Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1492693 razy)

Ufilov i 7 Gości przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2655 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 15:28:43 »
Opis świata przedstawionego jest bardzo wiarygodny w świetle obecnych trendów. Jestem mocno zaintrygowany tym tytułem....

Mam dokładnie tak samo! Gdy jakiś czas temu spojrzałem na listę zakupową do końca bieżącego roku stwierdziłem, że i tak tego wszystkiego nie przeczytam, więc podjąłem decyzję o radykalnych cięciach i skreśliłem m.in. Yiu. Właśnie, po przeczytaniu tych plansz z historią przedstawionego tam świata, dopisałem z powrotem  8)

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2656 dnia: So, 21 Listopad 2020, 01:17:52 »
Nikomu Metronom się nie podobał?  :'(

Ja przeczytałem i naprawdę bardzo fajny komiks. Biorąc się za niego, nastawienie miałem takie: przeczytać i sprzedać, bo na pewno rozczaruje mnie, jak kilka ostatnich Francuzów od Studia (Strażnicy Masery, Zaya, Wiek XX), czy w ogóle kilka ostatnich s-f (Shangri La, Negaylod i znów Zaya). A tu niespodzianka, jak dla mnie najlepszy francuski s-f od czasów IANa od Elemental, który chyba też nie został u nas dobrze przyjęty? Nie są to może komiksy doskonałe, bo można tu i tam się przyczepić, może brakuje im głębi i są zbyt rozrywkowe, ale dzięki temu w obu przypadkach nie uświadczyłem nudy w trakcie lektury, fabularnie "działo się". Jest oczywiście w Metronomie parę głupotek, jak choćby
Spoiler: PokażUkryj
jeden z głównych bohaterów - dziennikarz, który jeśli zajdzie potrzeba, może być Ethanem Huntem i bez problemu wkradać się na strzeżoną stację kosmiczna  ::)
, ale były to rzeczy, na które mogłem przymknąć oko. Świetne rysunki i kolory! I zakończenie też niczego sobie.

Po Metronomie nabrałem ochoty na inny, zapowiedziany swego czasu przez Studio, francuski s-f Ter. Na kiedy w planach?

Offline PocoNacoLoco

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2657 dnia: So, 21 Listopad 2020, 09:26:24 »
Nikomu Metronom się nie podobał?  :'(

Ja przeczytałem i naprawdę bardzo fajny komiks. Biorąc się za niego, nastawienie miałem takie: przeczytać i sprzedać, bo na pewno rozczaruje mnie, jak kilka ostatnich Francuzów od Studia (Strażnicy Masery, Zaya, Wiek XX), czy w ogóle kilka ostatnich s-f (Shangri La, Negaylod i znów Zaya). A tu niespodzianka, jak dla mnie najlepszy francuski s-f od czasów IANa od Elemental, który chyba też nie został u nas dobrze przyjęty? Nie są to może komiksy doskonałe, bo można tu i tam się przyczepić, może brakuje im głębi i są zbyt rozrywkowe, ale dzięki temu w obu przypadkach nie uświadczyłem nudy w trakcie lektury, fabularnie "działo się". Jest oczywiście w Metronomie parę głupotek, jak choćby
Spoiler: PokażUkryj
jeden z głównych bohaterów - dziennikarz, który jeśli zajdzie potrzeba, może być Ethanem Huntem i bez problemu wkradać się na strzeżoną stację kosmiczna  ::)
, ale były to rzeczy, na które mogłem przymknąć oko. Świetne rysunki i kolory! I zakończenie też niczego sobie.

Po Metronomie nabrałem ochoty na inny, zapowiedziany swego czasu przez Studio, francuski s-f Ter. Na kiedy w planach?

Swoje osobiste zdanie na temat Metronoma wypowiedziałem już jakiś czas temu. Nie zmienię go pomimo przeczytania tytułu po raz kolejny, dla wychwycenia ewentualnych niuansów pominiętych przy pierwszym czytaniu.
W zasadzie kierunek w jakim idzie Studio bardzo mi odpowiada, tworzone tematy  są bliskie każdemu z nas. Choć przedstawione w innej rzeczywistości niż dzień dzisiejszy, traktują o zbliżonych problemach jednostki, zagubionej i bezsilnej wobec otaczającego ją świata nibypraw o nibyadministracyjno  korporacyjnych zapędach niewidzialnego potężnego  giganta.... WŁADZY! A gdzie człowiek tam rządy, religie, korporacje.
Człowiek próbuje obronić się przed samym sobą. Broń Boże nie trącić tu anarchią 🤔

Online adamarluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2658 dnia: So, 21 Listopad 2020, 14:15:30 »
Nikomu Metronom się nie podobał?  :'(

Ja przeczytałem i naprawdę bardzo fajny komiks. Biorąc się za niego, nastawienie miałem takie: przeczytać i sprzedać, bo na pewno rozczaruje mnie, jak kilka ostatnich Francuzów od Studia (Strażnicy Masery, Zaya, Wiek XX), czy w ogóle kilka ostatnich s-f (Shangri La, Negaylod i znów Zaya). A tu niespodzianka, jak dla mnie najlepszy francuski s-f od czasów IANa od Elemental, który chyba też nie został u nas dobrze przyjęty?
Swoją aprobatę do Metronoma wyrażałem, pewnie zaginęła w zalewie kłótni  :'(
Ciężko o porządną szeroko rozumianą fantastykę. Negalyod, Strażnicy Masery czy Zaya to rozczarowania. Za to Ian czy Metronom były przyjemne, a Shangri-La w mojej ocenie rewelacyjny.

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2659 dnia: So, 21 Listopad 2020, 15:19:37 »
Swoją aprobatę do Metronoma wyrażałem, pewnie zaginęła w zalewie kłótni  :'(

Trochę się jej naszukałem  :)

W końcu. Po rozczarowaniu ostatnimi frankofonami od Studia - Zaya, Strażnicy Masery czy Wiek Evy przyszedł czas na bardzo dobry tytuł Metronom. Przeczytałem z autentycznym zainteresowaniem. Takie political fiction z sf. Może nie wszystkie rozwiązania fabularne przypadły mi do gustu ale to szczegół, nie wpłynął na odbiór komiksu. Polecam.
Aha, kadry są fantastyczne, do wielokrotnego podziwiania.

To fajnie, że jest nas dwóch  8)

...Shangri-La w mojej ocenie rewelacyjny.

No właśnie spodziewałem się, że będzie rewelacyjny, i zaczęło się obiecująco, ale ostatecznie nie wciągnął mnie jakoś.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2660 dnia: So, 21 Listopad 2020, 15:44:24 »
Dla mnie Shangri-La był... nierówny. Były momenty, że czytałem jednym tchem, a były też przestoje lekkiego zmuszania się by pociągnąć lekturę dalej. Ale ogólnie oceniam dobrze.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2661 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 14:29:03 »
To fajnie, że jest nas dwóch  8)

Znacznie wiecej, komiks zbiera dobre recenzje od czytalnikow ;)

A ktoś ma juz Yiu? jak pierwsze wrazenia?
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online perek82

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2662 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 15:56:31 »
Plansze są spektakularne. Mają rozmach.
Jestem w połowie i jeszcze zdania nie mam wyrobionego.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline nayroth

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2663 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 17:21:06 »
Pierwsze wrażenia z tych apokaliptycznych plansz Yiu, a w zasadzie z katastroficznych dymków, to jednak trochę uśmiech politowania. Ale patrząc z przymrużeniem oka można te epickie założenia rodem z systemu rpg z lat 90-tych kupić ;)

"średni iloraz inteligencji azjatów spadł o 30 punktów... gospodarka się załamuje"  ;D
"religia katolicka podąża w kierunku fanatyzmu <i neo-watykańskie śmigłowce bojowe w tle>" ;D  ;D
"etniczna wojna domowa w stanach zjednoczonych(...)ku klux klan przejmuje jeden stan"  ;D  ;D  ;D

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2664 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 18:50:48 »
Ja tylko pobieżnie przejrzałem. Szkoda że na tych pierwszych planszach takie duże ramki czarne są I trochę psują odbiór

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2665 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 07:23:25 »
A ktoś ma juz Yiu? jak pierwsze wrazenia?
Chciałbym, ale jak myślałem, że przyszła z nim paczka to okazało się, że to inne zamówienie. Sprawdziłem i okazało się, że wysyłkę blokuje inny komiks, który teraz jest już dostępny, ale nagle wywiało z gildii Letników (mają czas oczekiwania 1 tydzień), więc na Yiu przyjdzie mi poczekać.

Offline LordDisneyland

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2666 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 07:39:15 »
@nayroth - mnie te kadry skojarzyły się  z budową atmosfery do jakiejś planszówki :D , czyli odczucia z grubsza podobne ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Gazza

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2667 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 08:05:51 »
W sobotę odwiedzając LCS (KiK) miałem już Yiu w swoich rękach (wielki album!), ale sklep dysponował podstawową tylko okładką - mnie interesuje wariant okładkowy.

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2668 dnia: So, 28 Listopad 2020, 09:06:46 »
Pierwszy tom Yiu przeczytany i jestem bardzo zadowolony z lektury (dłuższa recenzja później bo muszę sobie to poukładać), ale ma uwagę czysto techniczną. Gdzie podziała się korekta? Dawno nie czytałem komiksu gdzie brakowało tyle przyimków. To już szalejące kropki z przecinkami u Scream Comics mniej mnie irytowały.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2669 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 11:58:48 »


po lewej limitka
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień