Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1546614 razy)

adamarluk, wujekmaciej, radioblackmetal, Jeez, nekro, Sikor i 14 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1320 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 15:14:07 »
Ja bym dawał napis na okładce "czytać wyłącznie przy świetle rozproszonym typu eko o barwie żółto-białej" ;D

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1321 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 15:19:42 »
czekam tez pomyslu typu wlaczenia sie do akcji Badz widoczny na drodze - wez komiks Studia Lain na nocny spacer ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Kapral

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1322 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 15:21:47 »
Albo: nie fotografuj tego komiksu z fleszem, bo zdjęcie nie wyjdzie.

Offline mack3

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1323 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 16:03:09 »
Mam dla Ciebie i innych osób z tym problemem rozwiązanie i to bardzo proste. Wystarczy zmienić oświetlenie i rysunki nie będą się świeciły jak psu jajca.

ps. nie doczytałem posta niżej, tylko od razu rzuciłem odpowiedź. Jak widać nie tylko ja wpadam na genialne pomysły (teraz to wygląda jakbym był drugi...:)
A ja miałbym dla Ciebie sugestię o czytanie ze zrozumieniem moich wpisów ;) .
Mnie osobiście - a odnosiłeś się do mojego postu - przeszkadza nie tylko (choć też) odblask a
Ja generalnie nie lubię błyszczącej kredy w komiksach. Rysunki wydają mi się wtedy... nie wiem jak to określić... może napiszę: "bardziej sztuczne". Gorzej "widzę" "kreskę/ ołówek" twórcy na odblaskowej kredzie, mam większe skojarzenia z nadrukiem niż z rysunkiem. Jak wspomniałem - trudno mi to ująć w odpowiednie słowa.
A jeśli ten opis ma być powodem do mało wyszukanych podśmiechujek chętnie go zamienię na proste "nie podoba mi się tego rodzaju papier w komiksach". I to nie tylko w czarno-białych. W kolorowych też, choć tam jest jeszcze dla mnie akceptowalny. Jeśli mnie pamięć nie myli kiedyś Egmont na podobnym papierze wydał np. kolorową Trylogię Nikopola (1. wydanie). I też mi się nie podobało ze względu na tę "sztuczność" w odbiorze. Zdecydowanie bardziej podoba mi się papier, którego użył do najnowszego wydania (i którego obecnie używa).
Opinię o stopniu "genialności" pomysłu polegającego na zmianie oświetlenia, w którym czytam komiksy (jako alternatywy do wyrażenia opinii na temat złego dopasowania papieru do komiksu moim zdaniem) zachowam dla siebie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Grudzień 2019, 16:07:35 wysłana przez mack3 »

Offline Koalar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1324 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 16:17:29 »
Też mi nie leży taki odblaskowy papier.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Pablos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1325 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 19:56:55 »
Cześć,
Arkadiuszu, z tego co widziałem kilka postów wcześniej, napisałeś że następny Slaine to będzie Lord of Misrule (wgląda obłędnie), czyli Brutania Chronicles na razie przełożona, tak? Pytam, ponieważ na stronie w planach jest nadal wymieniony ten tytuł.
A z innej beczki - jeśli Lawless będzie się dobrze sprzedawał, to jest szansa na upchnięcie w przyszłym roku - choćby pod koniec - części drugiej? Witamy w Badrock jest genialne!

Wesołych Świąt!
A w Nowym Roku życzę pustej piwnicy ;)

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1326 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 20:15:10 »
Hej :)
Wiesz co w ramach prezentu swiatecznego podziele sie informacja, ze w przyszlym roku, jak tylko uda mi sie przekonac kolegow z 2000ad do ceny, chcialbym wydac w 2 integralach Brutania Chronicles :) Nie obeznanym z uniwersum czytelnikom zdradzmy, ze jest to restart serii Slaine i wyglada tak :)






Lawless tom 2 - tempo zawsze zalezy od sprzedazy, jak bedzie schodzic szybko to szybko bedzie tom 2, ale najpozniej postaramy sie do konca 2020.

dzieki za zyczenia i przy okazji :)

Kochani Forumowicze, nasi czytelnicy - zdrowia i miejsca na półkach na komiksy :)

« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Grudzień 2019, 20:19:16 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Voitas

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1327 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 20:24:10 »
Czy Lawless tom 2 to kontynuacja tomu 1? Czy są to zupełnie niezależne komiksy?

Offline celtic

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1328 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 20:45:57 »
do usunięcia
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline KubciO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1329 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 20:48:07 »
Wiesz co w ramach prezentu swiatecznego podziele sie informacja, ze w przyszlym roku*, jak tylko uda mi sie przekonac kolegow z 2000ad do ceny, chcialbym wydac w 2 integralach Brutania Chronicles :)

Nie tylko makulatura (sama w sobie) może być niezłym prezentem pod choinkę. Ta informacja wystarcza mi aż nadto! Dzięki! Obyś był przekonywujący, Arku. ;)

* pogrubienie to moja skrawka

Kochani Forumowicze, nasi czytelnicy - zdrowia i miejsca na półkach na komiksy :)
Dziękuję. Wszystkiego najlepszego dla Ciebie i Twoich Najbliższych. :)
No i by komiksy Studia Lain schodziły na pniu. 8)

Offline nayroth

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1330 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 21:07:35 »
Bardzo fajny filmik. Sam komiks to nie moja filiżanka, ale taka forma promocji jak najbardziej na plus. Szkoda że takie krótkie zajawki nie są standardem przy premierach wybranych komiksów w Polsce.

Offline Pablos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1331 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 21:32:08 »
Dzięki! Super wiadomość!
Czy Lawless tom 2 to kontynuacja tomu 1? Czy są to zupełnie niezależne komiksy?

Sądząc po zakończeniu 1 tomu to jest kontynuacja. Lawless: Long-range war

https://shop.2000ad.com/catalogue/XB636

Ps. ujął mnie ślad na czole biednego mikołaja  ;D

Offline Voitas

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1332 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 21:38:20 »
To co, czekać z czytaniem na drugi tom?  To ja poproszę go szybciej :-)

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1333 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 22:06:54 »
Czytac smialo juz teraz :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1334 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 22:07:58 »
Bardzo fajny filmik. Sam komiks to nie moja filiżanka, ale taka forma promocji jak najbardziej na plus. Szkoda że takie krótkie zajawki nie są standardem przy premierach wybranych komiksów w Polsce.

fajnie ze sie podoba :) bo mi tez sie podobalo :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień