Sprawiedliwość. Szału nie ma. Po KA nie sięgałem nigdy. Warto w to wchodzić? Do tej pory miałem, może złudne, wrażenie, że to jest typowa seria dla fanów w której jakość jest bardzo nieregularna i jest wszystko.

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1511 dnia: So, 01 Luty 2020, 13:08:46 »
Spróbuj chociaż jeden tom, ja wsiąknąłem po 13, A Mroczna Sprawiedliwość też mi nie podeszła.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1512 dnia: So, 01 Luty 2020, 13:18:51 »
Podobnie oceniam Mroczną Sprawiedliwość. Szału nie ma. Po KA nie sięgałem nigdy. Warto w to wchodzić? Do tej pory miałem, może złudne, wrażenie, że to jest typowa seria dla fanów w której jakość jest bardzo nieregularna i jest wszystko.

Gdyż jest bardzo nieregularna. To w końcu wieloletni tasiemiec. I poziom się zmienia, i forma opowieści i żonglerka konwencjami. Nie da się dziesiąt lat opowiadać wciąż to samo.

Offline p3rshing

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1513 dnia: So, 01 Luty 2020, 13:59:30 »
Obiecywałem sobie, że ograniczę liczbę nowych serii, w które wchodzę, w 2020 roku. ;-)

Jak z dostępnością KA? To szybko schodzi i będzie trudno dostępne czy można sobie poczekać jeszcze trochę? Macie jakieś obserwacje?

Offline GoNzO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1514 dnia: So, 01 Luty 2020, 14:01:18 »
Jak z dostępnością KA? To szybko schodzi i będzie trudno dostępne czy można sobie poczekać jeszcze trochę? Macie jakieś obserwacje?

Kto to przewidzi? Jak na razie dostępne są wszystkie do tej pory wydane, ale wg. mnie te najstarsze zaczną powoli znikać. Pytanie czy Ongrys bęzie robił dodruki bo na wydanie całości jeszcze poczekamu kilka ładnych lat.