Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1533582 razy)

celtic, LukCook, Nemen, robbirob, Zielcok i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4215 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 17:03:44 »
to swietny komiks, ale poki co nie :(
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4216 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 17:18:39 »
dobra w tym tygodniu sprawdzimy jak sprawa z tym tytulem stoi uparciuchu - ok? :)

generalnie kupujemy 15 komiksow wiec jeden w ta...
To może podziałajcie bardziej w kwestii kontynuacji ABC Warriors - Wojna Volgańska.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4217 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 17:37:07 »
michal - wiesz ze ten komiks sie nie sprzedal, obecna sytuacja - u mnie sklepach brak cukru, bo ludzie masowo wykupuja - nie sprzyja takim inicjatywa - jak pisalem wydajemy pieniadze na zakupy, bo zaraz moze sie okazac, ze kasa, ktora zgromadizlismy jako wydawnictwo jest nic nie warta

cale okres dzialania studia lain staralem sie by komiksy nie przekroczyly w cenie 100zl
obecnie to sie nie uda - dzis taki Wiek Evy - kosztowalby minimum 150
z taka rzeczywistoscia mierzymy sie jako wydawnictwo
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4218 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 18:01:46 »
Trochę się pogubiłem, przepraszam jeśli już było to napisane, ale widząc te wszystkie świetne plany nie jestem pewny - Jaka będzie najbliższa rzecz jaką wydacie?
« Ostatnia zmiana: So, 23 Lipiec 2022, 18:07:24 wysłana przez ukaszm84 »

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4219 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 18:13:27 »
michal - wiesz ze ten komiks sie nie sprzedal, obecna sytuacja - u mnie sklepach brak cukru, bo ludzie masowo wykupuja - nie sprzyja takim inicjatywa - jak pisalem wydajemy pieniadze na zakupy, bo zaraz moze sie okazac, ze kasa, ktora zgromadizlismy jako wydawnictwo jest nic nie warta
I dlatego uważacie że Xenozoic Tales się sprzeda?

sum41

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4220 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 19:48:43 »
Dinozaury się u Scream a sprzedały więc raczej tak.

Scream owi też  pięknie się sprzedają serię z samolotami więc SL by mogło wydać The Rocketeer gdzie sporo awiacji no i cudnie narysowane.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4221 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 20:00:16 »
I dlatego uważacie że Xenozoic Tales się sprzeda?

Nie wiem, tak jak aberzen czy cantamount, wiele zalezy od kosztow licencji, jesli np bedzie szansa ze sprzedajac pol nakladu wyjdziemy na zero mozna zaryzykowac
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4222 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 22:52:03 »
Nie wiem, tak jak aberzen czy cantamount, wiele zalezy od kosztow licencji, jesli np bedzie szansa ze sprzedajac pol nakladu wyjdziemy na zero mozna zaryzykowac
A może zawieszenie serii spowodowało niską sprzedaż? Przecież prawie użytkownik tego forum pisze, że kupuje i czyta jak jest dopiero całość wydana. Róbcie jak uważacie.

Dinozaury się u Scream a sprzedały więc raczej tak.
Naprawdę? Jakoś inni wydawcy nie wydają komiksów z dinozaurami. Zresztą te Dinozaury są przeznaczone do całkowicie inne grupy odbiorczej niż ciągle wracający temat Xenozoic Tales i to tylko na tym forum.

Online LukCook

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4223 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 23:12:50 »
A może zawieszenie serii spowodowało niską sprzedaż? Przecież prawie użytkownik tego forum pisze, że kupuje i czyta jak jest dopiero całość wydana. Róbcie jak uważacie.

Prawie każdy użytkownik. Ciekawe. Masz statystyki czy strzelasz z palca? Pytam bo patrząc na kolekcje / zakupy forumowiczów to widać, że ludzie kupują na bieżąco.

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4224 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 07:42:48 »
@LukCook twierdzisz że mam omamy i takich deklaracji na tym forum nie ma?

Dlaczego mam nie wyrażać niezadowolenia, że wydawca olewa kontynuowanie serii, pomimo że przytulił moje pieniądze za pierwszy tom? Taurus ciągle dostaje po uszach za niedokończenie serii i rozpoczynanie nowych, a kiedy inny wydawca robi to samo to jest cacy? Gdzie kontynuacja Stickleback, gdzie kontynuacja Absaloma?

Naprawdę wierzycie, że Arek wyda wam te Xenozoic Tales, przy obecnej sytuacji na rynku? Bo ja tu widzę raczej mamienie odbiorcy niż jakąkolwiek zapowiedź co do tego tytułu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Lipiec 2022, 07:56:32 wysłana przez michał81 »

Online LukCook

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4225 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 09:00:55 »
@LukCook twierdzisz że mam omamy i takich deklaracji na tym forum nie ma?

Dlaczego mam nie wyrażać niezadowolenia, że wydawca olewa kontynuowanie serii, pomimo że przytulił moje pieniądze za pierwszy tom? Taurus ciągle dostaje po uszach za niedokończenie serii i rozpoczynanie nowych, a kiedy inny wydawca robi to samo to jest cacy? Gdzie kontynuacja Stickleback, gdzie kontynuacja Absaloma?



michał81 napisałeś wyraźnie: Prawie każdy użytkownik forum. To nie jest prawdą, więc na pytanie o omamy odpowiedz sobie sam. Oczywiście zdarzają się takie deklaracje, z moich obserwacji wynika, że są raczej sporadyczne i ograniczone do wydawców. Przykład takiego wydawcy podałeś - Taurus.

Urwanie nierentownych serii zdarza się nawet największym graczom (np. Egmont). Porównanie Studia Lain do Taurusa jest nietrafione. Taurus ma otwarte kilka serii i ciągle dorzuca nowe. Jak bardzo chcesz kontynuacji to zawsze możesz kupić tytuł po angielsku albo wersję elektroniczną.

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4226 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 09:52:59 »
michał81 napisałeś wyraźnie: Prawie każdy użytkownik forum. To nie jest prawdą, więc na pytanie o omamy odpowiedz sobie sam. Oczywiście zdarzają się takie deklaracje, z moich obserwacji wynika, że są raczej sporadyczne i ograniczone do wydawców. Przykład takiego wydawcy podałeś - Taurus.

Urwanie nierentownych serii zdarza się nawet największym graczom (np. Egmont). Porównanie Studia Lain do Taurusa jest nietrafione. Taurus ma otwarte kilka serii i ciągle dorzuca nowe. Jak bardzo chcesz kontynuacji to zawsze możesz kupić tytuł po angielsku albo wersję elektroniczną.
Nie ma tam słowa KAŻDY. Gdzie ty tam jej wyczytałeś?
Post był edytowany. Jakbyś zwrócił uwagę to zdanie nie jest poprawnie gramatycznie. Nie wiem co tam poszło nie tak, ale nie był tam słowa KAŻDY.

Jest bardzo trafne. Gdzie te kontynuacje? Gdzie Bezprawie? Gdzie kolejne Dreddy (tak wiem, że to one-shoty)? Gdzie Brygada? Gdzie Slaine (znowu kolejny raz tylko zapowiedź, bez konkretów)? Zapowiadają nowe rzeczy, a cały czas brak kontynuacji. Naprawdę to nie wygląda jak Taurs Media? Rozumiem że Xenozoic Tales ma być tym rentownym tytułem?  Chyba to nie ja mam tu jednak jakieś omamy.
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Lipiec 2022, 09:54:55 wysłana przez michał81 »

Online LukCook

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4227 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 10:02:25 »
Nie ma tam słowa KAŻDY. Gdzie ty tam jej wyczytałeś?
Post był edytowany. Jakbyś zwrócił uwagę to zdanie nie jest poprawnie gramatycznie. Nie wiem co tam poszło nie tak, ale nie był tam słowa KAŻDY.

Nie wiem jak inaczej można zrozumieć:

A może zawieszenie serii spowodowało niską sprzedaż? Przecież prawie użytkownik tego forum pisze, że kupuje i czyta jak jest dopiero całość wydana. Róbcie jak uważacie.

Jeżeli miałeś coś innego na myśli i jest to błąd autokorekty to wybacz. Możesz zawsze napisać co chciałeś wyrazić wysyłając posta, który jest niepoprawny gramatycznie.

Online Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4228 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 11:08:08 »
Ja też czekam na kontynuację rozpoczętych serii. Ale Xenozoic i Rakietowca biorę jak najgorętsze tytuły roku. Albo i ostatnich kilku lat.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4229 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 11:17:11 »
Dlaczego mam nie wyrażać niezadowolenia, że wydawca olewa kontynuowanie serii, pomimo że przytulił moje pieniądze za pierwszy tom? Taurus ciągle dostaje po uszach za niedokończenie serii i rozpoczynanie nowych, a kiedy inny wydawca robi to samo to jest cacy?
Dla mnie problemem nie jest to, ze olal serie, bo to jego prawo w sumie, ale problemem jest dla mnie to, ze przez 4 lata pieknej komiksowej koniunktury obiecywal i dawal gwarancje wydania kontynuacji, a teraz mowi, ze ludzie cukier wykupuja z biedry wiec nie bardzo. Zamiast wydac chocby jak Scream Brume, w malutkim nakladzie i wiekszej cenie, to bylo przekladanie w nieskknczonosc na pozniej, a teraz zdziwienie, ze zloty okres dla wydawania komiksow nie trwal wiecznie.
Piękno jest w oczach patrzącego.