Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1493394 razy)

krt i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #555 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 13:12:58 »
Trochę szkoda, że coraz większą część całego nakładu stanowią limitki. Te proporcje już są trochę zaburzone skoro limitka stanowi prawie polowe nakladu podstawki.

trzymamy te 200 jako norme od ponad roku i to sie nie zmieni - wczesniejsze 150 sztuk bylo na granicy oplacalnosci - tak jest idealnie, mysle ze i dla nas i czytelnikow :)
nie chodzilo nam tez o jakis elitarny produkt, ale bardziej o alternatywe - sami czesto nie bylismy zgodni co dac na okladke ;) -  i mysle, ze te 200 sprawia, ze wlasciwie kazdy zaintesowany ma swoj egz :)

nie zebym sie tez czepial, ale nie stanowi nawet 1/3 ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #556 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 13:16:05 »
Jeżeli cały nakład to 750 sztuk z czego 200 sztuk to limitka, to oznacza, ze naklad podstawy to 550 sztuk. 200 z 550 to prawie 40%.

Jeżeli nakład 150 sztuk był na granicy opłacalności, to pierwsze limitki które były w nakładzie 100 sztuk były poniżej opłacalności?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #557 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 13:17:43 »
przepraszam Szekaku, ale te przeliczenia to jest bzdura na resorach :)
nie mozna wyjac podzbioru z zbioru i potem odnosic podzbior do ograniczonego zbioru :)

pierwsza limitka tytana - miała 150 :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #558 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 13:23:26 »
Ja stwierdzam fakt, ze naklad limitki jest rowny niecalym 40% nakladu podstawki, wiec opowiesci o zbiorach tutaj nie maja zastosowania.

A limitka mrocznych sedziow tez miala 150? Bo jakos mi swita, ze 100...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #559 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 13:26:30 »
to sa podstawy matematyki i statystyki :)|

tak od poczatku bylo 150, nie pamietam juz przy ktorym tytule zdecydowalismy sie na 200

ps. info z gildii - poszlo juz 120 - dzieki :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Lipiec 2019, 13:29:28 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #560 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 13:29:57 »
Ok, czyli przeczysz temu, że "naklad limitki jest rowny niecalym 40% nakladu podstawki"?

Bo chyba podstaw matematyki i statystyki nie ogarniasz w takim ukladzie. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #561 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 13:34:35 »
Szekaku pozwolisz, ze nie skomentuje :)
po prostu - nawet nie wiem co napisac :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #562 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 13:35:29 »
Ja stwierdzam fakt, ze naklad limitki jest rowny niecalym 40% nakladu podstawki
A co to za wyznacznik? Promocję też tak liczysz? 35% w bonito to jest 35 z pozostałych 65 = ~54%, czyli zniżka to ponad 50% ceny!

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #563 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 13:36:57 »
Ale wyznacznik czego? I co mają do tego promocje bonito? I ja w przeciwienstwie do niektorych wlasnie ogarniam to jak te % w promocjach sa liczone, moze tez dlatego nie mialem problemu z obliczeniem ile % nakladu podstawy stanowi naklad limitki. :)


studio_lain - a pozwolę. Ilość limitki to wasza sprawa, ja moge miec rozna opinie od waszej, ale z faktami lepiej sie nie klocic. :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Lipiec 2019, 13:38:43 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Koora

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #564 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 13:52:51 »
A ja chciałbym zaznaczyć, że w opisie na Gildii widnieje, że jest to okładka alternatywna, a nie limitowana.
Także ten Szekaku ;D

talibo

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #565 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 14:23:08 »
moze tez dlatego nie mialem problemu z obliczeniem ile % nakladu podstawy stanowi naklad limitki. :)
No chyba kolega ma problem z liczeniem %. Bo podstawą nakładu jest 750 sztuk, a nie 550. Takie proste rzeczy, kiedyś uczyli tego w podstawówce. No może kolega wagarował, stąd te problemy w prostej matematyce.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #566 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 14:31:14 »
No chyba kolega ma problem z liczeniem %. Bo podstawą nakładu jest 750 sztuk, a nie 550. Takie proste rzeczy, kiedyś uczyli tego w podstawówce. No może kolega wagarował, stąd te problemy w prostej matematyce.
Ale ty o czym innym mowisz, czym innym jest % calego nakladu jaki stanowi limitka, a czym innym jest % nakladu limitki wzgledem akladu podstawki, dwie oddziepne sprawy ktore w zaden sposob nie stoja ze soba w sprzecznosci. Tez odeslalbym cie do szkoly na matme, ale tu chyba problem jest powazniejszy i tyczy sie zdolnosci logicznego myslenia. :)


Tutaj link dla wszystkich co to pozjadali z matmy wszystkie rozumy a podstaw nie ogarniaja:
http://www.math.edu.pl/narzedzia.php?opcja=jakim-procentem

+ zadanko zeby sie podszkolili, konkretnie podpunkt "e", panowie eksperci z matematyki:
https://www.matmana6.pl/zadania-uzytkownikow/procenty/4923/zadanie
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Lipiec 2019, 15:47:38 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Martin Eden

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #567 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 14:37:05 »
@Studio: czy w sierpniu planujecie coś jeszcze, czy przechodzimy już płynnym krokiem do pytań o wrzesień?

Był kiedyś taki komiks, p.t. "Logikomiks". Czy rozważacie drugie wydanie z jednym limitowanym egzemplarzem?  ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #568 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 14:38:53 »
W końcu coś się dzieje, bo po Batman Noir nico już kurz osiadł... dzięki Szekak!

Offline Koora

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #569 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 15:02:54 »
Dla mnie najważniejsze, że jest korzyść dla Wydawnictwa i szybko rozchodzi się część nakładu. Dzięki temu dalej mogą nam serwować świetne wydania bardzo dobrych komiksów.
Ja bardziej kieruję się tym, która okładka mi się bardziej podoba, a nie tym, czy jest to wersja limitowana.