Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1546485 razy)

pokia, rapr i 14 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1185 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 17:00:48 »
Duza ta piwnica. I ladna, ja mam brzydsza, a blok z 2001 :/
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline bibliotekarz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1186 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 18:48:40 »
Ja bym się zaoferował udostępnić fragment swojej piwnicy, gdyby było bliżej :)
Batman returns
his books to the library

Offline Martin Eden

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1187 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 18:51:22 »
Ale musisz mieć w tej piwnicy przynajmniej komiksowy zapach. Chyba że jest jak w mieszalni farb :)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1188 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 12:43:37 »
ale jak widzicie miejsce sie konczy - takze kupowac komiksy ;)
wczoraj przeczytalem ponownie nasze wydanie Bezprawia
swietnie sie to czyta, trudno sie oderwac
czekam na wasze wrazenia :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Teli

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1189 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 09:28:02 »
Będzie krótko.

Dredda nie lubię - no jakoś mi nie podchodzi. Ale na Bezprawie się skusiłem, a pal licho sprawdzę. No i Studio znów mi zrobiło weekend :) Tak dobrego sf-westernu dawno nie czytałem. Świetny klimat, pasująca do gatunku fabuła i dobrze rozpisane postaci... no i ta kreska. Podobało mi się i czekam na więcej. I mimo że Bezprawie nie nawróci mnie nagle na dreddoversum to i tak jest dla mnie wspaniałą historią do której z chęcią za jakiś czas wrócę. W moim osobistym top10 na ten rok to już 3 komiks Studia ;) Tak trzymać.


Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1190 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 14:10:15 »
Sliczne dzieki za tak dobra recke !

A co lyknales z Dredziola? Bo tak sobie mysle, ze moze wybrales zly pakiet startowy.
Mysle, ze smialo moge ci polecic Mandroida - jak nie czytales sprawdz, mysle, ze cie pozytywnie zaskoczy :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline bibliotekarz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1191 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 15:48:17 »
Mam tak samo jak Teli. Rysunki w porządku ale scenariusze Dredda to padaka. Przeczytałem kilka i ta miałkość to chyba jakiś cel zamierzony. Sięgnę jeszcze kiedyś po Amerykę, bo to ponoć jeden z najlepszych, ale jeśli nie będzie lepiej to na Dreddzie stawiam krzyżyk. Chyba że jakiś inny album wyróżnia się porządnie rozpisaną fabułą?
Batman returns
his books to the library

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1192 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 16:30:36 »
KA14 i jedna długa historia Nekropolis.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1193 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 20:18:07 »
Mam tak samo jak Teli. Rysunki w porządku ale scenariusze Dredda to padaka. Przeczytałem kilka i ta miałkość to chyba jakiś cel zamierzony. Sięgnę jeszcze kiedyś po Amerykę, bo to ponoć jeden z najlepszych, ale jeśli nie będzie lepiej to na Dreddzie stawiam krzyżyk. Chyba że jakiś inny album wyróżnia się porządnie rozpisaną fabułą?

Dreddy sa bardzo rozne, tak jak Batmany czy Supermany, czy inni herosi popuktury  :)

Ja smialo moge polecic Mandroida, Tytana, Ameryke czy jej uzupelnienie Total War
kazdy z tych komiksow jest jednak zupelnie inny i moze nie przypasc do gustu :)
wydajemy z uniwersum Dredda to co wedlug nas najlepsze :) inna sprawa, ze czesto to te poboczne historie sa duzo lepsze - Sedzia Anderson, cykl Mroczni Sedziowie czy wlasnie Bezprawie to swietne przyklady.

ja osobiscie bardzo lubie z tego co wydalismy Mandroida - podchodza mi takie scenerie noir i echa cyberpunka
no i jestem fanem 10 kręgu - ale takie komiskowe szalenstwo moze oczywiscie odrzucac, w koncu nikt poza Polska nie wydal tego w albumie ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Grudzień 2019, 20:21:31 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1194 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 22:06:13 »
Mam tak samo jak Teli. Rysunki w porządku ale scenariusze Dredda to padaka. Przeczytałem kilka i ta miałkość to chyba jakiś cel zamierzony. Sięgnę jeszcze kiedyś po Amerykę, bo to ponoć jeden z najlepszych, ale jeśli nie będzie lepiej to na Dreddzie stawiam krzyżyk. Chyba że jakiś inny album wyróżnia się porządnie rozpisaną fabułą?

Amerykę bierz jak najszybciej. Bo to tak świetny komiks, że obroniłby się bez problemu jako niezależny byt. Dla mnie spokojnie w top 10 komiksów przeczytanych kiedykolwiek. Sędzia Anderson też jest w porządku, a ze 2-3 historie na bardzo wysokim poziomie.

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1195 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 23:37:12 »
Krótkie i dłuższe historię Dredda rządzą.
Ale to oczywiście  kwestia gustu 

Offline Jaxx

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1196 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 07:56:22 »
Mam tak samo jak Teli. Rysunki w porządku ale scenariusze Dredda to padaka. Przeczytałem kilka i ta miałkość to chyba jakiś cel zamierzony. Sięgnę jeszcze kiedyś po Amerykę, bo to ponoć jeden z najlepszych, ale jeśli nie będzie lepiej to na Dreddzie stawiam krzyżyk. Chyba że jakiś inny album wyróżnia się porządnie rozpisaną fabułą?

Mnie też te krótkie formy Dredda w Kompletnych Aktach rozczarowały - większość to takie głupkowate pajacowanie i tylko kilka jest naprawdę dobrych (wyjątek - KA14 i fenomenalne Nekropolis), przez co grubo się zastanawiam nad brnięciem dalej w KA.

Za to Mroczna Sprawiedliwość, Ameryka i przede wszystkim Tytan to już zupełnie inna para kaloszy. Szczególnie ten drugi tytuł bardzo mi się podobał - space opera pełną gębą, żadnych głupkowatych wstawek, tylko akcja i wyraziste postacie. Jeżeli takie klimaty bardziej Ci pasują, to polecam. Mandroid jeszcze przede mną, czeka na przerwę świąteczną :)

W ogóle wychodzi na to, że Dreddy z SL bardziej mi "leżą". Co prawda nie brałem tych pokręconych tytułów w stylu Heavy Metal Dredd i Krwi Satanusa, bo taka stylistyka to już nie dla mnie, ale generalnie wybory SL przemawiają do mnie w większym stopniu niż Ongrysowe. Zastanawiam się tylko nad Sędzią Anderson (za bardzo pachnie mi tu metafizyką i duchowością, a ja lubię ziemsko-kosmiczne, brudne i twarde Dreddy) i Bezprawiem (tu z kolei odrzuca mnie postać goryla, bo nie trawię antropomorfizmu i bez niego pewnie już miałbym komiks na półce). Czekam natomiast niecierpliwie na kontynuacje Ameryki i Sędziów.


 

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1197 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 10:52:06 »
Ongrys wydaje Dreddy z lat 70-ty, 90-tych, SL te które wyszły po 2000 roku. Dziwnym nie jest, że i same opowieści uległy ewolucji.
A ja mimo wszystko lubię te ramotkowe, pulpowe opowiastki.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1198 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 12:17:07 »
Jaxx - Sędzia Anderson to po prostu świetna fantastyka, kontekst religijny owszem jest wyrazny, ale wierz mi, to jest nadal rozrywka, a nie wielkie rozwazania na temat czlowiek a Bog - tematyka serii oparta jest o telepatie, a co za tym idzie jest tu wiele watkow dotyczacych psychiki czlowieka, jego kondycji itp. W drugim tomie pojawi sie m.in. kontekst smierci w naszym zyciu i jak je determinuje - ale mimo, ze brzmi to bardzo powaznie, podane jest w sposob lekki i ciekawy :)

Co do goryli w Bezprawiu, wierz mi mają powód by tam być , to po prostu wyprodukowana tania sila robocza :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Grudzień 2019, 12:19:33 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Jaxx

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1199 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 12:39:25 »
Jaxx - Sędzia Anderson to po prostu świetna fantastyka, kontekst religijny owszem jest wyrazny, ale wierz mi, to jest nadal rozrywka, a nie wielkie rozwazania na temat czlowiek a Bog - tematyka serii oparta jest o telepatie, a co za tym idzie jest tu wiele watkow dotyczacych psychiki czlowieka, jego kondycji itp. W drugim tomie pojawi sie m.in. kontekst smierci w naszym zyciu i jak je determinuje - ale mimo, ze brzmi to bardzo powaznie, podane jest w sposob lekki i ciekawy :)

Dzięki wielkie, ale tym bardziej utwierdziłeś mnie, aby Sędzię Anderson odpuścić. Jeżeli fabuła nie toczy się w rzeczywistości przedstawionej, tylko w umysłach i przedstawiona jest za pomocą wątków telepatycznych, to akurat jest to dokładnie to, czego się obawiałem. Więc na razie spasuję.

Bezprawia jeszcze nie skreśliłem zupełnie, nie wykluczam, że może w końcu się skuszę.