Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1493134 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4260 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 13:02:05 »
Szanowne SL,
skoro wydajecie Solo to może Mouse Guard? Pytanie, czy licencja jest wolna, ale to świetny komiks i jeszcze 5 tomów niewydanych w Polsce.

fajny komiks, ale nie, to zreszta jedna z tych pozycji co u nas niestety sobie nie poradzila

zaluje kurde, ze nie moge wam pokazac co sciagamy do Polski, ale po Cazie czekam az wszytsko bedzie dograne na bank
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4261 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 14:08:12 »
Zaskoczyłeś mnie taką słabą sprzedażą 2000 AD. Jesteście właściwie jedynym wydawcą w Polsce komiksu brytyjskiego (poza Ongrysem, który puszcza Kompletne Akta) - to tak małe jest zapotrzebowanie na 2000 AD? To lepiej kupić ochnastego z miliona dostępnych na rynku frankofonów? Nie ogarniam zjawiska.

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4262 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 14:18:26 »
@Up To bardzo proste, język francuski jest bardzo niszowy i jeśli chcesz przeczytać frankofona to zdecydowana większość chętnych musi poczekać na PL wydanie. A angielski do czytania komiksów zna duży odsetek ludzi więc podejrzewam że wielu kupuje ang wersje, albo zadowala się jakimiś wersjami cyfrowymi.

Offline celtic

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4263 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 21:09:17 »
Brygada - zostalo pol nakladu
Opowiesci z Czasow Kobry zostalo pol nakladu

Ja jestem rozczarowany że te 2 komiksy tak słabo zeszły, dla mnie jedne z najlepszych pozycji od Ciebie.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline rzodkiew

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4264 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 22:55:03 »
Ja jestem rozczarowany słabą sprzedażą Bezprawia,  czekam na drugą część z utęsknieniem bo pierwsza to mój ulubiony komiks od Was. Drugie Bezprawie i Buttonmana to coś co wezmę od razu.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4265 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 10:16:11 »
Zaskoczyłeś mnie taką słabą sprzedażą 2000 AD. Jesteście właściwie jedynym wydawcą w Polsce komiksu brytyjskiego (poza Ongrysem, który puszcza Kompletne Akta) - to tak małe jest zapotrzebowanie na 2000 AD? To lepiej kupić ochnastego z miliona dostępnych na rynku frankofonów? Nie ogarniam zjawiska.

No niestety, ale kocham te komiksy, zwlaszcza z XXwieku wiec bedziemy wydawac jakies pozycje ;)

No frankofony staram sie wybierac unikalne raczej niz generyczne ;) milosc do heavy metalu rzuca sie w oczy :) czasem zmierze sie z sztuka wysoka czy czyms niekonwencjonlnym wiedzac jednak ze basenu za to nie zbuduje ,)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4266 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 10:18:59 »
Ja jestem rozczarowany że te 2 komiksy tak słabo zeszły, dla mnie jedne z najlepszych pozycji od Ciebie.

Mozliwe ze odboorca studia oczekuje innych pozycji of nas i na przyklad u kultury gniewu bylby tu hit? Problem jest taki ze nie planowalem zadnej linii wydawniczej i chce wydawac rozne rzeczy
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4267 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 10:25:18 »
Ja jestem rozczarowany słabą sprzedażą Bezprawia,  czekam na drugą część z utęsknieniem bo pierwsza to mój ulubiony komiks od Was. Drugie Bezprawie i Buttonmana to coś co wezmę od razu.

Mozliwe ze to syndrom serii, zauwazylem ze lepiej sprzedaja sie zamkniete historie
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4268 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 10:37:40 »
Brygada - zostalo pol nakladu
Opowiesci z Czasow Kobry zostalo pol nakladu
Ja jestem rozczarowany że te 2 komiksy tak słabo zeszły, dla mnie jedne z najlepszych pozycji od Ciebie.
Ja mam tak (i pewnie wielu z Was), że jak przeczytacie coś jednego autora i powiedzie "meh", to czasem po inną pozycję nie sięgacie (jak coś jest serią, to ostatnio jak tom 1 mi nie podjedzie, nie kontynuuję kupna, bo i tak mieszkanie z gumy nie jest).

I tu jak Brygada, była dla mnie tylko ok, to Opowieści (...) okazały się bardzo zaskakująco dobrą... opowieścią :) totalnie inną niż Brygada. A pewnie Ci, który "sparzyli" się na krasnoludach możliwe, że odpuścili sobie właśnie ten tytuł.
Opowieści (...) był dla mnie znacznie ciekawszy od strony fabularnej niż pierwszy komiks Fernandeza wydany przez Studio. Choć jest to komiks graficznie często jaskrawy i "cukierkowy" (jak jego okładka) to jednak ton historii już tak kolorowy nie jest. Lektura warta zapoznania, a nawet zakupienia jeśli jeszcze jej nie posiadacie w swojej kolekcji.

Arek - aktualizuj www! Bidą wieje!
I widzimy się jakoś w przyszłym tygodniu.
No, chyba, że na urlop ruszasz. :)
Kto przejazdem przez Iławę, to robić TU pit stop. Poprowadzimy w "Romano" pierwszy zlot komiksowy w Iławie. Ja, Arek i Ty, zmęczony komiksiarzu w podróży. ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Lipiec 2022, 10:40:55 wysłana przez vision2001 »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4269 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 10:48:53 »
Mozliwe ze odboorca studia oczekuje innych pozycji of nas i na przyklad u kultury gniewu bylby tu hit? Problem jest taki ze nie planowalem zadnej linii wydawniczej i chce wydawac rozne rzeczy

To może spróbuj z czymś dla dzieci w szerszej dystrybucji, nie wiem czy basen za to będzie, ale jakieś lepsze wakacje może tak ;)

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4270 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 12:21:17 »
@Up To bardzo proste, język francuski jest bardzo niszowy i jeśli chcesz przeczytać frankofona to zdecydowana większość chętnych musi poczekać na PL wydanie. A angielski do czytania komiksów zna duży odsetek ludzi więc podejrzewam że wielu kupuje ang wersje, albo zadowala się jakimiś wersjami cyfrowymi.

Tylko ta teoria nie klei się z popytem na amerykańskie mainstream.

Offline starcek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4271 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 14:05:52 »
Tylko ta teoria nie klei się z popytem na amerykańskie mainstream.
Być może, że  pokrywa się z prawdziwą znajomością języka angielskiego.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4272 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 14:06:57 »
Tylko ta teoria nie klei się z popytem na amerykańskie mainstream.

Dlaczego się nie klei ? Amerykański mainstream ma większą rozpoznawalność niż 2000AD. Jak nakłady są w okolicach 700 sztuk i 300 osób kupi wersję angielską to tutaj się nakład nie wyprzedaje. Jak pula osób kupujących Green Lantern czy Żywe trupy uszczupli się o 500, 600 to i tak nakład zejdzie wcześniej czy później, a często i dodruk jest robiony.

Offline holcman

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4273 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 14:29:17 »
Mozliwe ze odboorca studia oczekuje innych pozycji of nas i na przyklad u kultury gniewu bylby tu hit? Problem jest taki ze nie planowalem zadnej linii wydawniczej i chce wydawac rozne rzeczy

To tak samo jak my! :-)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4274 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 16:28:35 »
domyslam sie :) ale juz dorobiono nam latki ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień