Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1531461 razy)

Interloper, studio_lain, ryba, Xmen, bababatman (+ 3 Ukrytych) i 27 Gości przegląda ten wątek.

Online studio_lain

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline freshmaker

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2911 dnia: Pn, 11 Styczeń 2021, 17:50:41 »
podejmę wyzwanie, cytujac millsa"
Cytuj
a new ciuntry. new villians. illustrated by new a new artist. every long-running series needs a reboot from time to time ant the brutania chronicles is my fresh look at slaine

czyli świeże podejście a w timeline sliane-a
Cytuj
... celtic barbarian warrior slaine united the tribes of the earth goddess and became the first high king or ireland. after ruling for seven years, he fought for the goddess, travelling through time to battle her enemies, before returning to save his people from the fomorian sea devils. now, he's crossed over onto the isle of monadh in an attempt to rescue sinead from the evil clutches of drune lords...

this brand new chapter in the life of slaine is the perfect jumping on point for new readers...

czyli punkt zwrotny w życiu, nowa przygoda. tak jak pisałem slaine jest juz mocno zjechany, stary i zmęczony. books of invasions langleya to jeden z lepszych slaine-ów. nie wiem czy studio lain już go wydała, mam nadzieje że nie.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2912 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 13:58:01 »
a new ciuntry. new villians. illustrated by new a new artist. every long-running series needs a reboot from time to time ant the brutania chronicles is my fresh look at slaine
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline freshmaker

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2913 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 14:09:08 »
ok powiem inaczej - osobom które nie znają slaine odradzam rozpoczynanie przygody od tego albumu.
w każdym razie tak jak w przytoczonym przeze mnie drugim cytacie - wszystkie wcześniejsze przygody się wydarzyły.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Styczeń 2021, 14:20:32 wysłana przez freshmaker »

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2914 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 14:20:17 »
this brand new chapter in the life of slaine is the perfect jumping on point for new readers...

;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline freshmaker

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2915 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 14:25:05 »
przepisywałem te cytaty z komiksu, więc wiem co tam jest napisane:)

ten drugi cytat akurat z tylnej okładki. jako osoba ktora czytała większość komiksów ze slainem i ukko podtrzymuję, że dla nowych czytelników to nie jest dobre miejsce żeby zaczynać przygodę ze slainem. akcja po woli się rozwija i jest to taki bardziej refleksyjny komiks drogi.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2916 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 14:27:49 »
Czyli odradzasz polskim czytelnikom, którzy do tej pory nie mieli kontaktu ze Slainem kupno tego komiksu bo się nie odnajdą?

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2917 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 14:29:26 »
Nie, on po prostu poleca zakup pierwszych pięciu wydanych tomów przed premierą Brutanii. ;)

Offline freshmaker

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2918 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 14:41:05 »
całym sercem polecam komiksy ze slainem. jeżeli ktoś nie zna slaine to niech nie zaczyna od chronicles of brutania. lepszym wyborem jest rogaty bóg, świt wojownika, król.

zaczynając czytanie od brutanii można się łatwo zrazić do serii. znając serię to są fajne refleksyjne historie nakrapiane akcją. chwila oddechu. nie ma w tej historii ukko, więc humor jest raczej znikomy. simon davis maluje bardzo statycznie, nawet sceny akcji rozwijają się niespiesznie.

Offline wolfheart

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2919 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 15:11:55 »
Czytam (komentarze) i nie wiem czy przeczytam (Slaina). Ciekawi mnie dyskusja ale nawet nie patrząc na Waszą wymianę opinii to zapytam tak. Czy czytając powiedzmy pierwszy tom Slaina i Kroniki , przy tym nie wiedząc co było wydane pierwsze jestem w stanie się domyślić? Czy jednak pojedyncze tomy są odrębnymi przygodami i tak naprawdę nie ma różnicy które opowiadania się w jakiej kolejności przeczyta?

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2920 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 16:00:49 »
Egmont wiele lat temu wydał kilka Slainów wyrwanych z continuity, więc.. :)
Z tego co czytałem slainów to jest trochę jak z Dreddami - to opowieści w odcinkach. Część z nich tworzy większą całość, następstwo wydarzeń i postaci jest, ale... jak z każdą serią pisaną przez lata (dziesięciolecia), gdyby nie dało się czytać bez znajomości poprzednich przygód, to nowe, dorastające pokolenia nie dochodziłyby w trakcie trwania tasiemca.

brvk

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2921 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 16:56:45 »
Slainów nie kupuje się dla fabuły. Po czasie w głowie i tak zostaje przede wszystkim wspomnienie świetnych rysunków.

Kapral

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2922 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 16:58:41 »
gdyby nie dało się czytać bez znajomości poprzednich przygód, to nowe, dorastające pokolenia nie dochodziłyby w trakcie trwania tasiemca.

W trakcie trwania tasiemca nie wolno dochodzić. To grozi powikłaniami.

Offline freshmaker

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2923 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 16:59:28 »
tzn czytając brutanię będziesz doskonale wiedział o co chodzi - stary wojownik, nowy quest, wrogowie. w tych albumach nie ma jednak wg mnie za dużo najmocniejszych stron serii czyli dynamiczne i groteskowe walki, humor, celtyckie obrządki i zwyczaje, wątek slaine/niamh.

najłatwiej zacząć od rogatego boga - graficznie arcydzieło i świetnie rozpisana historia z ciekawym finałem. po latach ja wolę slaine od fabrego i mcmhona, ale to czarno-białe i archaiczne.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2924 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 17:21:01 »
tzn czytając brutanię będziesz doskonale wiedział o co chodzi - stary wojownik, nowy quest, wrogowie. w tych albumach nie ma jednak wg mnie za dużo najmocniejszych stron serii czyli dynamiczne i groteskowe walki, humor, celtyckie obrządki i zwyczaje, wątek slaine/niamh.
W podobnym tonie zareagowaliśmy, jak Egmont zaczął wydawać Hellblazera od Azzarello. Że to nie ten 'mięsny' Constantine.