Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1493130 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2925 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 18:59:00 »
w tych albumach nie ma jednak wg mnie za dużo najmocniejszych stron serii czyli dynamiczne i groteskowe walki, humor, celtyckie obrządki i zwyczaje,

Trochę ostudziles mój zapał. To co wymieniłeś, sprawiło że wpadłem w Slaine po uszy. Już nawet pal licho rysunki, ale humor Ukko na tle czasem tragicznych decyzji Slainea powodował u mnie spore emocje w czasie czytania.

Offline celtic

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2926 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 20:17:31 »
to zupelenie inna historia, poprzednie tomy Slaina nie beda przez nas wznawiane

A liczyłem na Rogatego Boga w wielkim formacie zanim, Libertago za niego się weźmie. Może poprzez KICKSTARTERA???
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Kane

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2927 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 00:39:04 »
Czytałem The Brutania Chronicles i muszę przyznać, że to jednak najsłabsze przygody celtyckiego wojownika. Dlaczego? Bo to nie ten sam bohater, którego polubiliśmy za niczym niepohamowaną przemoc wobec wrogów oraz teksty w stylu, że zrobi sobie zaraz z czyjejś czaszki puchar do picia. To Slaine naszych czasów gdzie bohaterowie tracą "jaja" i zamieniają się w targane rozterkami mamisynki z problemami z dzieciństwa :) A Ukko swoim zachowaniem pewnie obraziłby dzisiaj niejedną grupę osób także wiecie o co chodzi. Jednakże kupię polskie wydanie żeby nie było luki w kolekcji. Dla nowych fanów odradzam.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2928 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 03:52:37 »
Podstarzały Slaine bez tych głupkowatych tekstów dla pryszczatych gimnazjalistów, który zmądrzał i ma życiowe rozterki? Mnie akurat zachęciłeś. :)

Offline freshmaker

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2929 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 07:57:43 »
mills pewnie mógłby dalej pisać przygody slaine w podobnej formule jak kiedyś a humor na poziomie ukko nadal by obowiązywał ale to jest trochę taki slaine 20 lat później. jeżeli znasz saline i trafisz na tę refleksyjną wersję to jest to nawet ciekawe, natomiast rozwija się po woli. ja czytam głównie wydania zbiorcze i dopiero lektura całości daje lekką satysfakcję, po poszczególne tomy urywały się w momencie gdy pojawiała się jakakolwiek akcja.

fajnie to zestawić młody vs stary - natomiast walić od razu do komiksu gdzie dziadzio siedzi przy ognisku? co kto lubi.

Offline Kane

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2930 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 12:44:14 »
Podstarzały Slaine bez tych głupkowatych tekstów dla pryszczatych gimnazjalistów, który zmądrzał i ma życiowe rozterki? Mnie akurat zachęciłeś. :)

Kiedyś komiksy tworzono nie zastawiając się czy te teksty są głupkowate i czy są dla gimnazjalistów. Bohater był taki jakim widział go twórca. Konwencja była zachowana. Cel jasny i klarowny. Nikt się nie zastanawiał czy to czasem komuś nie będzie przeszkadzało. Panowała radość tworzenia. Dzisiaj wszystko musi być robione na pokaz żeby się czasem ktoś nie przyczepił. Wszystko musi być ambitne aż do bólu bo zaraz znajdzie się ktoś kto zarzuci temu, że jest infantylne. Gdzie się podziała zabawa w tym wszystkim?

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2931 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 13:15:34 »
Są twórcy (i czytelnicy), którzy dobrze się bawią widząc opowieść o ulubionym bohaterze wyrwanym w zaśniedziałej konwencji. Pamiętajmy że odświeżony Slaine powstał dla brytyjskich czytelników, którzy latami czytali jego przygody.

Offline Kane

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2932 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 15:04:51 »
Owszem, ale nie każdemu zmiana wychodzi na dobre i nie do każdego pasuje nowy wizerunek. To tak jakby z Conana zrobić spiskowca, który kryje się za plecami silniejszych. Są komiksy gdzie eksperymenty się udają, ale są rzeczy, których ruszać się nie powinno. Jeśli ktoś jest już zmęczony pisaniem i się wypalił to dajmy wykazać się komuś nowemu.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2933 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 15:34:16 »
tymczasem starszy pan przy ognisku ;) na statycznych obrazkach ;)

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline freshmaker

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2934 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 16:30:24 »
dokładnie - bisley by to zrobił lepiej. sceny akcji nie są mocną stroną davisa.

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2935 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 20:56:18 »
To co, będzie można kupić jakiś martwy swiat w tym tygodniu?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2936 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 23:25:34 »
dzieki Ash, ze przypomniales, mysle ze w piatek o 12 ruszymy
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2937 dnia: Cz, 14 Styczeń 2021, 12:15:24 »


Po lewej okładka regularna, po prawej okładka limitowana

Jutro (15.1) o godz 12 w sklepie gildia.pl ruszy przedsprzedaż
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline OokamiG

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2938 dnia: Cz, 14 Styczeń 2021, 12:17:48 »
Ja wybieram podstawową ale, zamówienie pójdzie dopiero w lutym. :(

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2939 dnia: Cz, 14 Styczeń 2021, 14:52:10 »
Regularna dla mnie ;)