Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1493563 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Hans

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #780 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 09:07:07 »
Słuchajcie, nie ma co się dziwić że jeszcze nie sprzedana. Policzył ktoś ile kasy trzeba wydać na premierowe tytuły?
Nie dość że wrzesień to jeszcze ta festiwalowa kumulacja.
Sam zauważyłem moje rezygnacje z wielu pozycji, które w spokojniejszych miesiącach miałbym w koszyku.
Jednak niech Lain wyprzeda wszystko bo akurat ich ofertę bardzo lubię  :)

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #781 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 09:22:46 »
Jaka jest teraz liczba limitowanych egzemplarzy bo to mi umknęło? Jaka była wcześniej i od kiedy się to zmieniło?

Nakład limitowanych okładek zmienił się po jednym czy dwóch komiksach z podwójnymi okładkami. Na początku to było 150 egzemplarzy (Tytan), a po zwiększeniu ilości okładek limitowanych jest to 200 sztuk (od czerwca 2018).

Tak więc, ten tego, jak dla mnie w tej materii nic się nie zmienia.

A nawiązując do wyrażania opinii, napisałem o Kobrze, że moim zdaniem jest lepsza od Brygady. Chociaż domyślnie można przyjąć, że zwykle wyrażamy swoją opinię, to nie zawsze tak musi być. Można przecież kogoś cytować, powtarzać czyjąś opinię itd. Ale od roztrząsania takich kwestii powinien być inny wątek, a być może i inne forum. :)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #782 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 13:35:26 »
Hej :)

Czytelniczy portfel na pstrym superherosie jezdzi ;) Limitek zostalo kolo 20 w sprzedazy takze jest okej :)

Ale tak przy okazji naszlo mniem te no przemyslenie. Pogodzilem sie juz z tym, ze komiksy, ktore ja kocham, niekoniecznie pokocha ktos inny :) Przyznam tez, ze nie mam pomyslu jak przekonac czytelnikow, ze oferujemy im cos ekstra, cos JA JEBIE ;) Mozna pokazac przykladowe strony, dac opis historii komiksu, przyklady recenzji itp, itd. Do jednej osoby to trafi, dla innej bedzie za malo. Z takimi komiksami jak Opowiesci trzeba by podchodzic do kazdego fana komiksow i pokazywac i opowiadac na zywo :) Jestem przekonany, że każdy kto weźmie ten album do reki i zajrzy do srodka z miejsca sie zakocha :)

Ponizej przytaczam wam natomiast opinie Kasi, ktora zajmowala sie korekta tego tytulu i sama z siebie skrobnela krotka recenzje na swoim profilu.



Pierwsza połowa tego roku była dla mnie szczególna pod względem pracy nad tekstami komiksowymi. Pracowałam nad bardzo zróżnicowanymi tekstami, od różnych tłumaczy, ale chyba nie było komiksu, który nie wywarłby na mnie wrażenia, ba, zdarzały się prawdziwe perełki, które z czystym sumieniem mogłabym polecić każdemu! A już szczególną perłą obtoczoną w złocie i przyozdobioną diamentami okazał się dla mnie ten komiks. Nie, nie sądzę, że jest to "najlepszy komiks na świecie" czy że powinien zostać „komiksem roku”, ale do mnie trafił tak mocno, jak żadna inna rzecz w przeciągu bodaj kilku ostatnich lat. Taki „mój” typ komiksu (#MałaKasiaApproved) - jakby pisany pode mnie. Ma wszystko, czego bym oczekiwała: jest baśnią, przy czym niezmiernie inteligentną; zaskakiwał mnie na każdym kroku nieprzewidywalnym rozwojem wydarzeń; dostarczył mnóstwo radości poprzez przejaskrawione, czysto wręcz humorystyczne ukazanie niektórych postaci, sytuacji, przekonań; zmusił do myślenia na tematy zupełnie współczesne – społeczne, a zatem naprawdę istotne; kupił mnie wyrazistymi, wyjątkowymi postaciami, które miały znaczenie (nawet jeśli wiedziałam, że wzbudzają we mnie sprzeciw czy obrzydzenie); na koniec dał mi do zrozumienia, że piękno historii komiksowej kryje się nie w scenariuszu czy rysunkach, ale nietuzinkowej narracji obrazem – że czytanie to nie tylko literki czy oglądanie, czytanie to wysiłek i uważność…
A poza tym jest w tym komiksie o sztuce: i tej pisanej, i tej teatralnej od tej niesamowitej kreatywnej strony. Czegóż chcieć więcej?… :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Wrzesień 2019, 13:45:08 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline amsterdream

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #783 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 14:19:28 »
Jeśli chodzi o warstwę graficzną, to na pewno jeden z najpiękniejszych albumów wydanych w tym roku.

Zadziwiające jak każdy w odmienny sposób odbiera rysunki w komiksach. Dla mnie ta kreska jest szkaradna. Cukierkowate kolory, jakieś powykrzywiane sylwetki, kreskówkowe twarze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #784 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 15:20:48 »
Ponizej przytaczam wam natomiast opinie Kasi, ktora zajmowala sie korekta tego tytulu i sama z siebie skrobnela krotka recenzje na swoim profilu.

Przyznam, że zachęcające. Jednak po tym jak nie mogłem zmęczyć Brygady, wciąż nie mogę się zdecydować, czy sięgać po kolejny komiks tego autora.  :-\

Offline Martin Eden

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #785 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 15:24:31 »
Wymowny kadr. Taki na czasie i wieloznaczeniowy.

Ja spasowałem głównie ze względu na warstwę graficzną - nic nie mam do takiego stylu, po prostu do mnie nie przemawia.

Offline raj666

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #786 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 18:09:55 »
Brygady nie czytałem ale Opowieści zostawiły po sobie wrażenie wydmuszki. Dzieje się tam sporo scenariuszowo ale cała historia wydaje się sztuczna i wydumana, jak oprawa graficzna.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #787 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 13:36:43 »
do kazdego z nas trafiaja rozne rzeczy
do mnie Opowiesc z czasow Kobry trafia poprzez dyskurs o rewolucji, o przemianach i idacych za nimi poswieceniach

Opowiesci zostaly bardzo, bardzo wysoko ocenione i przez krytyke i czytelnikow - wystarczy spojrzec tutaj
- https://www.bedetheque.com/serie-32890-BD-Contes-de-l-ere-du-Cobra.html i porownac jakie komiksy Kobra przebija ocenami.
Ja uwielbiam ten komiks, to jeden z tych, ktore wydaje, chodz wiem, ze tak jak Brygada nie bedzie mega hitem, ale gotow jestem wtopic, by wziac ten komiks do reki i powiedziec - wydales to :) inna sprawa, ze wlasciwie kazdy komiksy, ktory wydalismy, po prostu na swoj sposob uwielbiam, nawet te stare pokraczne Slainy :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Wrzesień 2019, 13:40:01 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Teli

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #788 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 13:42:00 »
(...) ale gotow jestem wtopic, by wziac ten komiks do reki i powiedziec - wydales to :) inna sprawa, ze wlasciwie kazdy komiksy, ktory wydalismy, po prostu na swoj sposob uwielbiam, nawet te stare pokraczne Slainy :)


Bender

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #789 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 13:47:43 »
Dzieje się tam sporo scenariuszowo ale cała historia wydaje się sztuczna i wydumana

To moja recenzja Watchmen ;) 

Brygadę czytałem po Kobrze i mnie rozczarowała. Ale Kobrą byłem zachwycony. Nie oczekiwałem też po niej jakiegoś niesamowitego ładunku intelektualnego. To lekka historia brawurowo opowiedziana i namalowana.

Offline nori

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #790 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 13:47:57 »
Ja uwielbiam ten komiks, to jeden z tych, ktore wydaje, chodz wiem, ze tak jak Brygada nie bedzie mega hitem, ale gotow jestem wtopic, by wziac ten komiks do reki i powiedziec - wydales to :) inna sprawa, ze wlasciwie kazdy komiksy, ktory wydalismy, po prostu na swoj sposob uwielbiam, nawet te stare pokraczne Slainy :)

Właśnie zostałem przekonany do zakupu....
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline raj666

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #791 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 20:27:41 »
To moja recenzja Watchmen ;) 

Brygadę czytałem po Kobrze i mnie rozczarowała. Ale Kobrą byłem zachwycony. Nie oczekiwałem też po niej jakiegoś niesamowitego ładunku intelektualnego. To lekka historia brawurowo opowiedziana i namalowana.
Pewnie i moja recenzja Watchmen byłaby podobna, ot kiedyś przeczytałem i tyle. Co do Kobry, scenariusz jest ok ale wszystko to już gdzieś było, albo ja jestem już stary i cyniczny.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #792 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 13:23:36 »
nie wszyscy maja fejsika więc wrzucam:

Opowieści z czasów Kobry już wydrukowane i czekają na wysyłkę do sklepów. Nie kryję, że to jeden z tych komiksów, który bardzo chcieliśmy wydać, bez względu na koszty. To takie nasze opus magnum. Nasza perełka w kolekcji opublikowanych przez nas opowieści graficznych.
Co jest takiego wyjątkowego w tym komiksie? Jest niczym baśń, którą opowiadają ci rodzicie na dobranoc i która zostaje z tobą i twoją wyobraźnią na dłużej. Przy czym Opowieści z czasów Kobry są baśnią tylko dla dorosłych. I wcale nie chodzi tu o seks, którego nie brakuje, a o politykę i odwieczny dylemat mniejszego zła.
Ten komiks ujął mnie interesującym spojrzeniem na rewolucję, terroryzm i rolę sztuki w walce o lepszy świat. Jednocześnie oczarował graficznie dopasowując idealnie kolory i obrazy do snutej opowieści. Małym arcydziełem są strony pokazujące jak rewolucyjna pieśń niesie się wśród żyjących pod jarzmem tyrana mieszkańców. Bo wiecie co obala złych władców? Poezja płynąca z serca. Dajcie się oczarować tej historii.
Arkadiusz Dzierżawski

dorzucam jeszcze kilka przykładowych stron









Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline donT

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #793 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 16:11:45 »
Dzieki Ci Arkadiuszu, za takie perelki! Na Kobre czekam od momentu, kiedy ten tytul zapowiedziales. Wyglada oblednie!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Rafa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #794 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 23:14:41 »
Piękne słowa o pięknym komiksie...
Dzięki za nie SL!