Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1492606 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3405 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 19:54:25 »
... czy wówczas trzeba będzie czytać jak mangę - od finału?

Tak. Od tyłu i do góry nogami. Wtedy można dłużej podziwiać wspaniałe grafiki. Tyle, że też do góry nogami.

No nie, bo wtedy logo wydawnictwa będzie do góry nogami :P

Zapisać w notatkach dotyczących otwierania własnego wydawnictwa: "Zaprojektować logo symetryczne względem osi poziomej"  ;D

Offline Alexandrus888

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3406 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 20:27:53 »
No nie, bo wtedy logo wydawnictwa będzie do góry nogami :P
Oj szukasz problemów. Zeskanuj front-tył-grzbiet, zabaw się w Gimpie (a jak cię stać to w PS) łącząc to w jedno i dorabiając skrzydełka. Na koniec pójdź do lepszego xero i masz własną, skrojoną pod siebie obwolutę :P

To są wersje robocze i okładki japońskie, na żywo jest wszystko spójnie.
A czy powinno być spójne? W końcu oryginał to jeden wielki rozgardiasz, gdzie każde logo na każdym z tomów jest z innej parafii.

Zapisać w notatkach dotyczących otwierania własnego wydawnictwa: "Zaprojektować logo symetryczne względem osi poziomej"  ;D
NSC i Kurc też na to wpadły ;D Ale zaraz ci jakiś malkontent wpadnie i powie: "Ale logo jest zawsze u dołu, a jak obrócę do-góry-nogami to już nie będzie!"
Takim nie dogodzisz. Jedyny ratunek - niech robią własne obwoluty :)

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3407 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 20:30:24 »
Żeby nie było, wydanie SL jest zgodne z oryginalnym:




Offline starcek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3408 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 22:01:32 »
No i zagadka chyba wyjaśniona?

Wydawca zapomniał (??), że obecnie obowiązuje inna norma i teraz kolejny tytuł od nich będzie wyróżniać się na półce. Zauważcie, że obie części Solo też zostały tak samo wydane. Nie uwierzę, że ich 'zmusili" do wydruku jak w oryginale. Dla wydawcy zapewne najłatwiej jest nie gmerać zbytnio przy plikach, więc zostawili jak dostali. Skoro do dziś nie są w stanie ogarnąć poprawnej korekty, to nie należy oczekiwać konsekwencji w stosowaniu normy. Twardo walczą by nie spaść z pudła finalistów w kategorii januszów edytorskich. Dzięki pojawieniu się na rynku Libertago stracili koszulkę lidera. Teraz tylko chyba Scream im depcze po piętach. Ale na horyzoncie Labrum ze swoim MH. Emocje rosną.

Po recenzji drona pasuję po raz kolejny. Przerost formy nad treścią to zdecydowanie nie dla mnie. A do tego te babole. Jest na co wydawać, żal czasu na taki tytuł.

@michał81
Teraz sprawdziłem w sypialni, gdzie w biblioteczce do snu czai się trochę więcej tytułów - niemal 100% jest grzecznie wydawanych zgodnie z obowiązująca normą (od góry do dołu). Omniaki  nie gryzą się z Planetą Robotów ani Valerianami. Ale Szalona z Sacre-Coeur jak to szalona. Do góry nogami. Janosik z Postu tak samo. :-D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline sad_drone

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3409 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 22:17:19 »
Z rozpędu przeczytałem jeszcze korrigan, i tez umiarkowanie mi się podobało. Rysunki tak jak w sarii bardzo dobre, ale historia przewidywalna i sztampowa, jakbym czytał gorszą kopię władcy pierścieni. Jakbym miał porównywać to korriganie są odrobine lepsi od sarii bo przynajmniej fabuła jest spójna, ale i tak chyba pójdą na sprzedaż.

Btw przy sugerowaniu się moją opinią bierzcie pod uwagę że mi się większość frankofonów od lain nie podoba, nie licząc 2000ad byłem zadowolony tylko z yiu i wieku evy. Solo i masera dla mnie były żenujące fabularnie, metronom i opowieści kobry lepiej ale też tylko przyzwoicie. Korriganie i saria się łapią do tej drugiej kategorii (przyzwoicie, bez szału), ale nawet tym tytułom które mi się w ogóle nie podobały nie można odmówić klimatu i fantastycznych rysunków. Jak dla kogoś nastrój komiksu jest czynnikiem ważniejszym niż fabuła to saria mu raczej podejdzie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Listopad 2021, 22:19:44 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3410 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 22:34:50 »
Ktoś jeszcze coś o Korriganach? Bo nie wiem jak skalibrować opinię drona. Od SL biorę prawie tylko 2000AD. Ale Wiek Evy wręcz mnie zdegustował.

Offline sad_drone

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3411 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 22:43:19 »
@parsom Nie wiem czy to pomoże, wiek evy to jest anomalia w moim guście komiksowym, to jest okropnie egzaltowany komiks na granicy grafomanii, ale z jakiegoś powodu fabuła była dla mnie bardzo angażująca i nie przekroczył dla mnie tej granicy kiczu. Powiedziałbym więcej ale czytałem dawno i pamiętam już tylko skrawki.

Co do korrigan, sam się sugerowałem pozytywnymi opiniami w tym wątku, wydaje mi się że parę/naście stron do tyłu powinno być parę recenzji.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Online kubisz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3412 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 20:57:26 »
Jakby co, to na Gildii są w tej chwili dostępne oba wydania "Sarii" z okładkami limitowanymi.

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3413 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 10:54:39 »
Tak jak obiecałem kilka słów odnośnie Sarii. Dostajemy do ręki projekt który został ukończony po latach i wg mnie brakuje może z jednego albumu tak żeby ekspozycja świata była bardziej kompletna gdzie pewne wątki poboczne można by rozbudować na tyle żeby nie wisiały w powietrzu pytania. Nie zrozumcie mnie źle to nie jest tak że opowieść się nie spina i kończy się jakimś cliffhangerem czy czymś podobnym. Po prostu czuć że historia by nabrała większej głębi jeśli by się pociągnęło różne wątki. Sam świat wykreowany jest ciekawy szczególnie że daje okazje do poszalenia artystom odpowiedzialnym za stronę graficzną ja bym to określił jako low-tech fantasy. Co do strony graficznej to mimo wszystko bardziej mi pasuje Serpieri, ale niektórymi planszami Federici też można się zachwycać nie tylko samym talentem, ale i płodnością wyobraźni autora.

Komiks przeczytałem zasadniczo za jednym posiedzeniem, czyli nie wynudził i miałem poczucie przyjemnie spędzonego czasu.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3414 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 14:03:25 »
Kiedys przeczytalem takie slowa - w jakiejs ksiazce o sztuce na studiach ;)
nie beda pewnie dokladne, ale sprobuje

nie wazne jest co da ci artysta, wazne co ty zrobisz z tym w swojej glowie, dla jednego prosta linia bedzie bezsensownym bohomazem, dla drugiego symbolem jego zycia - sztuka snuje opowiesci, ale tylko od ciebie bedzie zalezec o czym bedzie ta opowiesc, czy odrzuci, czy zabierze do innego swiata - to twoja glowa, zawsze tylko twoja glowa bedzie snuc historie, dokladac, uzupelniac, ujmowac

dla mnie Saria to glos w sprawie autorytaryzmu, krytyka demokracji, niebezpieczenstwo mariazu wladzy z religia i jednoczesnie przerazajaca, iscie halucynogenna wizja swiata naszej wyobrazni w ktorej rodza sie demony :) a dla kogos innego byc moze glupia opowiesc o dziewczynie co do Forza Nova sie zapisac nie chciala ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Listopad 2021, 14:05:22 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3415 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 14:28:25 »
No nie wiem - według tego nie miało by znaczenia czy czytasz Chandlera czy Mroza...

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3416 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 15:02:11 »
i nie ma - na tym polega urok sztuki :)
zreszta jakbysmy weszli w meandry socjologii sztuki, jej mechanizmow to by rozgorzala ostra dyskusja ;)
nie bedziemy robic offtopu - to byl taki wstep, zeby napisac jak ja odbieram Sarie - w internecie jedni nazywaja to komiksem dekady, inni graficzna wydmuszka, inni sredniakiem itp itd

ciebie na przyklad wiek evy zdegustowal inni wystawiaja ten komiks w muzeach ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3417 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 15:12:07 »
No nie - jednak ma. Choćbym się nie wiem jak wysilał, taki np. Twardoch nie zrobi ze mną tego co Schulz czy inny Hrabal.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3418 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 15:16:49 »
no tym wlasnie pisalem - dla ciebie ma :) tobie robi :) dla ciebie ma znaczenie :)
sztuka to zjawisko i spoleczne i psychologiczne - to naprawde dyskusja na inne miejsce
pozd
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Tcoldmeat

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3419 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 15:48:52 »
i nie ma - na tym polega urok sztuki :)
zreszta jakbysmy weszli w meandry socjologii sztuki, jej mechanizmow to by rozgorzala ostra dyskusja ;)
nie bedziemy robic offtopu - to byl taki wstep, zeby napisac jak ja odbieram Sarie - w internecie jedni nazywaja to komiksem dekady, inni graficzna wydmuszka, inni sredniakiem itp itd

ciebie na przyklad wiek evy zdegustowal inni wystawiaja ten komiks w muzeach ;)

Bardzo ladnie napisane. Zgadzam się w 100 procentach