Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1493426 razy)

0 użytkowników i 16 Gości przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7845 dnia: Pn, 05 Czerwiec 2023, 17:56:04 »
Przy okazji aberzen reg zostalo 10 limitki a 2.limitki b 40
Takze dziekuje wam bardzo za zaufanie

Skoro idzie tak dobrze (i to od pewnego czasu) to ja zgłoszę się z zapytaniem czy jest jakaś szansa na 3 Absaloma?

Wiem, że jakiś czas temu był z tym problem, ale 2 tomy wydane, a 3 (z tego co widzę na necie) kończy cykl... Jeśli nie ma szans na "standardowe" wydanie, to może jakieś "wydanie limitowane" w wyższej cenie czy może przedpłaty... szkoda tego 3 tomu, bo to bardzo dobry komiks jest (tzn. pierwszy tom bardzo dobry, drugi czeka na półce do czytania)

Offline Necr09

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7846 dnia: Pn, 05 Czerwiec 2023, 18:44:28 »
Absolom 1 - wyprzedany 500
Absolom 2 - zostala polowa nakladu 500

Myślę, że to wciąż może być sporym problemem :<
FGO: 758,469,198

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7847 dnia: Pn, 05 Czerwiec 2023, 20:43:48 »
Myślę, że to wciąż może być sporym problemem :<

problemem też jest że nikt nie kupi tomu 2 bez pierwszego. Dotyczy to także YIU, Strażników Masery etc. ja dlatego szukam tych pierwszych tomów i dopiero wtedy ewentualnie kupie 2 tom tych serii.

Offline Necr09

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7848 dnia: Pn, 05 Czerwiec 2023, 21:07:06 »
Z Yiu mam ten sam "problem", za późno się zorientowałem, że to na wykończeniu nakładu było no i brakło xD
FGO: 758,469,198

Online misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7849 dnia: Pn, 05 Czerwiec 2023, 21:07:40 »
Te 250 osób co nie kupiło tomu 1 może dokupić tom 2, bądź sprzedać po okładkowej :)

Offline Enceladus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7850 dnia: Pn, 05 Czerwiec 2023, 21:36:24 »
Mam pytanie odnośnie już samego planowania dodruków - a czy dałoby radę, już na etapie planowania / podpisywania umów z daną drukarnią - zawarcie w umowie punktu o możliwości dodruku np. 100 egzemplarzy w pewnym przedziale czasowym po dogodnej cenie? Na zasadzie - komiks się wysprzedaje to zrobimy dodruk z mniejsza opłacalnością, ale byłby to krok w stronę klienta np. dodruk danej części czy też "jednotomowca" np. z inną okładką, szanując 1 wydanie.
 

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7851 dnia: Wt, 06 Czerwiec 2023, 08:37:09 »
Te 250 osób co nie kupiło tomu 1 może dokupić tom 2, bądź sprzedać po okładkowej :)

chyba coś pomieszałeś ;) że niby jak nie mam tomu 1 to mam kupić tom 2 ?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7852 dnia: Wt, 06 Czerwiec 2023, 09:26:45 »
Mam pytanie odnośnie już samego planowania dodruków - a czy dałoby radę, już na etapie planowania / podpisywania umów z daną drukarnią - zawarcie w umowie punktu o możliwości dodruku np. 100 egzemplarzy w pewnym przedziale czasowym po dogodnej cenie? Na zasadzie - komiks się wysprzedaje to zrobimy dodruk z mniejsza opłacalnością, ale byłby to krok w stronę klienta np. dodruk danej części czy też "jednotomowca" np. z inną okładką, szanując 1 wydanie.

Niestety to przy druku ofsetowym tak nie dziala. Zamawiasz okreslona liczbe. Drukarni nie oplaca sie ponownie ruszac maszyn dla 100 egz za ta sama cene co przy 800.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7853 dnia: Wt, 06 Czerwiec 2023, 13:19:46 »
chyba coś pomieszałeś ;) że niby jak nie mam tomu 1 to mam kupić tom 2 ?
Pomieszałem :P

Offline mack3

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7854 dnia: Wt, 06 Czerwiec 2023, 13:20:22 »
Myślę, że to wciąż może być sporym problemem :<
Tak, widziałem to, przy czym to dane sprzed prawie roku.
Ale można się domyślać, że w sprawie tomu 2, pewnie przez brak tomu 1, nie nastąpił jakiś przełom. Ja wiem, że Studio nie robi tego złośliwie... ale przecież i inne wydawnictwa też nie przerywają serii ze złośliwości, a dostają po uszach znacznie mocniej.

Jest pewnie problem z tym tomem 2, ale jest to zapewne mocno skorelowane z brakiem tomu 1.
Niemniej jednak może dałoby się coś z tym przynajmniej spróbować zrobić - stąd mój post. Może tom 3 w niższym nakładzie i wyższej cenie, może jakieś przedpłaty...
A najprostszym rozwiązaniem byłby niewielki dodruk tomu 1, przy okazji wydania tomu 3 - tak jak Studio planuje w wypadku Solo czy tak jak choćby LiT zrobiło przy Drodze Miecza (tak, wiem, tu pewnie inne nakłady). Studio jedzie teraz na takiej fali (ostatnich kilka komiksów wyprzedanych lub prawie wyprzedanych w przedsprzedaży, co jest niezłym ewenementem), że myślę, że i na ostatni tom Absaloma znaleźli by się chętni, szczególnie gdyby dodać niewielki dodruk tomu 1. Tym bardziej, że Absalom to naprawdę bardzo dobry komiks, potrzeba mu tylko trochę reklamy, a tę zapewniłaby renoma, jaką SL zyskało w ostatnim czasie - kilka komiksów z rzędu (prawie) sprzedanych całkowicie w przedsprzedaży, czemu akurat Absalom by się nie sprzedał, gdyby wszystkie tomy były dostępne?

W każdym razie, myślę, że dobrze przypominać od czasu do czasu o tej serii, żeby Wydawca wiedział, że są osoby, które wciąż czekają na ostatni tom - przynajmniej dopóki oficjalnie nie ogłosi, że porzuca temat i żeby szukać na własną rękę po angielsku.
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Czerwiec 2023, 14:18:11 wysłana przez mack3 »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7855 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 13:25:12 »
no to zostalo juz tylko troche sztuk Aberzen z biala okladka

jakby ktos szukal regularnej to mozna juz kupowac w komiksairni i robmy dobrze
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline OokamiG

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7856 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 13:46:25 »
A kiedy startuje przedsprzedaż Mazeworld?

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7857 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 13:47:34 »
jakby ktos szukal regularnej to mozna juz kupowac w komiksairni i robmy dobrze


Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7858 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 13:48:56 »
A kiedy startuje przedsprzedaż Mazeworld?

przyszly tydzien
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Mruk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7859 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 13:49:12 »
Absolom 1 - wyprzedany 500
Absolom 2 - zostala polowa nakladu 500

Wiem, że zaraz dostanę zjebę, że morda w kubeł i wydawca nie prosił o rady, ale przecież Absolom jest czarno-biały, można wydrukować 100 lub 200 egz na cyfrze. Jakość będzie nieco słabsza, ale lepsze to niż nic, a cyfrowy druk powinien być w miarę ekonomiczny.

Ja nie potrzebuję, mam oba tomy. Ale możliwość jest.

Poza tym tak ogólnie w przypadku serii można zmniejszać nakłady kolejnych części. Jedynka ma 700, to dwójka 600 albo 650. Jeśli kolejne tomy się sprzedają gorzej, to będzie mniej utopionej kasy i zajętego magazynu.
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Czerwiec 2023, 13:53:01 wysłana przez Mruk »