Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1493153 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #915 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 16:48:42 »
za "tylko" to mozna u nas w firmie zycie stracic ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Nawimar III

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #916 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 16:53:55 »
Czy perypetie Slaine'a faktycznie tak słabo się sprzedają? Bo jakoś nie kwapicie się aby je wydawać z większą częstotliwością niż jeden album na rok...

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #917 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 16:57:43 »
kto czeka tak bardzo jak my? ;)

Ja! Na Lawless i Sędzie Anderson najbardziej z wszystkich waszych zapowiedzi.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #918 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 18:03:48 »
Czy perypetie Slaine'a faktycznie tak słabo się sprzedają? Bo jakoś nie kwapicie się aby je wydawać z większą częstotliwością niż jeden album na rok...

ostatnie dwa tomy tak sobie niestety
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline gashu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #919 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 19:12:45 »
Emilia- jest.
Tank- jest.
Profesor- brak.
W pierwszej chwili myślałem że wydacie coś Filipa Myszkowskiego, a to tylko Lawless :-\

 Filip Myszkowski chyba jakiś czas temu porzucił ostatecznie rysowanie komiksów.

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #920 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 20:47:30 »
Małe dziecko organizuje rodzicom ich "wolny" czas :) więc najnowszego Dredda od Studia Lain łykałem na 3 razy. A szkoda (nie tego, że mam małą dzidzię w domu, ale tego, że musiałem czytać na raty).

Jak dla mnie Krew Satanusa to naprawdę totalna jazda bez trzymanki w klimatach Hellraisera.
Gdzieś w necie czytałem jakiś komentarz, że to najgorszy Dredd wydany ever w Polsce. Dobrze, że takie komentarze nie kształtują moich wyborów.
Poza tym to nie jest prawda, bo najgorszym Dreddem są Kompletne Akta #2 (gdzie niestety pojawił się po raz pierwszy sam Satanus...), a Krew Satanusa leży bardzo daleko od KA#2.
Także nie wiesz, jak się sam nie przekonasz, a poznasz się na czymś tylko wtedy, kiedy spróbujesz...

Historyjka może jest prosta: Dredd (w towarzystwie Sędzi/Sędziny Donny) wpada do piekła, robi rozpierduchę i wiadomo... Ale i tak bardzo przyjemnie się to czyta. A grafika - to po prostu niezłe piekło!

Smaczkiem od tłumacza jest aranżacja piosenki O.N.A. na potrzeby polskiej wersji językowej (patrz strona 9). Ale pojawił mi się zgrzyt, gdy w ongrysowych Aktach mamy Mega-City One, a w Lainie jest Mega Miasto Jeden...

Będę się powtarzał, ale Lord Omega spozierający na nas z podstawowej wersji okładki oraz inne wykreowane postaci, które siedzą sobie w każdym kolejnym kręgu piekła, w jakiś sposób przeniosły mnie znów w klimat filmów z serii Hellraiser. Demony zostały świetnie graficznie narysowane. Plansze są dynamiczne i nie widzę tego, by ten komiks miałby być wydany kiedykolwiek w kolorze.

Zwróćcie uwagę, że przykładowe plansze zaprezentowane na gildia.pl w wersji podstawowej i w limitce nie są takie same. Co gorsze, to według mnie nie oddają tego jak naprawdę prezentują się grafiki w samym komiksie. Hicklenton często rysuje bardzo cienką, ale wyrazistą kreską oraz stosuje bardzo dużo plam czerni.

Niestety kilka plansz (np. 68-69) wygląda jakby były przygotowane z kserówek, ale dzięki temu jak komiks został wydany przez Studio Lain nie "kłuje" to tak mocno w oczy. Takiej czarnej czerni, jaka jest w tym komiksie, nie widziałem chyba nigdy. Naprawdę, nawet czarna dziura nie jest tak czarna.

Czy trzeba czytać ten komiks pod wpływem "złych mocy"? Nie wiem. Czytałem będąc całkowicie trzeźwym. A i tak ten komiks naprawdę mi się podobał.

Uważam, że Krew Satanusa to pozycja nie tylko pozycja dla komplecistów, ale na poważnie według mnie jest znacznie lepszy niż KA#2.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Listopad 2019, 21:03:31 wysłana przez vision2001 »

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #921 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 12:41:16 »
Jutro (15.11) o godz 12 ruszy przedsprzedaż naszego nowego komiksu Bezprawie (Lawless). Tradycyjnie tytuł trafia do sprzedaży w dwóch wersjach - z okładką regularną i okładką limitowaną. Limitowana to ta z atakiem na pociąg.

Wielki bestseler z wydawnictwa 2000AD wreszcie po polsku! Komiks, który pozamiatał krytyką i czytelnikami w Anglii i USA. Rewelacyjnie napisana historia, będąca miksem mrocznego westernu z space operą. Do tego miażdżąca oprawa graficzna. Piękna, szczegółowa i dynamiczna kreska zabiera nas na kosmiczne rubieże. Tam też potrzebni są Sędziowie i ich brutalne prawo. Co ważne, by czytać ten komiks nie potrzebujecie znać uniwersum Sędziego Dredda.

GDZIEŚ POŚRODKU NIEZMIERZONEJ PUSTKI, NA WYGWIZDOWIE PLANETY W NAJWIĘKSZYM ZADUPIU GALAKTYKI ZNAJDZIECIE BADROCK.
Synthol leje się tu litrami, bójki i sprzeczki są na porządku dziennym, a szabrownicy żywiołowo walczą o każdy kawałek powojennego żelastwa porozrzucanego po tych Badlandach. Na szczęście z pomocą przybywa bezkompromisowa szeryf Metta Lawson! Relacje między Mekami, Mutkami, Wzniesieńcami i Ludźmi nigdy nie należały do dobrych. Tylko ona może zaprowadzić porządek i wprowadzić zmiany, których potrzebuje Badrock. Ale nie każdemu to na rękę, a już na pewno nie lokalnej filii międzygalaktycznej hiperkorporacji Munce Inc. Jak daleko posuną się, by ochronić swoje inwestycje?



Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #922 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 12:44:26 »

Jak dla mnie Krew Satanusa to naprawdę totalna jazda bez trzymanki w klimatach Hellraisera.
Gdzieś w necie czytałem jakiś komentarz, że to najgorszy Dredd wydany ever w Polsce. Dobrze, że takie komentarze nie kształtują moich wyborów.

daj linka wysle na nich nasza farme trolii ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline pawlis

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #923 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 15:11:34 »
Bezprawie bezprawiem, ale kiedy będzie Sędzina Andersona?

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #924 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 15:27:13 »
Jak będzie wyglądał tył okładki standardowego wydania? Rozumiem, że limitka będzie pozbawiona opisu względem normalnej okładki?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #925 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 15:40:16 »
Bezprawie bezprawiem, ale kiedy będzie Sędzina Andersona?

Nie chciałbym wyjść na gramatycznego harcerzyka, ale strasznie mnie kłuje w oczy ta "sędzina", więc w drodze wyjątku - słowo "sędzia" się nie odmienia przez rodzaj :) Jest "pan sędzia" i "pani sędzia".

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #926 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 15:53:07 »
Sędzina Anderson, znaczy się żona sędziego Andersona.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #927 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 16:05:27 »
Jak będzie wyglądał tył okładki standardowego wydania? Rozumiem, że limitka będzie pozbawiona opisu względem normalnej okładki?

tak na limitce nie ma opisu z tylu

tyl normalnej wyglada tak

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #928 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 16:06:11 »
Bezprawie bezprawiem, ale kiedy będzie Sędzina Andersona?

kiedy trojka sie zjednoczy ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Rafa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #929 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 17:35:16 »
Wielka trójka...
Ps. Jakieś przykładowe plansze z Emilii, Pofesora i Tanka....tfu, tfu....Lawless?