Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1493542 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1080 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 20:37:40 »
O żesz - ten Korrigans jak wypada fabularnie ?

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1081 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 21:15:26 »
No bo jak to, mam Dredda rozdzielać? Traktuję prawie jak jedno wydawnictwo. I nie połowa, max 1/3  ;)

Wiadomo, Dredda nie można rozdzielać :


Offline GoNzO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1082 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 21:24:44 »
Studio Lain wspieramy obowiązkowo :D



« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Listopad 2019, 21:27:22 wysłana przez CG-GNZ »

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1083 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 21:27:29 »
Nie można powiększyć, ale czy dobrze widzę, że kilka pozycji masz w dwóch wersjach: limitkę i standard? Szacun!

Offline GoNzO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1084 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 21:28:55 »
Tak, sporo biorę w obu wersjach :D, jeszcze strażników masery muszę nadrobić bo obie okładki mi się bardzo podobają.

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1085 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 21:32:20 »
Ja Strażników sprzedałem, duży zawód dla mnie, męczyłem ten komiks. W sumie podobnie z Brygadą, tylko jej nawet nie zmęczyłem. Dlatego do dziś nie kupiłem Opowieści z czasów Kobry, choć widząc zachwyty nad tą pozycją, pewnie się zdecyduję.

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1086 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 21:34:29 »
O co chodzi z tymi kropkami przyklejonymi do komiksów?

Offline GoNzO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1087 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 22:09:39 »
O co chodzi z tymi kropkami przyklejonymi do komiksów?

Abym wiedział, która to limitka bo skleroza nie boli, a limitek nie chcę odfoliowywać :P.

Offline KubciO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1088 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 22:20:12 »
Jeden dzień człowiek odpoczywa od internetu, a tu tyle dobra! Można nacieszyć oko. ;D
A kiedy można się spodziewać Brutania Chronicles (albo inaczej - ile jeszcze starszych pozycji do wydania wcześniej, bo się nie orientuję)? Czekam osobiście na ten restart serii. ;)

Offline Mruk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1089 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 23:43:41 »
ja to rozumiem, sam jestem fanem komiksow - ale jak nie zrobimy tego madrze, to mozemy po prostu pasc na ryj :(

Drogie Studio, ja to widzę tak:

Optymalnie byłoby mieć kasę na gruby tom i normalny nakład. Większość czytelników woli grube tomy niż części, zwłaszcza w twardej oprawie. Większy nakład to niższe koszty jednostkowe, więc można dać niższą cenę i więcej zarobić.

Ale na to potrzeba dużo kasy, więc możliwe, że się nie uda. Więc trzeba działać nieoptymalnie.

Sposób pierwszy to podzielić na mniejsze tomy i wydawać po kolei, co jeden się zwróci, to wydrukować drugi.

Sposób drugi to zrobić droższy integral, ale w mniejszym nakładzie. Bo nawet jeśli koszty jednostkowe wzrosną i trzeba będzie podwyższyć cenę o 20 czy 30 zł, to chętni się znajdą, pytanie tylko ilu ich będzie.

Oba powyższe sposoby nie są optymalne, bo w pierwszym mamy półkę z cienkimi, twardookładkowymi albumami, w drugim nieoptymalne koszty produkcji. Ale z punktu widzenia czytelnika znacznie lepszy jest drugi sposób - przynajmniej ja wolałbym dołożyć 20 czy 30 zł i mieć integrala, niż kupować te cienkie albumiki, które w sumie pewnie będą kosztowały znacznie więcej.

Rozumiem, że macie obawy, że w przypadku tego tytułu i drogiego integrala na dzień dobry (czyli w miesiąc od premiery) sprzeda się nie 600, tylko 250 sztuk (300 jeśli będą dwie wersje okładki). Skalkulujcie więc to tak, żeby te 300 sztuk zwróciło koszty produkcji, a reszta sprzedaje się powoli i generuje jakiś zysk. O ile oczywiście cena takiego integrala wyniesie 150 zł, a nie 550.

Pójdźcie ścieżką minimalistyczną. Minimalny nakład na druk offsetowy to ok. 500 egz. Kupcie licencję na 500 egz (może uda Wam się tak dogadać z licencjodawcą, żeby tylko część opłat zapłacić przy umowie, a resztę dwa miesiące po premierze? Macie już spora historię, może pójdą Wam na rękę). Tłumaczycie, składacie, nie zapomnijcie o dobrej redakcji tekstu i korekcie! (to wszystko na razie jeszcze nie jest takie drogie, póki nie drukujecie, koszty nie są astronomiczne). Mając przygotowany album ruszacie z preorderami na Gildii albo z akcją na wspieram.to, albo coś podobnego. Mając wynik preorderów lub akcji, zamawiacie druk. Jeśli z akcji na wspieram.to albo z preorderów na Gildii wyjdzie, że jest zapotrzebowanie na więcej niż 500 egz, to szybki mail do Rebellion i za ich zgodą drukujecie więcej, jeśli nie, to zostajecie przy 500 egz. Z drukarnią negocjujecie 30% zaliczkę i 60 dni na płatność reszty (może już macie takie warunki ustalone).

Drukarnia drukuje, Gildia sprzedaje, płaci Wam w terminie 30 dni, wy płacicie drukarni w terminie 60 dni. Większość kosztów produkcji płacicie nie ze swojej kasy, tylko już z wpływów ze sprzedaży i dwa miesiące po premierze powinniście być na niedużym minusie. Ale macie jeszcze 200 egz do sprzedania, więc po kolejnych paru miesiącach wychodzicie na zero, a po jeszcze kilkunastu wyprzedajecie nakład do zera i jesteście do przodu. Nakład wyczerpany, kolekcjonerzy zaczynają walczyć na allegro, ceny szybują. Wszyscy są zadowoleni.

Zresztą - myślę, że zupełnie niepotrzebnie to tłumaczę. Macie doświadczenie z małymi nakładami, wyprzedanymi w parę miesięcy. Więc właśnie tą drogą idźcie, zamiast wydawać cienkie tomy.

Acha, w tym integralu oczywiście powinny być wszystkie tomy, również wydany wcześniej tom 1. Jak integral, to integral. Trudno, poprzednie wydanie, jako zbędne, dam kumplowi do poczytania, może się wciągnie. No i nauczeni tym doświadczeniem w przyszłości przestalibyście wydawać cienkie tomy, tylko od razu w całości.

P.S. Jak teraz czytam ten mój post to trochę Fantasmagoriami albo Sidecą zajeżdża, ale jeśli najpierw będziecie mieć gotowy pdf do druku, a dopiero potem rozpoczniecie preordery, to wszystko powinno być ok.

Online adamarluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1090 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 23:45:10 »
Ja Strażników sprzedałem, duży zawód dla mnie, męczyłem ten komiks. W sumie podobnie z Brygadą, tylko jej nawet nie zmęczyłem. Dlatego do dziś nie kupiłem Opowieści z czasów Kobry, choć widząc zachwyty nad tą pozycją, pewnie się zdecyduję.
Ze Strażnikami (Masery oczywiście) oraz Brygadą miałem bardzo podobnie, ale zaryzykowałem z Kobrą i niestety znów zawód. Nie mój klimat, taki bajkowo-infantylny nieco.
Ale wszystkie Dreddy, Slainy, czy inne ABC Warriorsy kocham miłością płomienną  ::)

Offline celtic

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1091 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 10:39:00 »
ja stary kocham ten komiks, nie wyobrazam go sobie nie dokonczyc :)
i bardzo podoba mi sie nasze wydanie - kolory daja po galach az milo :)
ale musze tez podejmowac racjonalne decyzje - ten rok bedzie chyba pierwszym, gdzie bedziemy na lekkim minusie

jak macie jakies fajne pomysly na promocje naszych tytulow - walcie smialo :)
moze macie zaprzyjaznionego celebryte co pokaze sie z komiksem w telewizji ]:>

Czy to że to BISLEY rysował Czarną Dziurę, miało wpływ na szybką sprzedaż pierwszego ABC? Nie wiem.
Bisley też stworzył dla AD2000 serię pasków "SHIT THE DOG"
Może to wydrukujcie i stwórzcie pakiety u Waszego głównego dystrybutora z tymi paskami?
Sam komiks, nie wiem za 30 dyszki sprzedawajcie, bo to Bisley, lub w pakietach z Waszymi komiksami za symboliczną złotówkę + robociznę + vat?
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1092 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 10:45:19 »
Podoba mi się jak ktoś w komentarzach rzuca ceną z tyłka za ile wydawca powinien sprzedawać komiks 😉

Offline Torpedo

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1093 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 11:40:25 »
To forum jest w ogóle wylęgarnią niespełnionych talentów wydawniczych. Co chwila można znaleźć pouczenia, co, w jakich nakładach i w jakich cenach powinno być wydawane heh.  ;D

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1094 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 12:00:47 »
A ja mam czasami wrażenie, że jedna trzecia aktywnych forumowiczów, to właśnie wydawcy i inni ludzie z branży.