Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1545885 razy)

Michał, wojtast, pokia, vision2001, sirPablo, LukCook (+ 1 Ukrytych) i 17 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #795 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 12:33:43 »


Rewelacyjne Opowieści z czasów Kobry właśnie do nas dotarły z drukarni. Wyszły bajecznie, kolory aż wychodzą z kart komiksu. Różne techniczne bajery na okładce, który wymyślił nasz łamacz Piotr, też prezentują się bombowo. Polecamy Wam ten komiks z całego serca! Niech żyje rewolucja i na pohybel tyranom!
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Damballa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #796 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 14:42:25 »


kolory aż wychodzą z kart komiksu

Takie rzeczy to w wydaniach Egmontu ;)
Mam nadzieję, że komiks już w październiku do mnie trafi, o ile nic nie dołożę do koszyka :)

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #797 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 13:22:06 »
Przeczytałem wczoraj Brygadę. Podobała mi się (może nawet bardzo), ale nie mam pojęcia o co tam chodziło. 😁
W każdym razie od razu zamówiłem Kobrę.
PS. Istnieje ktoś kto wie o co chodziło w Brygadzie? ;) Bo bym chętnie przeczytał jakiś skrót fabuły. Tam się tyle działo i fajnie porozrzucano puzzle, ale mam przeświadczenie, że tego nie da się złożyć. Chyba, że będą kolejne tomy.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 145
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #798 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 14:08:29 »
Niedawno przesłuchałem audiobook-i trzech pierwszych tomów cyklu dark fantasy "Czarna Kompania" Glenna Cook'a i teraz pomyślałem, że Brygada jest nieco podobna. Fantasy? Jest. Kompania najemników z których większość martwi się jedynie o pełną sakiewkę? Jest. Ogromne, enigmatyczne zło będące w tle? Jest. Inne zło, które splątuje ze sobą ścieżki bohaterów? Jest. Ogólnie, mam wrażenie, choć od lektury minęło już trochę czasu, że to fajne przygotowanie gruntu pod kolejne tomy. Jeśli jednak ich nie będzie i przymknie się oko na wiele otwartych wątków, to nadal fajny komiks. Chociażby o relacjach między krasnoludami, ich postawie wobec pułapek świata w którym muszą żyć, o szarości jaką można określić charaktery wszystkich postaci, bo paladyna na białym koniu nie kojarzę z komiksu Brygada. A reszta? Cóż, póki co trzeba sobie dopowiedzieć, interpretacja zależy też np. od przyjęcia jak określić Czarownice i ich motywacje.
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #799 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 14:18:11 »
Bardzo fajne uniwersum, które warto rozwijać. Właśnie czytałem sobie wątek Lain na starym forum i widziałem post, że powstaje kolejny tom. Ja na pewno kupię.
Polecam Misję Adriana Madeja z Kultury Gniewu. Podobne do Brygady. I naprawdę dobre.
« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Wrzesień 2019, 14:20:41 wysłana przez Death »
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #800 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 17:14:37 »
Przeczytałem wczoraj Brygadę. Podobała mi się (może nawet bardzo), ale nie mam pojęcia o co tam chodziło. 😁
W każdym razie od razu zamówiłem Kobrę.
PS. Istnieje ktoś kto wie o co chodziło w Brygadzie? ;) Bo bym chętnie przeczytał jakiś skrót fabuły. Tam się tyle działo i fajnie porozrzucano puzzle, ale mam przeświadczenie, że tego nie da się złożyć. Chyba, że będą kolejne tomy.

podpowiedz - czas w mgle plynie nieliniowo ;) - na prosbe fanow Enrique tworzy trzeci tom, ktory opowie dalsze losy bohaterow, ale sama historia w wydanej Brygadzie jest zamknieta :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #801 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 17:39:39 »
Wiem, że nieliniowo, bo czytałem dzisiaj stare posty z forum Gildii gdzie to pisałeś.  ;) Niestety jestem poza domem do wtorku i nie mogę teraz tego sprawdzić. Ale generalnie moja interpretacja mgły była właśnie taka, że tak naprawdę nigdy nie było tej pierwszej brygady. To zawsze byli oni. Tam jest mieszanie czasem. Jeśli to wszystko trzyma się kupy, to komiks dostanie ode mnie od razu notę większą o 1 lub nawet o 2 punkciory. Weź napisz o co tam chodzi i zaznacz jako spoiler, bo nie wytrzymam do środy, a nie mogę tego teraz mieć w rękach. :)
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #802 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 18:54:03 »
ale idziesz dobrym tropem - nie bede psul ci zabawy ;) na tym polega cala frajda z tego komiksu :)
moja interpretacja moze tez byc mylna :) dlatego tak lubie ten rebus :) moze byc troche tym czym chcesz zeby byl :)

Opowiesci z czasow Kobry pokazuja natomiast zupelnie inna oblicze autora - jako milosnika teatru, gdzie kazda postac i jej rola od poczatku jest napisana od a do z, ale sposob balansowania historia na kazdym etapie mnie po prostu tu rozklada na lopatki - to troche takie satyrykon w sosie sztuk wspolczesnych, a jednoczesnie fajna historia o uczuciach i tym czy potrzebne nam sa rewolucje

« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Wrzesień 2019, 19:07:43 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #803 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 13:16:00 »
Jakby ktoś szukał naszych komiksów na Festiwalu w Łodzi to wpadajcie na stoisko gildia.pl

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #804 dnia: Pt, 27 Wrzesień 2019, 10:27:29 »
Wraz z Opowieściami z czasów Kobry zapraszamy do Łodzi :)

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline asx76

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #805 dnia: Pt, 27 Wrzesień 2019, 10:55:27 »
Ale to zaproszenie tylko dla wysoko urodzonych... ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #806 dnia: Pt, 27 Wrzesień 2019, 11:33:14 »
dla nas wszyscy sa wysoko urodzeni ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #807 dnia: Pt, 27 Wrzesień 2019, 13:06:09 »
Kupcie sobie na festiwalu Świt wojownika z rysunkami McMahona, bo to świetny tom Slaine'a, a ten znakomity rysownik jest na festiwalu. Moim zdaniem z trzech czarno - białych albumów tej serii ten jest najlepszy.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #808 dnia: Pt, 27 Wrzesień 2019, 13:15:41 »
Można też kupić u Ongrysa Dredda 2. Co prawda dzieli się tam robotą z Bolandem ale jest go tam całkiem sporo!

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #809 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 15:11:10 »
Opowieści z Czasów Kobry w top 5 Gildia.pl - Dzięki!




https://www.gildia.pl/promocje/168
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień