Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1530074 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Randal63

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5280 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 04:21:21 »
Normalnie czuję się jakby PRL wrócił, trzeba kupować bo jest i zaraz nie będzie. Później zastanowimy się czy nam potrzebne   ;) no i wtedy też była wielka inflacja.
Była też taka piosenka "pojawiasz się i znikasz...". ;)

Offline volker

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5281 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 08:31:07 »
Może od tego roku zaczniemy przyznawać nagrodę "Złotego Batona" za najszybciej wyprzedany komiks na rynku?  ;) ;D ;D

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5282 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 09:00:56 »
Dobre :) naprawde dobre ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline kubisz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5283 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 09:39:19 »
"Button Mana" chciałem mieć odkąd pojawiły się pierwsze zapowiedzi. Potem cena nieco ostudziła chęci, ale przed dwoma tygodniami dałem się wciągnąć w polowanie na Cyngla. A z tej gry się nie odchodzi...

Tak więc wywaliłem półtorej stówy (plus kilka złociszy za parking przy katowickiej Komiksiarni) i mam co chciałem. Czy żałuję zakupu? Pewnie, że nie! Na szczęście trafiłem z nastawieniem i spełnił on moje oczekiwania. Opinie niektórych z Was zapowiadały wręcz arcydzieło, ale kluczem był wpis Kolegi komiksowe_warianty, który napisał tak:
Cytuj
Mam skojarzenia z takim typowym filmem z Jasonem Stathamem. Strzały, wybuchy, bohater madafaka, a potem wyłączam TV i zapominam, że coś takiego obejrzałem.
Udało mi się przekonać samego siebie, że właśnie takiego "akcyjniaka" potrzebuję, no i pykło. Nie zapomniałem, co przeczytałem i "Cyngiel" trafił nawet do mojego Top10 zeszłego roku, co prawda na 10. miejsce, ale jest.

Fabularnie - recykling pomysłów, nie ma tam nic nowego. Wszystko to gdzieś już widziałem albo przeczytałem. Ale te kalki i klisze są tak zgrabnie poukładane, że przeczytałem ten komiks za jednym posiedzeniem. Chłonąłem akcję i chciałem wiedzieć, jak to się skończy.

Rysunki Ransona, realistyczne, ale trochę takie brudne i chropowate, świetnie pasują właśnie do takiej treści - mrocznej, poważnej i brutalnej.

W "Button Manie" znalazłem wszystko, co znaleźć chciałem. Jedyne czego nie ma w tym komiksie, to dobrych facetów.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5284 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 09:56:15 »
Fabularnie - recykling pomysłów, nie ma tam nic nowego. Wszystko to gdzieś już widziałem albo przeczytałem. Ale te kalki i klisze są tak zgrabnie poukładane, że przeczytałem ten komiks za jednym posiedzeniem.

Jest też możliwe, że Button Man jest pra-ojcem tych klisz, które wszyscy już widzieli i przeczytali. To w końcu komiks z 1992 roku :)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5285 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 10:23:15 »
Jak spodobal sie wam klimat Button Mana to siegnijcie po napisanego tez przez Wagnera Dredd Mandroid, ktory tez opowiada o antybohaterze.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline stab

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5286 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 10:25:04 »
Kurde wszystkie okładki Catamount to sztos, ciekawe jak z ceną, może wpadnie cały secik.

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5287 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 11:15:27 »
Jak spodobal sie wam klimat Button Mana to siegnijcie po napisanego tez przez Wagnera Dredd Mandroid, ktory tez opowiada o antybohaterze.

Batona jeszcze nie czytałem, ale Mandroida owszem. To jedna z najlepszych (razem z Tytanem) pozycji Studia Lain i najlepszych Dreddów. Fakt, że oba się do tej pory nie wyprzedały, a wyprzedały się niektóre cienizny jest dla mnie niepojęty.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5288 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 11:27:24 »
Kurde wszystkie okładki Catamount to sztos, ciekawe jak z ceną, może wpadnie cały secik.

okladkowa 130 zl
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5289 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 11:27:52 »
Batona jeszcze nie czytałem, ale Mandroida owszem. To jedna z najlepszych (razem z Tytanem) pozycji Studia Lain i najlepszych Dreddów. Fakt, że oba się do tej pory nie wyprzedały, a wyprzedały się niektóre cienizny jest dla mnie niepojęty.

no run tytana pociagnalbym z przyjemnoscia - ale niestety dreddy schodza slabo
myslalem nawet czy moze jeszcze nie sprobowac z swiezynka pt. Control
to luzne opowiastki z humorem o Dredzie i maja swietne rysunki
ale nie pale sie do tego ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Styczeń 2023, 11:35:17 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline OokamiG

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5290 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 11:48:57 »
Może tajemnicą słabej sprzedaży Dreddów jest to, że osoby nabywające Kompletne Akta czekają aż tytuły od Studia ukażą się w Aktach, a osoby kupujące Dredda od Studia boją się ewentualnego zdublowania materiału. Czy właśnie rozwiązałem tajemnice słabej sprzedaży Dredda? Sam nie kupuję Akt, ze względu na miejsce, ale większość Dredda od Studia mam i taka kolekcja best of mi na razie starczy, ale chciałoby się ją powiększyć czasami jakimś tytułem od was. No i co z Mrocznymi Sędziami, nie ma szans na 3 tom? Jedynka chyba się wyprzedała.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Styczeń 2023, 11:50:35 wysłana przez OokamiG »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5291 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 12:20:41 »
Może tajemnicą słabej sprzedaży Dreddów jest to, że osoby nabywające Kompletne Akta czekają aż tytuły od Studia ukażą się w Aktach, a osoby kupujące Dredda od Studia boją się ewentualnego zdublowania materiału. Czy właśnie rozwiązałem tajemnice słabej sprzedaży Dredda? Sam nie kupuję Akt, ze względu na miejsce, ale większość Dredda od Studia mam i taka kolekcja best of mi na razie starczy, ale chciałoby się ją powiększyć czasami jakimś tytułem od was. No i co z Mrocznymi Sędziami, nie ma szans na 3 tom? Jedynka chyba się wyprzedała.


raczej tzw prawo serii - nie moge skompletowac poprzednich to nie kupuje nowych

Mroczni 3 szanse sa, musze tylko dodrukowac tom 1
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5292 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 12:24:18 »
PRZEDSPRZEDAŻ CATAMOUNTA W GILDIA.PL RUSZA W PONIEDZIAŁEK O GODZ. 12



Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5293 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 12:31:34 »
A idźcie w pizdu z tymi limitkami, nie wiem na którą się zdecydować :P Ciuchcia albo totem wchodzą w grę, ciuchcia fajniejsza rysunkowo a totem kolorystycznie.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5294 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 12:54:41 »
okladka ktora zwrocila swego czasu najbardziej moja uwage to byl totem :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień