Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1544584 razy)

el greco, dante, daviddaniel, Michał, jabbol i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1350 dnia: Pt, 27 Grudzień 2019, 14:56:34 »
Dla kogoś wychowanego na Monty Pythonie Ongrysowe KA to must-have. 13 to chyba rzeczywiście najlepszy start dla zaczynających, ja przy lekturze 1 i 2 śmiałem się jak przy oglądaniu skeczu z Piłatem (wiadomo gdzie). Z kolei nowe Dreddy to idealne wyważenie nowoczesnej historii superbohaterskiej (no...) z zachowaniem specyfiki i oryginalności tego uniwersum. Zresztą, sam Dredd to dla mnie trochę taka metapostać, chyba z definicji jest niemożliwe określenie jej środka ciężkości - czy jest to autoparodia, pastisz czy też mokry sen torysa. I do tego te crossovery - sam pomysł zestawienia Dredda z Batmanem lub Lobo (w zasadzie z kimkolwiek, gdyż jest on bardzo unikatową postacią) sam w sobie jest już gwarantujący oryginalną rozrywkę. Mi on najbardziej przypomina akademickich profesorów z często szczątkowym poczuciem humoru, co, o ironio!, owocowało absurdalnymi i śmiesznymi sytuacjami.
Co do nowości: Ameryka, Tytan super, niedawno czytałem Szambalę (tam Dredd też ma kilka swoich mordujących jelita wstawek) i jestem pod wrażeniem pewnej spójności mimo różnorodności tego uniwersum. I pomyśleć, że komuś obraz tej postaci mógłby utrwalić wiadomy film, brrr......

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1351 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 17:32:07 »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline KubciO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1352 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 19:35:47 »
troche ciekowstek :)
Jest na co czekać! Cyberpunk not dead

Online Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1353 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 19:52:59 »
studio_lain
Żeby nie było, że tylko pisał - zamówienie odebrane, tu nabytki grudniowe, w tym zaległości od Was:



To teraz do roboty, bo nie mam co kupować :D Chociaż może zanim coś puścicie, wezmę zaległości z czasów, kiedy byłem wyłączony z czytania i kupowania komiksów. Może nawet ABC Warriors - Wojna Volgańska, bo choć fabularnie to zdecydowanie nie moje klimaty, to jednak rysunkowo kusi.
« Ostatnia zmiana: Wt, 31 Grudzień 2019, 19:56:59 wysłana przez Pawel.M »

Offline Voitas

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1354 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 22:35:01 »
Czytac smialo juz teraz :)
No to przeczytałem. No to teraz dajcie więcej i nie każcie za długo czekać :-) Bardzo dobre, wciągające, jestem ciekaw jakby to się prezentowało w kolorze...

Offline martinus100

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1355 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 14:49:12 »
Jeśli komuś podobało się Bezprawie polecam komiks Copperhead od Image. Bardzo podobne klimaty.

Offline martinus100

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1356 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 14:51:10 »
Opis pierwszego tomu po ang.

Welcome to Copperhead, a grimy mining town on the edge of a backwater planet. Single mom Clara Bronson is the new sheriff, and on her first day she'll have to contend with a resentful deputy, a shady mining tycoon, and a family of alien hillbillies. And did we mention the massacre?

https://imagecomics.com/comics/series/copperhead

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1357 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 17:52:30 »
Właśnie chwycilem  do ręki Bezprawie (mam jeszcze 2 pudła z nieprzeczytanych komiksami więc nie oceniajcie) i miłe zaskoczenie bo widzę na okładce,,tom I" tak wiec spodziewam się II w przeciągu 2 lat ;p

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1358 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 18:02:18 »
Ash ty zlosliwcze ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1359 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 18:11:03 »
... spodziewam się II w przeciągu 2 lat ;p

Nie kracz, nie kracz! Bezprawie jest rewelacyjne, mam nadzieję, że nie trzeba będzie długo czekać na ciąg dalszy.

Chociaż na drugą Szambale poczekamy jakieś 17-18 miesięcy, to jakoś szybko to zleciało.

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1360 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 19:24:36 »
Hahahaha
No co, jak dla mnie oka byle by wyszło.
Bezprawie cudowne, ale jak pisalem mam duże zaległości(plus pudło ksiazek) więc mogę zaczekać.   
I żeby nie było, uważam SL za najlepsze wydawnictwo jeśli chodzi o tytuły, jakoś wydania itd. Ale wiem jak jest będą fundusze to będzie II tom
Teraz czekam na zapowiedziane pozycje na pierwsze półrocze.
Aha SL  co do Dredda po Total war może The Pit albo Mechnismo ;) chętnie bym przytulił oba ;)

Offline Archie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1361 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 20:34:17 »
Kiedy ujawnicie limitowaną okładkę nowej Anderson? ;D
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1362 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 22:46:58 »
Kurcze, może walnę sobie niebawem to Bezprawie. Nawet sobie kupiłem limitowane wydanie. Mam ostatnio mocną fazę na westerny. Tak ze 10 dni temu czytałem sobie Swampa, podjarałem się bagnami i włączyłem sobie Red Dead Redemption 2, żeby pochodzić nocą po bagnach, bo to moja ulubiona kraina w grze. Tak mi się spodobało granie, że zacząłem normalnie jeździć po całej mapie i robić różne drobne rzeczy, które jeszcze miałem zostawione mimo zakończenia fabuły na 100%. Jakieś zlecenia na zwierzęta, zbieranie orchidei na bagnach dla kolekcjonera i szukałem też różnych fajnych zdarzeń (bo to jest taka gra, że nigdy nie wiesz na co trafisz, w końcu udało mi się np zaobserwować ducha na bagnach i takie tam) . W Nowy Rok jeździłem już po stanie gdzie jest granica z Meksykiem, kaktusy, sępy i pancerniki. Tak się podjarałem tymi kaktusami, że podłączyłem drugą konsolę czyli Xboxa gdzie mam pierwszą część tej gry i też zacząłem zwiedzać pustynię i małe miasteczka. Trzy dni temu zobaczyłem dwa westerny które ostatnio kupiłem czyli Prawdziwe męstwo z 2010 roku oraz Patta Garetta i Billy Kida, a potem zaraz współczesny western Aż do piekła. Wszystkie trzy mega. Tak się podjarałem, że przedwczoraj czytałem ten wielki integral Bouncera (ten nowy dyptyk też jest super). Tak to właśnie oddziałują na siebie te wszystkie media, że z komiksu przeszedłem do gier, z nich do filmów i wróciłem do komiksów. Takie koło. :D I tak nieśmiało sięgam wzrokiem na półkę gdzie leży Bezprawie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Styczeń 2020, 22:48:55 wysłana przez Death »
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline Kane

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1363 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 00:19:01 »
Nie chcę się przekopywać przez ostatnie posty, ale kiedy możemy spodziewać się kolejnego Slaine?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1364 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 15:07:31 »
Druga polowa roku - jak tak patrze na rozpiske
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień