Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1493373 razy)

Lagroht i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #960 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 14:46:12 »
Pierwsze słyszę, ostatnio słyszałem, że niedługo będzie wydany tom 2, a teraz wiadomo, że nic nie wiadomo. :/

no przetoczyla sie tu spora dyskusja na ten temat
jak sie komiks nie sprzedaje to trudno pchac ten kamien pod gore na sile, ale nie chcemy zostawiac serii niedokonczonych, wiec szukamy rozwiazan, ktore nas finansowo nie zamorduja
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #961 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 14:54:36 »
Możliwe, że trochę za dużo wydajecie i widać przesycenie rynku, nawet po tym jak schodzą limitki widać znaczące spowolnienie odnośnie tego co było kiedyś.

na pewno mamy mocno przesycony rynek, ludziom tez konczy sie miejsce w domach na komiksy - wiem po sobie :), nie mam juz gdzie klasc, moze wam fotki wieczorem pokaze jak juz zdobia podloge ;)
wiadomo tez, ze gusta sa rozne, problemem jest tez ograniczona siec dystrybucji
dlugo by gadac
ale sie nie poddajemy - na przyszly rok mamy juz kupionych 5 komiksow, innych niz 2000ad- Zaya, 2 tomy Yiu, XX.Ciel, Metronom, kupiona jest juz tez Anderson: powrot do Szambali - wiec to wydamy na pewno, pytanie w jakich odstepach czasu

Jestem bardzo ciekaw jak poradzi sobie Lawless (Bezprawie) - to jest mega hit w Anglii, ciekawe czy polski czytelnik siegnie po ten komiks - to jest jeden z trzech naszych strzalow w tzw ciemno w tym roku - inne to Opowiesci z czasów Kobry i Dredd: 10 krąg
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Listopad 2019, 14:57:41 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #962 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 14:58:53 »
Takie wydanie zbiorcze, byleby tylko dokończyć słabo sprzedającą się, ale jednak mającą swoich fanów serię, to super pomysł. Wszyscy wydawcy powinni tak myśleć. :)

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #963 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 15:04:32 »
Byle to byl faktycznoe pomysl ktory bedzie realizowany, bo mi to wyglada raczej na takie wycofywanie sie rakiem po tym jak przez dlugi czas padaly zapewnienia, ze kontynuacja bedzie na pewno wydana. :/
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline gashu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #964 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 15:11:11 »
Kickstarter (lub podobny serwis) wydaje się być dobrym pomysłem. Jeżeli komiks się nie sprzedaje to się nie sprzedaje. Nikt chyba nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto (w tym przypadku w zalegającą w magazynach makulaturę).

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #965 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 15:22:36 »
To co sie zmienilo w ostatnim czasie, ze zapewnienia o wydaniu zamienily sie w dywagacje o druku za granica i ewentualnej zbiorce?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline robbirob

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #966 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 15:27:53 »
jak pisalem juz wczesniej rozwazamy wydanie zbiorcze tomow 2-4 wojny volganskiej, zeby zamknac temat w nakladzie 500
Już to pisałem - super pomysł. I pierwszy tom automatycznie Wam ruszy z magazynu (piwnicy), bo ludzie zobaczą, że całość można zdobyć.

Offline gashu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #967 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 15:30:15 »
To co sie zmienilo w ostatnim czasie, ze zapewnienia o wydaniu zamienily sie w dywagacje o druku za granica i ewentualnej zbiorce?

Hmmm... nie chce mi się teraz odkopywać starych postów, ale o tym, że z kontynuacja Wojowników ABC jest problematyczna i że wydawca rozważa różne opcje, wiadomo już chyba od dawna.
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Listopad 2019, 15:31:51 wysłana przez gashu »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #968 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 15:34:20 »
tak pisalismy o tym
ale pisalismy tez, ze nie bedziemy wydawca, co nie konczy, a juz na pewno ABC Langleya, ni ch... ja ;)

jest kilka rozwiazan
pierwsze - zalezy od brytyjczykow, czyli robimy 500 sztuk, ale wiele zalezy jakie koszta licencji
drugie - robimy zbiorke wsrod fanow i robimy jakies mikro naklad 300 sztuk za sume przyprawiajaca o szybsze bicie serca
trzecie - wydajemy inne komiksy, ktore zarobia na wydanie ABC na poziomie zero, bez zysku
na razie jednak te trzecie nam idzie tak srednio ;)
itd, itp
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #969 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 15:39:38 »
Hmmm... nie chce mi się teraz odkopywać starych postów, ale o tym, że z kontynuacja Wojowników ABC jest problematyczna i że wydawca rozważa różne opcje, wiadomo już chyba od dawna.
Mi się chce, i gdy ostatnio pytałem o ABC w lipcu to otrzymałem na forum taką odpowiedź:
jak obiecalem - ABC i Stickleblack wjada poza kolejnoscia, poza systemem 1 na miesiac
i bedziemy kontynowac te serie na bank, wiem ze z perspeltywy czytelnika to juz za dlugo
zdaje sobie z tego sprawe, ale wiele zalezy po prostu od przeplywu finansow
a czasami by kupic jakis komiks musimy podejmowac szybkie decyzje i pule finansowa przeznaczac
na zakup licencji i czekac, az troszke uzbieramy znowu :)
ABC i Stickleblack sa cienkie, zmiescimy je w piwnicy ;)
Także odpowiedź jednoznaczna była.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Hans

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #970 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 16:05:58 »
Bezprawie kupione razem z Loiselem. Czekam na kolejne super tytuły  :D

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #971 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 16:11:00 »
The Trigan Empire wygląda świetnie, tylko fabularnie chyba mocno ramotowate?

Szkoda, że nie ma szans na Nemesis The Warlock. Na Zenith Morrisona pewnie też nie? A Charley's War? Nie wasze klimaty, ale może komiks wojenny trafiłby do czytelników? Ciekawe jak Partyzanci się sprzedali...



« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Listopad 2019, 16:12:50 wysłana przez ramirez82 »

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #972 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 16:12:05 »
SL kiedyś mówiło o zbiórce względem Nemesisa...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #973 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 16:26:31 »
hm... tak byl taki pomys, mozna powiedziec, ze wciaz jest- ale jakos srednio wierze w jego powodzenie :(
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #974 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 16:30:00 »
The Trigan Empire wygląda świetnie, tylko fabularnie chyba mocno ramotowate?

Szkoda, że nie ma szans na Nemesis The Warlock. Na Zenith Morrisona pewnie też nie? A Charley's War? Nie wasze klimaty, ale może komiks wojenny trafiłby do czytelników? Ciekawe jak Partyzanci się sprzedali...

imperium to taki flash gordon - ten typ space opery - ja kocham ramotki, ale nie wiem czy polski czytelnik tez kocha :)

uwielbiam nemesis - ale juz wydalem kilka komiksow dla siebie ;) i mam zawalona piwnice ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień