Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1531919 razy)

Zwirek, Rodrigo Mag, Klint i 18 Gości przegląda ten wątek.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #570 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 16:14:04 »
jesli ktos moze niech sprobuje wyjasnic Szekakowi
roznice miedzy udzialem procentowym a stosunkiem procentowym
ja sie nie podejmuje  :(

ja wyjezdzam do Nowego Jeruzalem ;)

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline perek82

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #571 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 16:16:41 »
To teraz trzeba uściślić czym jest tak naprawdę 40% alkoholu w wódce. Żeby nie było niedopowiedzeń.
Ja chyba standardową okladke wezmę. W sumie trudny wybór. W straznikach Masery była wyraźna różnica w stylu i coś się bardziej podobało coś mniej.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #572 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 16:18:56 »
jesli ktos moze niech sprobuje wyjasnic Szekakowi
roznice miedzy udzialem procentowym a stosunkiem procentowym
ja sie nie podejmuje  :(

ja wyjezdzam do Nowego Jeruzalem ;)


Ale to tobie trzeba to tlumaczyc bo to ty nie dostrzegasz roznicy miedzy jednym a drugim i gdy ja mowilem o jednym, to ty mowiles, ze nie mam racji odnosnie obliczen podajac obliczenia dotyczace czego innego.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Lipiec 2019, 16:21:35 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #573 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 16:20:53 »
Szekak jeśli jedna osoba mówi ci, że jesteś pijany, możesz to zignorować. Jeśli mówią ci to dwie osoby, możesz zacząć się niepokoić. Jeśli wszyscy dookoła ci to mówią, to idź do domu i połóż się spać.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #574 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 16:23:11 »
To zajrzyj do tematu gdzie przed chwila sie skarzyles na mnie. Raz, ze podalem przyklad zadania ktore wprpst pokazuje, ze nie masz racji, dwa,  znalazla sie osoba ktora stwierdzila, ze jednak nie jestem pijany i to ty jestes w bledzie, podobnie jak inni w tym temacie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online Eyeless

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #575 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 18:17:24 »
Cytuj
Trochę szkoda, że coraz większą część całego nakładu stanowią limitki.
Szelak, myślę że wszyscy odnoszą się do tego co sam napisałeś w #558.
Potem odniosłeś się do podstawki ale to w zasadzie zagmatwało.
Swoją drogą jak się porównuje procentowo podzbiór to zwykle się to odnosi do pełnego zbioru.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Lipiec 2019, 18:29:28 wysłana przez Eyeless »

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #576 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 18:33:38 »
Nie wiem do czego się odnoszą, bo z merytoryką w ich wypowiedziach słabo - są ataki, ale niemerytoryczne, tak jak powyższy Apasza w tym temacie i wcześniejszy w temacie o forum - byle popodgryzać, ale bez konkretów.

Co do cytatu, to ja się wypowiedziałem wielokrotnie od tamtego czasu więc jak ktoś nawet na początku nie zrozumiał, to chwilę później już wszystko powinno być jasne. To, że porównałem to inaczej niż jak zwykle to się robi i ktoś nie skumał, nie uprawnia nikogo do odsyłania mnie do podstawówki. :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Lipiec 2019, 18:35:50 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #577 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 20:33:27 »
Jestem na urlopie, więc procentów raz jest wiecej, a raz mniej. Akurat przelatuje mi nad głową satelita, więc mam przez chwilę Internet.

Jeśli chodzi o okładki limitowane / alternatywne wydawane przez Studio, to poza pierwszymi dwoma, nakład jest stały i wynosi 200 egz. Do tego mogą dojść nadwyżki produkcyjne, ale do tego proszę nie brać pod uwagę bo to może być 30 szt., a może być 3 sztuki. Coś na co wydawca nie ma wpływu.

Teraz możemy liczyć procenty, albo jak ja wolę proporcje.
Wiemy już, że nie zmienia się nakład limitek, ale miejmy na uwadze, że zmienia się cały nakład. Czyli od 800 ( potencjalne hity) do 650 egz. (komiksy niszowe).

Tak więc w przypadku hitów mamy proporcje 3 do 1, a na drugim biegunie mamy 9 do 4. Kto jest mocny z matmy, to niech bawi się w procenty.

SL gra z czytelnikami w otwarte karty, zawsze podaje nakłady, informuje o przedsprzedaży itp.

Okładki z mniejszego nakladu nie są droższe od tych z większego, więc nie ma tutaj mowy o nabujanu w butelkę.

I na koniec wracając do dyskusji - raz okladki limitowane stanowią większą część nakładu, a raz mniejszą - to fakt.

Stwierdzenie, że limitki stanowią co raz większą cześć nakładu nie jest prawdą.





Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #578 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 20:49:47 »
Ok, nie umiesz odpowiedziec na proste pytanie to nie.

Jestem na urlopie, więc procentów raz jest wiecej, a raz mniej. Akurat przelatuje mi nad głową satelita, więc mam przez chwilę Internet.

Jeśli chodzi o okładki limitowane / alternatywne wydawane przez Studio, to poza pierwszymi dwoma, nakład jest stały i wynosi 200 egz. Do tego mogą dojść nadwyżki produkcyjne, ale do tego proszę nie brać pod uwagę bo to może być 30 szt., a może być 3 sztuki. Coś na co wydawca nie ma wpływu.

Teraz możemy liczyć procenty, albo jak ja wolę proporcje.
Wiemy już, że nie zmienia się nakład limitek, ale miejmy na uwadze, że zmienia się cały nakład. Czyli od 800 ( potencjalne hity) do 650 egz. (komiksy niszowe).

Tak więc w przypadku hitów mamy proporcje 3 do 1, a na drugim biegunie mamy 9 do 4. Kto jest mocny z matmy, to niech bawi się w procenty.

SL gra z czytelnikami w otwarte karty, zawsze podaje nakłady, informuje o przedsprzedaży itp.

Okładki z mniejszego nakladu nie są droższe od tych z większego, więc nie ma tutaj mowy o nabujanu w butelkę.

I na koniec wracając do dyskusji - raz okladki limitowane stanowią większą część nakładu, a raz mniejszą - to fakt.

Stwierdzenie, że limitki stanowią co raz większą cześć nakładu nie jest prawdą.





Teoretycznie stanowia coraz wieksza czesc nakladu, bo bylo 150, a jest 200, ale nie o taki wzrost mi chodzilo, wiec mozemy uznac, ze stwierdzenie to nie bylo prawda i nie mialem racji. Co do nabijania w butelke, to ja nigdzie nic takoego nie sugerowalem, bardzo chwale sobie to wydawnictwo, jestem ich fanem nawet jak matmy tam nieogarniaja i biore od nich wszystko z marszu, plus ogolnie jest tip top, tyle co wolalbym, to by limitki stanowily np. 15% nakladu, a nie 40 na przyklad, no ale to moje zdanie, ciesze sie ze wgl sa.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #579 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 21:18:33 »
Co do nabijania w butelke, to ja nigdzie nic takoego nie sugerowalem.

Odnosiłem się do sytuacji w której wydawca podaje mniejszy nakład (limitki), a drukuje  większy.

Offline 79ers

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #580 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 22:00:28 »
Co jest ważniejsze kupić/wypożyczyć/przeczytać jakiś komiks z dowolną(lub wybraną) okładką i być happy, czy żeby inni nie mieli  :-\ >:( ::)

Offline tuco

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #581 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 00:06:42 »
jeśli to nie tajemnica, w jakiej przestrzeni metrycznej prowadzicie swoje obliczenia, szanowni Koledzy?

Offline adamarluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #582 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 02:45:06 »
 A ja dzisiaj po przejechaniu interioru w Islandii, łapałem czym prędzej internet by zamówić ALTERNATYWKĘ.
I udało się. Mam.

Offline Palyszkiewicz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #583 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 05:43:46 »
jesli ktos moze niech sprobuje wyjasnic Szekakowi
roznice miedzy udzialem procentowym a stosunkiem procentowym
ja sie nie podejmuje  :(

ja wyjezdzam do Nowego Jeruzalem ;)


W całej tej procentowej gównoburzy chyba nam umknęła nowa zapowiedź? O co chodzi z tym obrazkiem?

Online Ty_draniu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #584 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 06:00:44 »