Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1532921 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4290 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 16:03:13 »
Brygada - zostalo pol nakladu
Opowiesci z Czasow Kobry zostalo pol nakladu

Po zobaczeniu w tych komiksach rysunków nie dziwię się, że tyle tego zostało.

A co do 2000AD to prawdopodobnie czerń i biel robi swoje, stąd tak wolno schodzi.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4291 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 16:33:34 »
Po zobaczeniu w tych komiksach rysunków nie dziwię się, że tyle tego zostało.

A co do 2000AD to prawdopodobnie czerń i biel robi swoje, stąd tak wolno schodzi.

Uważasz, że tam są słabe rysunki?

Offline amsterdream

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4292 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 17:38:34 »
Nie uważam, że są słabe, ale mi się w ogóle nie podobają.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4293 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 18:25:31 »
Nie uważam, że są słabe, ale mi się w ogóle nie podobają.

Cóż, szanuję wszystkie opinie, ale rzadko kiedy którejś nie jestem w stanie zrozumieć tak bardzo jak tej ;)

Offline Castiglione

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4294 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 19:43:05 »
Z ciekawości pooglądałem teraz przykładowe strony z tych komiksów i jakkolwiek mogę docenić szczegółowość i jakość wykonania rysunków, tła, fajne kolory, tak sama kreska w ogóle mi się nie podoba, a szczególnie styl rysowania postaci.

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4295 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 19:47:22 »
Cóż, szanuję wszystkie opinie, ale rzadko kiedy którejś nie jestem w stanie zrozumieć tak bardzo jak tej ;)

Jak dla mnie jest w tym pewna logika: to tak jak z obiektywnie ładną dzierlatką, która zupełnie nie jest w Twoim typie. ;) Nie uważasz, że jest brzydka, ale Tobie jakoś się zwyczajnie nie podoba.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4296 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 20:32:18 »
Jak dla mnie jest w tym pewna logika: to tak jak z obiektywnie ładną dzierlatką, która zupełnie nie jest w Twoim typie. ;) Nie uważasz, że jest brzydka, ale Tobie jakoś się zwyczajnie nie podoba.  8)

Nieprecyzyjnie się wyraziłem, nie rozumiem tej opinii nie dlatego, że jest nielogiczna (bo jest logiczna), tylko dlatego, że nie rozumiem jak te rysunki mogą się nie podobać. To tak jakby Catherine Zeta-Jones nie była w czyimś typie, trzymając się tej analogii.

Offline LukCook

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4297 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 20:43:26 »
Nie uważam, że są słabe, ale mi się w ogóle nie podobają.

De gustibus non est disputandum. Boję się zapytać, co w takim razie Ci się podoba?

Offline Eyeless

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4298 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 20:48:24 »
To chyba nie do końca tak, uroda CZJ jest jak najbardziej w kanonie zachodniej cywilizacji i trudno ją brać jako analogię do Opowieści z czasów kobry, które nawiasem bardzo lubię. Jednak rysunek w tym komiksie jest mocno odrealniony, bajkowy, z pewnymi przerysowaniami twarzy i zaburzeniem proporcji ciał. Akurat jestem w stanie zaakceptować takie spojrzenie, choć mnie ta forma przekonała do zakupu tego tytułu w ciemno.

Offline kosmoski

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4299 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 21:58:01 »
Ja nie kupiłem Brygady bo to tylko 2 tomy z planowanych 3. Do tego miała sporo niejednoznacznych opinii, choćby na temat chaotycznej fabuły i sporo narzekań na tłumaczenie (tak to dziś pamiętam). Przy tak dużej konkurencji na rynku tytuł ten po prostu u mnie przepadł. 


Offline Megatron

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4300 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 22:23:04 »

A co do 2000AD to prawdopodobnie czerń i biel robi swoje, stąd tak wolno schodzi.

To ogromne uniwersum bez przewodnika jak czytać. Potrafi mieć świetne jak i fatalne rysunki, mogę tylko przypuszczać że z fabułą jest podobnie.

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4301 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 22:50:34 »
[...] nie rozumiem jak te rysunki mogą się nie podobać. To tak jakby Catherine Zeta-Jones nie była w czyimś typie, trzymając się tej analogii.

Hm... Catherine Z.-J. była ewidentnie przystojną kobitką i zdecydowanie nie była w moim typie. ;) Stąd jestem w stanie zrozumieć, że komuś pewne konkretne rysunki nie leżą. :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4302 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 11:33:21 »
to prawda komiksy ludzie kupuja oczyma :)
niestety dla komiksow - bo to jednak slowobraz - i czesto fabula dopiero z oprawa oddaje esencje komiksu

brygade i cobre wydalem wiedzac, ze to nie bedzie hit i spoko wyszly na zero
tak samo dredd: krew satanusa - ale chcialem dac cos po polsku tego szalonego rysownika
czasem po prostu robie sobie dobrze :)
zreszta to co teraz kupujemy - tam tez sa komiksy, ktore wiem ze niosa ryzyko porazki, bo sa specyficzne
no ale zobaczymy czy historie o kosciotyrupach czy dziwacznym niedziwedziu na obcej planecie znajda fanow ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4303 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 11:35:38 »
To ogromne uniwersum bez przewodnika jak czytać. Potrafi mieć świetne jak i fatalne rysunki, mogę tylko przypuszczać że z fabułą jest podobnie.

czern i biel nie miala wplywu na abc warriors czy halo jones, czy absolon tom 1
nie sadze ze kolory maja cos tu do rzeczy ;)

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline eyesore

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4304 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 12:28:59 »
Septentryon, jakaś przybliżona data wydania czy "na kiedyś"?