Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1532224 razy)

badday, Flagranta, LukCook, lukb23, zombie001 i 20 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #210 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 22:23:32 »
Na "feniowym" profilu wydawcy padło info, że "Slaine: Zabójca demonów" się szykuje. Co prawda mam już tę fabułę od Egmontu, ale i tak chętnie nabędę tak jak wcześniej "Rogatego boga". Mam tylko nadzieję, że nie jest to jedyny album z tym bohaterem, którego w tym roku możemy się spodziewać.

Nasze wydanie Zabojcy - bedzie wydaniem pelnym, zawierajacym okolo 60 stron komiksu wiecej ;) bedzie tez kolejny album w tym roku, juz sie tlumaczy :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Kwiecień 2019, 22:45:46 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #211 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 22:45:27 »
kwestia tytulu

wlasciwie to mialem to odpuscic, ale znalazl sie kolega, ktory zaklada, ze my nie sprawdzilismy znaczeniowych kontekstow tego zwiazku frazeologicznego - podkreslmy absolutnie niejednorodnego - i tak np w przypadku ksiazki o feminizmie zostal uzyty w formie, ktora najlepiej oddaje u nas boski porzadek rzeczy, ale juz w przypadku ksiazki o gotowaniu jako boskie przepisy, albo jedyne takie przepisy, ale i klasyczne przepisy itp, itd

co do slowa canon to naprawde radze sprawdzac slowniki zanim sie zacznie wydawac takie opinie, bo kanon nie jest jedynym tlumaczeniem tego rzeczownika

canon to kanonik czy kanon mszalny (sposób odprawiania mszy) itp itd

i wreszcie najwazniejsze przygotowujac na polski rynek komiks z postacia, ktora nie jest u nas znana szukalismy tytulu, ktory przyciagnie uwage i bedzie oferowal chociaz czesciowo gre slow na poziomie oryginalu - zostawilismy jednak takze na okladce ten oryginalny, bo tak nazywa sie bohater - oto cala tajemncia wiary

« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Kwiecień 2019, 23:12:53 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #212 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 11:44:10 »
zakończyliśmy prace nad drugim albumem Strażników Masery



Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #213 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 14:44:20 »
Czyli w do końca maja Staznicy i Slaine?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #214 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 14:56:02 »
Czyli w do końca maja Staznicy i Slaine?

straznicy powinni byc jeszcze w kwietniu :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Teli

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #215 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 15:59:58 »
@ Sudio_lain
Super info że wyrobicie się ze Strażnikami jeszcze w tym miesiącu. Teraz jeszcze z niecierpliwością wypatruję ogłoszenia daty przedsprzedaży :)

Itachi

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #216 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 22:07:10 »
Strażnicy Masery

Studio Lain zapodało Nam kolejną estetyczną perełkę. Lektura Strażników to wielka przyjemność, rozrywka od pierwszego kadru. Akcja, akcja i akcja. Te trzy słowa najlepiej opisują fabułę komiksu. Trzeba jednak przyznać, że scenariusz w swoim repertuarze posiada wiele zmiennych i czytelnik praktycznie niczego nie może brać za pewnik. Po prostu się nie da. Wkomponowany jest w to momentami lekko szelmowski humor, dodający uroku szczególnie w drugiej oraz trzeciej księdze. Dodając do tego seksowne bohaterki i jednego przygłupa mamy mieszankę wybuchową! :)

Drugi tom zamawiam od razu, a i pochwalę jeszcze raz wybór okładki limitowanej.

Offline donT

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #217 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 22:38:40 »
Ja, podobnie jak kolega Majkelus, na chwile obecna, wstrzymuje sie z ocena tego tytulu. Lektura, choc dosc wciagajaca i przyjemna, pozostawila mnie z pewnym niedosytem. Niby duzo sie dzieje, akcja pedzi na zlamanie karku, ale sama historia nie posuwa sie za bardzo do przodu. Nie wiem, to jak na razie, to chyba nie do konca to czego oczekiwalem.
Czekam na tom drugi.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #218 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:09:35 »
Przykładowe strony z drugiego integrala Strażników Masery.











Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline stachel

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #219 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 09:35:21 »
Ledwo zdążyłem kupić pierwszy tom, a tu już drugi trafia do sprzedaży. Niezłe tempo! To teraz biorę się za czytanie i trzeba podjąć decyzję, czy kupować kolejny tom.

Btw, czym podyktowany był taki wielki format? To jeden z największych tomów na mojej półce i mało wygodnie mi się to czyta.

majkelus81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #220 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 10:08:10 »
Btw, czym podyktowany był taki wielki format? To jeden z największych tomów na mojej półce i mało wygodnie mi się to czyta.
Taki sam format komiksów ma większość europejskich tytułów od Scream Comic (a także kilka komiksów od innych wydawnictw np. Druuna od Kurca). I jeśli się nie mylę taki jest oryginalny rozmiar tej publikacji.

Offline stachel

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #221 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 10:17:12 »


Taki sam format komiksów ma większość europejskich tytułów od Scream Comic (a także kilka komiksów od innych wydawnictw np. Druuna od Kurca). I jeśli się nie mylę taki jest oryginalny rozmiar tej publikacji.

Muszę wyciągnąć te parę komiksów od Scream Comics I porównać, ale miałem wrażenie, że to jest jeszcze większe. A co do oryginalnego formatu to dobry argument, żeby i u nas tak wydać :)

majkelus81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #222 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 10:39:45 »
Muszę wyciągnąć te parę komiksów od Scream Comics I porównać, ale miałem wrażenie, że to jest jeszcze większe.
Tak jest minimalnie większe, ale ta różnica nie jest duża.

Offline Teli

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #223 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 10:49:47 »
Są większe o kilka milimetrów. Już "Armie Zdobywcy" miały tą przypadłość. Musiałem przez to przekręcać półkę w bibliotece bo wcześniej była idealnie wyliczona na wydania Scremu. Po otwarciu paczki i próbie umieszczenia "Armii" półce dla gigantów nieźle się zdziwiłem - ale na plus :)

Offline KubciO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #224 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 15:52:05 »
Miodzio wyglądają te przykładowe plansze, zwłaszcza ostatnia - ach te kolorki!
Ja tom 1. dopiero wczoraj otrzymałem. Może w tym tygodniu się wezmę za lekturę.